Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy

Wąż

Charakteryzuje się wydłużonym, beznogim ciałem oraz aparatem szczękowym, który potrafi się szeroko otworzyć. Węże potrafią połknąć ofiary w całości.

jadowity wąż w samochodzie
18.05.2024 10:21 Odkryła w aucie jadowitego węża. Niebywałe, jak teraz wygląda jej życie

Australijka Lisa Kournelis odkryła w swoim samochodzie pasażera na gapę. Jadowity wąż rozgościł się na tylnym siedzeniu i nie miał zamiaru opuszczać wygodnej kryjówki. Wezwani na ratunek odławiacze węży nie dali rady sprytnemu przeciwnikowi. Kobieta musiała przystosować się do życia z nielegalnym lokatorem. Tak teraz wyglądają jej podróże. 

wąż
15.05.2024 11:18 Zwierzę ukryte na obrazku dostrzegą tylko nieliczni. Najwyższy poziom trudności

Nie da się ukryć, że zagadki sprawdzające spostrzegawczość cieszą się dużą popularnością wśród internautów od lat. Choć część z nich jest przygotowana przez wykwalifikowanych grafików, inne stworzyła sama natura. Jeśli myślisz, że masz sokoli wzrok, spróbuj znaleźć ukryte zwierzę na tym zdjęciu.

wąż w ogrodzie
08.05.2024 09:22 Jadowity wąż na działce pod Warszawą. Wezwani policjanci potwierdzili zagrożenie

Mieszkanka Łomianek przeżyła chwile grozy, robiąc porządki w swoim przydomowym ogrodzie. Na jej posesję zakradł się długi wąż. Przypuszczała, że jest to jadowita żmija. Kobieta wezwała na pomoc funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy potwierdzili jej obawy.

jadowity wąż
07.05.2024 09:18 Plaga węży w turystycznym zakątku Europy. Jad niektórych gatunków jest śmiertelny

Do kolejnego ataku jadowitego węża doszło w jednym z najbardziej popularnych miejsc wybieranych na wakacje. Gad ukąsił mieszkankę w nogę na jej własnym podwórku. Turyści powinni mieć się na baczności. W tym kraju nie produkuje się potrzebnej do uratowania życia surowicy.

wąż na drzewie
30.04.2024 16:15 Wezwali policję do węża na drzewie. Nie do wiary, czym się okazał

Mieszkańcy Rajska w województwie małopolskim wezwali do pilnej interwencji policję. Na drzewie w ogródku siedział wąż. Zwierzę oplotło się dookoła pnia i korzystało z dobrej pogody. Na szczęście dzielni funkcjonariusze z pomocą strażaków ocalili mieszkańców przed groźnym gadem. Po interwencji mundurowi pokazali, z czym naprawdę mieli do czynienia.

wąż
22.04.2024 15:18 Do złudzenia przypomina jadowitą żmiję. Jak odróżnić od niej gniewosza?

Rozpoznanie gada, który na pierwszy rzut oka wywołuje u nas paniczny lęk, może być trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy zwierzęta wyglądają podobnie. Żmije i gniewosze, mimo swojej różnorodności, mogą być często mylone ze sobą. Istnieją jednak kluczowe cechy, po których można dokonać właściwej identyfikacji. Te subtelne różnice pozwolą nam odróżnić przyjaznego węża od jadowitego gada.

wąż z supermarketu
20.04.2024 12:40 W sałacie w sklepie znaleźli węża. Personel podpadł klientom, za to co z nim zrobił

Pracownicy jednego z supermarketów znaleźli pośród swoich produktów węża. Gad sprytnie ukrył się w liściach ogórecznika. Wygląda na to, że w chłodnej lodówce szukał schronienia przed palącym słońcem. Ekspedienci pozostali jednak bezlitośni i szybko rozprawili się ze śliskim problemem.

wąż zbożowy
13.04.2024 14:14 Lokatorzy znaleźli na klatce czerwonego węża. To rzadki okaz

W jednej z warszawskich kamienic doszło do nietypowego spotkania. Na klatce schodowej zadomowił się przerażająco wyglądający wąż. Gad o czerwonym ubarwieniu ani myślał się ruszyć. Lokatorzy wezwali na miejsce policję. Zaskoczeni i uzbrojeni po uszy funkcjonariusze nie dali rady przeciwnikowi. Z pomocą przybył Eko Patrol Straży Miejskiej.

grzechotnik
11.04.2024 16:19 Co znajduje się w środku grzechotki grzechotnika? Odpowiedź was zaskoczy

