Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Znęcanie Się Nad Zwierzętami

Znęcanie Się Nad Zwierzętami

Zwierzęta były zaniedbane
17.12.2023 11:44 Strażacy mieli już wyważać drzwi. Zwierzęta przeżywały piekło, dla jednego z nich było już za późno

Gdzie kończy się zupełna niefrasobliwość, a zaczyna świadome zaniedbywanie zwierząt? Na to pytanie nie była w stanie odpowiedzieć mieszkanka Katowic. Pod jej opieką znajdowało się siedem psów oraz cztery szczury w krytycznym stanie. Zwierzęta były wygłodzone i schorowane. W trakcie interwencji nieomal konieczne było siłowe wyważenie drzwi wejściowych do mieszkania. Z relacji służb 41-letnia kobieta nie miała sobie nic do zarzucenia w zakresie opieki nad zwierzętami. 

Przestępstwo
14.12.2023 15:31 Były kierownik schroniska z zarzutami! Potworne, co miał robić zwierzętom, psy i koty cierpiały katusze

Były policjant i kierownik schroniska dla zwierząt w Kościerzynie został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami. Według prokuratury to z jego winy przez niemalże dwa lata cierpieli podopieczni placówki. Lista przewinień jest długa, choć oskarżony wypiera się postawionych mu zarzutów. Jeżeli sąd uzna go za winnego, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Płomykówka
14.12.2023 10:22 Jest w Polsce ściśle chroniona. Złapała się w pułapkę, która skazałaby ją na powolną śmierć w męczarniach

Ptak należący do ściśle chronionego gatunku złapał się w lep na gryzonie. Zwierzę zostało znalezione w stanie agonalnym. Ratownicy ze stowarzyszenia Leśne Przytulisko walczyli o jego życie przez wiele godzin. Obrońcy braci mniejszych nie są w stanie zrozumieć, jakim cudem pułapki klejowe na zwierzęta są legalne.

Pies przywiązany łańcuchem do bud
13.12.2023 15:57 Zawilgocona buda i łańcuch to jedyne, co miały. Interwencja przyniosła pomoc tylko jednemu z psów

Widok psa trzymanego na łańcuchu nie jest niestety niczym wyjątkowym w Polsce, zarówno w pomniejszych wsiach, jak i na miejskich podwórkach. Interwencja inspektorów krynickiego TOZ-u pozwoliła uratować jednego z dwóch czworonogów, które przetrzymywano w fatalnych warunkach. Jego towarzysz niedoli nie doczekał się ratunku. Zwierzęta nie miały wody, były brudne, mieszkały w zawilgoconej budzie i żywiły się resztkami jedzenia. 

Znęcanie się nad zwierzętami
11.12.2023 11:00 Pan Piotr akurat zbierał złom, gdy usłyszał kwiczenie ze śmietnika. Tylko bestia mogła ją tam zostawić

Mężczyzna zbierający złom we Wrocławiu dokonał makabrycznego odkrycia. W śmietniku na plastiki znalazł żywą istotę. Zwierzę wsadzone do kosmetyczki. To cud, że przeżyło. Pan Piotr za swoje ostatnie pieniądze kupił mu sianko i zawiózł do lokalnego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Chcąc pokazać, że dobro zawsze wraca, internauci pragną odwdzięczyć się mężczyźnie za bezinteresowną pomoc. 

Porzucony pies
11.12.2023 09:48 Poszedł w stronę Biedronki i skręcił do lasu. W takim stanie znaleziono suczkę, sprawca jest znany policji

W Mikołajki w lesie tuż przy Tomaszowie Mazowieckim znaleziono psa przywiązanego do drzewa. Zwierzę siedziało na mrozie, bez dostępu do wody i jedzenia. Sprawa natychmiast została zgłoszona na policję. Dzięki natychmiastowej reakcji udało się ustalić tożsamość osoby, która w tak bezduszny sposób porzuciła swojego czworonoga.

Znęcanie się nad zwierzętami
10.12.2023 13:51 Tak wykładowczyni obchodziła się ze zwierzętami. Studenci nagrali ją z ukrycia, zawiadomiono prokuraturę

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! ujawnia okrutne praktyki stosowane podczas ćwiczeń ze studentami na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Organizacja udostępniła w swoich mediach społecznościowych nagranie przedstawiające wykładowczynię, która na oczach studentów odcina żywemu karpiowi głowę. Ryba nie została przed tym ogłuszona, co jest niezgodne z prawem. Zgłoszono ten fakt prokuraturze. Prowadząca zajęcia może odpowiedzieć przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami.

