Swiatzwierzat.pl > Psy > Na widok tego psa aż serce się kraje, ponad 20 kg niedowagi. Był zupełnie sam, czekał na pewną śmierć
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 11.11.2023 09:07

Na widok tego psa aż serce się kraje, ponad 20 kg niedowagi. Był zupełnie sam, czekał na pewną śmierć

Zagłodzony pies
Zagłodzony pies, źródło: facebook.com/otoz.animals.tczew

Wolontariusze z organizacji OTOZ Animals w Tczewie przeprowadzili w asyście policji interwencję, która poruszyła nawet najbardziej doświadczonych aktywistów. Pies w typie doga de bordeaux został znaleziony w opuszczonym mieszkaniu. Stan, w jakim go zastano, wskazywał na to, że nikt nie zajmował się nim od tygodni. Czworonóg  ma ponad 20 kilogramów niedowagi. Od dawna konał z głodu.

Pojechali na interwencję. W opuszczonym mieszkaniu było uwięzione zwierzę

Kilka dni temu, wolontariusze z organizacji OTOZ Animals w Tczewie otrzymali od policji zgłoszenie o potrzebującym czworonogu. Aktywiści niezwłocznie udali się pod wskazany adres i w asyście przedstawicieli prawa przeprowadzili czynności, mające na celu zabezpieczenie cierpiącego zwierzaka.

Kiedy dostali się do zamkniętego mieszkania, w którym był zamknięty pies, nie byli w stanie uwierzyć własnym oczom. Czworonóg wyglądał, jakby składał się wyłącznie ze skóry i kości. Ledwo trzymał się na nogach. 

400178557_726147786205591_8517955731457908698_n.jpg
Pies był w przerażającym stanie, źródło: facebook/OTOZ Animals Schronisko w Tczewie
O dramacie w lesie doniósł grzybiarz. Leśnicy nie czekali ani chwili, do akcji wkroczyli mundurowi

Pies ma ponad 20 kilogramów niedowagi. Konał z głodu od dawna

Zaniedbany zwierzak został zabrany do siedziby organizacji. To był pies w typie rasy dog de bordeaux. W normalnej sytuacji takie psy ważą ponad 50 kilogramów, a większe osobniki przekraczają 60 kilogramów. 

Znaleziony osobnik miał zaledwie 32 kilogramy. Oznacza to, że pies ma ponad dwadzieścia kilogramów niedowagi. Ciężko wyobrazić sobie katusze, które musiał przechodzić, tracąc stopniowo swoją masę ciała. Wolontariusze z OTOZ Animals w Tczewie skomentowali to krótko:

“Wychudzony, pozostawiony sam w mieszkaniu, prawdopodobnie umarłby z głodu”. 

400810405_726147912872245_1501467231504822101_n.jpg
Porzucony pies ma znaczną niedowagę, źródło: facebook/OTOZ Animals Schronisko w Tczewie

Lekarze weterynarii robią co w ich mocy, żeby uratować zagłodzonego psa

Interwencyjnie odebrany pies dostał na imię Śliniak. Pomimo katuszy, które przeszedł przez swojego właściciela, jest bardzo przyjazny. Ma już za sobą pierwszą wizytę w gabinecie weterynaryjnym. 

Póki co nie wiadomo, jak organizm Śliniaka zareagował na głodzenie. Wszystko stanie się jasne po przeanalizowaniu wyników z badań krwi. Wtedy specjaliści podejmę decyzję na temat tego, jak ma wyglądać leczenie skrajnie osłabionego zwierzaka. 

Czworonóg będzie potrzebować dużo czasu na powrót do normalności. Na razie nie jest w stanie przyjmować normalnych porcji posiłków. Musi jeść często, ale w bardzo małych ilościach. 

Źródło: facebook.com/otoz.animals.tczew, fakt.pl