Charakterystyczny dźwięk grzechotki grzechotnika zwiastuje kłopoty. Nawet u osób, które nie boją się wężów, potrafi on wywołać uczucie dyskomfortu, ponieważ nieodzownie kojarzy się z groźnym gadem. Z drugiej strony sposób działania grzechotki grzechotnika frapuje sporą część społeczeństwa. Co znajduje się w środku? 

zaskroniec
10.04.2024 12:36 Znaleźli w sklepie węża. Na miejscu interweniowali strażacy

Do zaskakującego odkrycia doszło 9 kwietnia br. w jednym ze sklepików w Sędziszowie Małopolskim. Zaleziono węża. Nieproszony gość wystraszył zarówno pracowników jak i kupujących. Na miejsce wezwano strażaków.

Żmija
08.03.2024 10:46 Eksplozja ciepła ogarnia Polskę. Patrz pod nogi, w lasach budzą się węże

Wiosna, na którą czekaliśmy z niecierpliwością, przyszła w tym roku wcześniej niż zwykle. Chcąc nacieszyć się spacerem w piękną pogodę, warto jednak patrzeć pod nogi, zamiast w bezchmurne niebo. Leśnicy informują, że wraz ze wzrostem temperatury niektóre gatunki zwierząt, wliczając w to gady, wybudziły się ze snu zimowego i zaczynają być bardziej aktywne. Nie chciałbyś nadepnąć im na przysłowiowy odcisk.

wąż
26.02.2024 14:50 Odkryli nowy, monstrualny gatunek węża. Nie mają dobrych wieści

Choć wiele osób nie sądziło, że to możliwe, naukowcom w Amazonii właśnie udało się dokonać przełomowego odkrycia. Okazało się, że w lasach Amazonii znajduje się nieznany dotąd gatunek anakondy, która mierzy aż 8 metrów, ważący przy tym ponad 200 kilogramów. Zdaniem ekspertów wielkość jej głowy można porównać do ludzkiej. To nie koniec zadziwiających faktów na temat tego monstrualnego stworzenia!

Wąż w parku
15.02.2024 16:17 Ogromny gad znaleziony w parku, miał ponad 4 m. Jak się tam znalazł?

Spacery po parku bywają codzienną rutyną nie tylko dla posiadaczy psów. Pracownicy placówki dokonali przerażającego odkrycia, a całej sprawie towarzyszą tajemnicze okoliczności. Zwrócono się nawet do okolicznych mieszkańców.

Kot zagląda do lodówki
12.02.2024 16:43 Kot bez przerwy miauczał w kuchni. Tylko on wiedział, co kryje się za lodówką

Kot siedział nieruchomo i w wyjątkowym skupieniu wpatrywał się w lodówkę, głośno przy tym miaucząc. Zwierzę nigdy wcześniej nie zachowywało się w podobny sposób, dlatego właściciel postanowił dokładnie sprawdzić wszystkie zakamarki w kuchni. Podejrzewał, że w domu zalęgły się szkodniki. Zamiast myszy czy owadów, za urządzeniem zastał zupełnie inne zwierzę o połyskliwych łuskach. Pomimo późnej pory natychmiast wezwał straż pożarną.

wąż dusił kota
12.02.2024 14:22 Kotka wróciła do domu z wężem na szyi. Kobieta musiała działać od razu

Kocia seniorka chciała tylko powygrzewać się na słońcu. Niestety krótka wizyta w ogrodzie skończyła się dla niej dramatycznie. Groźny wąż zacisnął się na kociej szyi. Nie było czasu na wzywanie pomocy. Kobieta nie miała świadomości, z jak groźnym gatunkiem przyszło jej się zmierzyć.

operacja węża
10.02.2024 13:14 Myśleli, że wąż połknął jajo. Nie mogli uwierzyć, co wyjęli podczas zabiegu

Na stół operacyjny trafił wąż w ciężkim stanie. W jego wnętrzu znajdował się przedmiot niemożliwy do przetrawienia. Doprowadził nawet do przerwania skóry. Weterynarze widzieli wiele cudów zlokalizowanych w przełykach zwierząt. Ten przypadek przejdzie jednak do historii. 