Pies porzucony przez właściciela
06.12.2023 16:21 Leżał zwinięty w kulkę na śniegu. Zawiodła go policja, ale to słowa weterynarza mrożą krew w żyłach

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami poinformowało o kolejnym przypadku znęcania się nad psem, którego znaleziono pozostawionego na pastwę losu przez właściciela. Leżące w śniegu zwierzę zauważył przypadkowy mężczyzna. Osobie, która szukała dla niego ratunku, nie pomogła ani policja, ani weterynarz. Gdyby w sprawę nie zaangażowali się przedstawiciele organizacji prozwierzęcej, podręcznikowy przykład spychologii mógłby kosztować psa życie.  

Oprawca Piorunka usłyszał wyrok
06.12.2023 10:13 Zaczęło się od libacji, potem wyrzucił Piorunka z 2. piętra. Nie do uwierzenia, co go za to spotka

Na osiedlu przy ulicy Marii Gajl w Radomiu (woj. mazowieckie) podczas alkoholowej libacji z okna na drugim piętrze wyrzucono szczeniaka. “Mieszkańcy płakali, zdając nam relację” - informowali wówczas wolontariusze z Fundacji dla Szczeniąt Judyta, którzy zaopiekowali się skrzywdzonym zwierzęciem. Piorun ma uszkodzony kręgosłup, co pozbawiło go szansy na odzyskanie pełnej sprawności. W Sądzie Rejonowym w Radomiu właśnie zapadł wyrok dla jego oprawcy.

Pies całe życie spędził na łańcuchu
05.12.2023 12:00 Z ciemności wyłonił się smutny pysk psa. Nikt nie miał się dowiedzieć, do czego zmuszano go latami

Noce są coraz zimniejsze, a w niektórych regionach Polski temperatura sięga kilkunastu stopni na minusie. Mimo to widok zwierząt trzęsących się z zimna i desperacko walczących o przetrwanie nie porusza sumienia wielu właścicieli i mieszkańców sąsiednich posesji. Starszego psa rasy husky syberyjski przetrzymywano w niewłaściwych i niehumanitarnych warunkach bytowych. Cierpienie Barniego trwało latami. Czyżby znów nikt nie widział, że dzieje się krzywda?

Zaniedbany szczeniak
04.12.2023 10:20 Rzucił wiadrem pod nogi pracowników i uciekł ze schroniska. Ciałko jamnika ociekało tłustym olejem

Olivier to maleńkie szczenię w typie jamnika, które trafiło do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Przyniósł go tam jego właściciel. Czworonóg był wrzucony do wiadra, a jego ciało pokrywała oleista substancja. Mężczyzna, który powinien był dbać o malucha, po prostu zostawił go w agonalnym stanie w przytułku dla zwierząt i bez najmniejszych wyrzutów sumienia odszedł.

Zwierzęta uratowane z wiejskiej posesji
03.12.2023 15:25 Zamiast robić świąteczne porządki, weszły w sam środek piekła. Suczki ze szczeniętami wystawiono na mróz

Podlasie jest jednym z wielu obszarów Polski, gdzie tzw. pies łańcuchowy to dla wielu już tradycja, głoszona obok takich haseł, jak Bóg, honor, ojczyzna. Prawdą natomiast jest, że siarczyste mrozy dają się we znaki zwierzętom, a miejsce psa jest przy człowieku. O ratunek dla psiej rodziny, którą wystawiono na skute lodem podwórko, zawalczyli miejscowi wolontariusze. “Żadna z bud niczym nie przypomina budy, brak ścian, podłogi lub sufitu” - wylicza zaangażowana w akcję Iwona Misiukiewicz.

Porzucony, chory pies
02.12.2023 10:16 Pyszczek uratowanego psa przypominał balon. Później pokazał swoje piękne oblicze

Marco to pies, który cierpiał niewyobrażalne katusze. Ktoś przywiązał go do płotu i pozostawił na pastwę losu. Co najgorsze, pies na jakąkolwiek pomoc czekał kilka dni, pomimo tego, że już na pierwszy rzut oka widać było, że jest w dramatycznym stanie. Jego głowa była tak napuchnięta, że sprawiała wrażenie, jakby miała lada chwila wybuchnąć. Wiele wskazuje na to, że rany pokrywające ciało zwierzaka są wynikiem walk psów, w których był zmuszony brać udział. 

Znęcanie się nad zwierzętami
30.11.2023 12:31 Żywcem zakopali szczeniaki pod płotem. Zanim chwycili za łopaty, wymsknęły im się straszliwe słowa

W powiecie jędrzejowskim doszło do makabrycznych wydarzeń. Dwóch pijanych mężczyzn żywcem zakopało kilka szczeniąt, a także planowali zabić resztę miotu wraz z suczą. Oprawcy mieli jednak w sobie tyle pewności siebie, że o planach pozbawienia zwierząt życia rozpowiadali przy ludziach. Zaalarmowani funkcjonariusze lokalnej policji natychmiast udali się pod wskazany adres, aby uratować zwierzęta. Niestety, dla większości z nich na pomoc było już za późno. 

