Swiatzwierzat.pl > Koty > Przerażające znalezisko dzieci w pudełkach po butach. Myślały, że ktoś zgubił markowe obuwie
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 27.09.2023 11:56

Przerażające znalezisko dzieci w pudełkach po butach. Myślały, że ktoś zgubił markowe obuwie

Porzucanie zwierząt
Porzucanie zwierząt, źródło: facebook.com/unepattedanslamain

Porzucanie niechcianych zwierząt to zaskakująco powszechny proceder, w wyniku którego cierpi wiele niewinnych istot. Kolejnymi ofiarami bestialskiego traktowania żywych stworzeń padły trzy kocięta. Zwierzaki zostały znalezione przypadkiem przez grupę nastolatków. Ktoś zamknął je w pudełkach po butach, które zostawił w pełnym słońcu.

Grupa nastolatków dokonała niespodziewanego odkrycia

Grupa nastolatków, jak co dzień spędzała czas spacerując po mieście, w którym mieszkają. W pewnym momencie ich uwagę zwróciły dwa pudełka po butach, leżące pod ścianą jednego z budynków. Młodzież postanowiła sprawdzić co jest w środku. Wizja znalezienia dobrego, modnego obuwia była dla nich kusząca.

Ku zdziwieniu całej grupy, w środku było coś, co nie miało żadnego związku z butami. Ktoś uwięził w kartonowych pudełkach maleńkie kocięta. Trzy, zaledwie kilkutygodniowe istoty z całą pewnością nie znalazły się tam przez przypadek. Komuś zależało na tym, aby się ich pozbyć. 

375174309_632414615643602_3389363712582500210_n.jpg
Pudełka były zaklejone taśmą, źródło: facebook.com/unepattedanslamain
Kot zwisał z okna na najwyższym piętrze. Sąsiedzi rozpoczęli rozpaczliwą akcję ratunkową, jest wideo

Maluchy potrzebowały pomocy

Grupa nastolatków postanowiła poprosić o pomoc profesjonalistów. O znalezisku poinformowali przedstawicieli lokalnej organizacji zajmującej się pomocą dla bezdomnych zwierząt. Aktywiści przyjechali pod wskazany adres i zabrali wszystkie kocięta w bezpieczne miejsce. 

Okazało się, że maluchy są niedożywione i borykają się z infekcją oczu. Upłynie trochę czasu, zanim czworonogi odzyskają dobrą kondycję. Wiele skazuje na to, że początek ich życia był wyjątkowo trudny. Na szczęście, dzięki wzorowej reakcji nastolatków, ich los się odmienił. Niestety, kocięta często są porzucane przez nieodpowiedzialnych ludzi. Nie wszystkie udaje się uratować. 

375220745_632414582310272_2332623854824716867_n.jpg
Kocięta były wykończone, źródło: facebook.com/unepattedanslamain

Kocięta zostały otoczone troskliwą opieką

Na szczęście, pomoc dla kociąt nie przyszła zbyt późno. Tak małe zwierzęta nie byłyby w stanie długo przetrwać skazane same na siebie. Szczególnie w przypadku zamknięcia w ciasnej, kartonowej pułapce zostawionej na pełnym słońcu.

Teraz maluchy korzystają z wygodnego legowiska i dostępu do pełnej miski. Z dnia na dzień czują się coraz lepiej i stopniowo nabierają zaufania do ludzi. Za kilka tygodni będą gotowe do adopcji. Każdy maluch zasługuje na kochającą rodzinę. Mamy nadzieję, że każdemu będzie dane tego doświadczyć.

Źródło: facebook.com/unepattedanslamain