Znęcanie się nad zwierzętami
29.11.2023 09:14 Sprawdzając śmietnik, bezdomny znalazł wór, w którym coś się ruszało. Przerażające, co było w środku

Bezdomny przeszukujący kontenery na śmieci w Kaliszu natknął się na wór, który wzbudził jego niepokój. Kiedy zajrzał do środka, przekonał się, że jego obawy były uzasadnione. Mężczyzna natychmiast poprosił przypadkowego przechodnia o pomoc. Sprawa była poważna. Chodziło o życie trzech istot. Policja pracuje nad ustaleniem tożsamości osoby, która jest sprawcą tego bestialstwa. 

Kot w mieście
28.11.2023 10:19 Przerażające wieści z Zielonej Góry! Uwaga właściciele kotów, ktoś strzela do nich z wiatrówki

Opiekunowie kotów mieszkających w Zielonej Górze od kilku dni nie mogą spać spokojnie. Horror, który miał miejsce w tym mieście dwa lata temu, rozpoczął się na nowo. Nieznany dotąd sprawca strzela w zwierzęta z wiatrówki. Na własnej skórze przekonał się o tym mruczek jednej z mieszkanek ulicy Dojazdowej. Czworonóg został postrzelony w brzuch. 

Wyrok za znęcanie się nad zwierzętami,
25.11.2023 14:11 Organizował nielegalne walki psów, został skazany. Pierwszy taki wyrok w Polsce!

Roman B. przez kilka lat zajmował się organizacją nielegalnych walk psów. W tym celu faszerował swoje zwierzęta anabolikami, głodził je oraz prowokował do agresji. W wyniku tych działań czworonogi doznały poważnych uszczerbków na zdrowiu fizycznym oraz psychicznym. Mężczyzna stanął przed sądem. Pewne jest, że trzy lata spędzi w więzieniu. To nie jedyne konsekwencje, z jakimi przyjdzie mu się zmierzyć za wieloletnie znęcanie się nad zwierzętami. To pierwszy taki wyrok w Polsce za znęcanie się nad zwierzętami. Aktywiści zajmujący się zaniedbanymi zwierzętami nie kryją radości. 

Karpie
25.11.2023 11:18 Koszmar karpi dobiegnie końca? Za TAKIE zachowania grozi kara nie tylko sprzedawcom, ale i kupującym

Okres przedświąteczny to czas, w którym życie karpi zmienia się w prawdziwy horror. Przerażone, podduszone ryby cierpią czasami przez kilka dni, zanim trafią na świąteczny stół. Dlatego posłowie chcą wprowadzić całkowity zakaz sprzedaży żywych karpi. Warto wiedzieć, że już teraz za niehumanitarne traktowanie ryb mogą zostać ukarani nie tylko sprzedawcy, ale również kupujący.

Lis na futro
24.11.2023 13:50 Gruchnęła wieść o śmierci. Pirat spędził w zamknięciu aż 5 lat, właśnie odszedł otoczony miłością

Aktywiści z organizacji Otwarte Klatki pogrążyli się w smutku. Przekazano smutne informacje odnośnie stanu zdrowia jednego z ich podopiecznych. 5-letni lis imieniem Pirat, który spędził na fermie zwierząt futerkowych całe swoje życie, przegrał walkę o życie. Zwierzę zostało odebrane interwencyjnie od dotychczasowego właściciela przez aktywistów z organizacji Otwarte Klatki. Okazało się, że jego stan jest tragiczny i jedyne co może przynieść mu ukojenie to eutanazja. 

Znęcanie się nad zwierzętami
23.11.2023 13:18 Ciało zwierzęcia znaleziono w piecu. Zwyrodnialec zabijał z zimną krwią, świadkowie nie pisnęli ani słówka

Policjanci zatrzymali 39-latka mieszkańca powiatu mławskiego. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Wiele wskazuje na to, że tępym narzędziem uśmiercił on swoje psy i skrupulatnie zacierał ślady zbrodni. W makabrycznym zdarzeniu udział brało kilku świadków. Sprawa wyszła na jaw dopiero po kilku tygodniach. 

Influencerka źle traktowała psy
19.11.2023 11:54 W ten sposób tresowała psy. Interwencja u znanej influencerki, służby zastały porażający widok

Niespotykana sytuacja u znanej polskiej influencerki. Policja podjęła interwencję, w wyniku której odebrano 15 psów ze szkoły “Mam psa. I co teraz?” prowadzonej przez Małgorzatę "Małgo" Kaczmarek. Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja z udziałem trenerki psów, której profil na Instagramie obserwuje 50 tys. ludzi. Niezrażona działaniami służb właścicielka szkoły zaprasza na kolejne zajęcia. 

Zaniedbany pies
17.11.2023 14:23 Owczarek leciał im przez ręce. Spojrzeli na jego brzuch i zamarli, to nie były zadrapania po zabawie

Przy jednej z ruchliwych dróg szybkiego ruchu znaleziono psa w typie owczarka niemieckiego. Czworonóg był w krytycznym stanie. Nie miał siły utrzymać się na własnych nogach, dlatego niezwłocznie trafił do kliniki weterynaryjnej. Lekarzom wystarczało jedno spojrzenie na brzuch zwierzęcia, by potwierdziły się ich najgorsze przypuszczenia. Szybko okazało się, że jedyną szansą na uratowanie życia pobitego psa jest operacja. 

Zaniedbane psy
16.11.2023 12:05 "Koszmar bólu, cierpienia i upodlenia". Psy odebrano z zatrważających warunków. Ratownicy musieli tam wrócić

Aktywiści z Fundacji dla Szczeniąt Judyta przeprowadzili interwencję w jednym z podhalańskich gospodarstw. Na miejscu zastali stado zaniedbanych psów. Zwierzęta były brudne, nieleczone i karmione rozmoczonym chlebem. Ani właściciel zwierząt, ani lokalne władze nie widziały w tej sytuacji nic złego. Pomimo tego, że zaledwie dwa lata temu, w tym samym miejscu przeprowadzono interwencję, w wyniku której odebrano właścicielowi większość zwierząt.

Akcja ratownicza
16.11.2023 10:02 Sunię znaleźli przez przypadek, od razu wezwali pomoc. 4 m pod ziemią nie miałaby szans na przeżycie

W zeszłą niedzielę spacerowicze znaleźli psa uwięzionego w studzience, która była elementem podziemnego bunkra. Wszystko wskazywało na to, że zwierzę nie znalazło się tam przez przypadek. Historia wydarzyła się w miejscowości Świerze-Konczany. W uratowaniu czworonoga pomogli przedstawiciele OSP Zaręby Kościelne. Póki co, nie udało się ustalić, kto porzucił zwierzę.

Torturowanego psa znaleźli w piwnicy
14.11.2023 15:37 Policjanci znaleźli skatowanego psa przyciśniętego fotelem. Oprawcy nie dali mu szans na ucieczkę

Do Komendy Powiatowej Policji w Ełku wpłynęło zgłoszenie o znęcaniu się nad psem w jednym z osiedlowych bloków. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na miejsce, a to, co tam zastali, wstrząsnęłoby niejednym miłośnikiem zwierząt. Wszystko miało rozegrać się w piwnicy.

Uczniowie znęcali się nad kotem
14.11.2023 10:39 Porażające, co nastolatkowie wyprawiali z kotem. Zrobili sobie z niego zabawkę, filmiki wysyłali znajomym

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza “Ratownicy Dla Ludzi” jest w posiadaniu filmu, które dobitnie przekonuje, że młodzi chłopcy w okrutny sposób znęcają się nad bezbronnym kotem. Uczniowie z Małopolski dla zabawy rzucali między sobą zwierzęciem. Występek młodzieńców nie przeszedł bez echa. Internauci postanowili wziąć sprawy we własne ręce, m.in. zawiadamiając o sprawie szkołę. 

Skatowany kot
12.11.2023 15:22 Bił tak mocno, że Nunusiowi pękło 13 żeber. Tragiczne wieści, nie o taki finał walczyli lekarze

Mieszkaniec Świebodzic (woj. dolnośląskie) podniósł rękę na kota należącego do jego partnerki. Nie był to pierwszy raz, jednak skala okrucieństwa przeraziła nawet doświadczonych ratowników. Zwierzę zostało odebrane interwencyjnie i trafiło do kliniki weterynaryjnej. Nunuś znajdował się w stanie krytycznym, miał liczne urazy wewnętrzne oraz połamane żebra. Specjaliści przez kilka dni walczyli o jego życie. Niestety, tym razem nie wydarzył się cud. 

Katowanie psa
12.11.2023 13:34 Zauważył, że pies sąsiada ma poraniony pysk. Zwyrodnialec nie miał zahamowań, od razu wezwano policję

Mieszkaniec Londynu zauważył z okna niepokojącą scenę na sąsiednim podwórku. Jego sąsiad znęcał się nad psem w okrutny sposób. Przestał dopiero wtedy, gdy zwierzę z bezsilności opadło na ziemię. Świadek wstrząsającego zdarzenia niezwłocznie wezwał policję. Nagrał też filmik, na którym widać, w jaki sposób właściciel obchodzi się ze swoim czworonogiem.