Ukryty wąż
30.01.2024 12:16 Spójrz na zdjęcie. Tylko wybrańcy dostrzegą coś więcej niż liście. Ukryte zwierzę może zrobić ci krzywdę

Specjaliści zajmujący się usuwaniem niebezpiecznych gadów z obszarów zaludnionych pokazali, jak ciężko dostrzec przedstawicieli niektórych gatunków. Na fotografii przedstawiającej kawałek trawnika ukrył się jadowity wąż. Sprawdź, czy jesteś w stanie go dostrzec. Wielu osobom udaje się tego dokonać dopiero po kilku minutach intensywnego wpatrywania się w zdjęcie. Jak myślisz, jesteś bardziej spostrzegawczy niż większość ludzi?

wąż na korcie
25.01.2024 15:12 Jadowity wąż przerwał ważny mecz tenisa. Na korcie był akurat gwiazdor, wezwano łapacza węży

Nieproszony gość wtargnął na kort podczas kwalifikacji do turnieju Brisbane International. Mecz przerwano. Choć wielokrotny zwycięzca meczów tenisowych pojawiał się na australijskich kortach już wielokrotnie, to z tak groźnym osobnikiem spotkał się pierwszy raz.

pożar bełchatów
23.01.2024 16:07 Pożar pod Bełchatowem, w budynku uwięzione zwierzęta. 29-latek za wszelką cenę próbował je ratować

Dramatyczne chwile rozegrały się w Łuszczanowicach w gminie Kleszczów. Na jednej z posesji wybuchł pożar. W płomieniach zginęły zwierzęta, które właściciel trzymał w budynku. Jedynie część z nich udało się uratować. 29-letni mężczyzna, który próbował ratować swoich podopiecznych, wylądował w szpitalu z poparzeniami.

Co symbolizuje wąż?
22.01.2024 12:26 Co oznacza sen o wężu? Zapowiada transformację i zmiany, ale ma też drugie, niepokojące znaczenie

Węże są zwierzętami często pojawiającymi się w snach. Gady o połyskującej w świetle łusce bywają widziane zarówno w koszmarach, jak i przyjemnych widzeniach sennych. Mnogość interpretacji skłania do refleksji, bowiem wszystko zależy od jego zachowania oraz wyglądu. Sprawdź, jak zinterpretować sen o wężu. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy gad widziany oczyma wyobraźni jest przestrogą, czy też dobrym znakiem. 

groźny wąż
21.01.2024 12:13 Chciała tylko wyjąć ubranie dla synka. W szufladzie coś zaszeleściło, jego jad zabija w kilka minut

Mama przygotowująca strój dla swojego 3-letniego syna nie miała świadomości, jakie stworzenie zastanie w szufladzie z bielizną. Jeden z najgroźniejszych gadów postanowił odpocząć wśród dziecięcych ubranek. Atakuje w ułamku sekundy, a obrona przed jej jadem jest praktycznie niemożliwa. Potrzebna była interwencja specjalistów.

Wąż w lodówce
19.01.2024 13:16 Otworzyła lodówkę i ugięły się pod nią kolana. To jadowity gatunek z rodziny zdradnicowatych

Takiego stworzenia nie spodziewała się zastać w swojej lodówce. Zwierzę pojawiło się niespodziewanie. Jadowity gad nie miał zamiaru odpuścić nowej kryjówki. Potrzebna była interwencja specjalnych służb.

Żmija
18.01.2024 11:07 Takiego widoku zimą nie spodziewali się nawet najstarsi leśnicy. Podczas mrozów powinna spać pod ziemią

Pracownicy Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Tułowice opublikowali w mediach społecznościowych filmik, który zaskakuje nawet najbardziej doświadczonych przyrodników. Okazało się, że wbrew wszelkiej logice i powszechnej wiedzy, pewien gad jest w stanie funkcjonować w grubej warstwie śniegu. Nie wiadomo, jakim cudem tego dokonał. Niestety, wiele wskazuje na to, że "sukces” jest jedynie tymczasowy.

Pasażer dojrzał w samolocie węża
18.01.2024 09:18 Pasażer samolotu dojrzał nad głową wijącego się węża. Na tę okoliczność stewardzi są specjalnie wyszkoleni

Jeden z pasażerów linii lotniczych AirAsia podczas lotu dostrzegł, że tuż nad głowami podróżujących wije się wąż. Nietypowy pasażer na gapę znajdował się przy schowku bagażowym i wydawał się zdziwiony swoją obecnością podczas lotu tak samo, jak wszyscy na pokładzie. Niedługo później przewoźnik wydał oświadczenie, w którym odniósł się do zaistniałej sytuacji.

Pralnia
17.01.2024 11:07 W ich domu coś cuchnęło, więc zaczęli szukać winowajcy. Przerazili się, gdy zajrzeli pod pralkę

Uciążliwy zapach unoszący się w powietrzu wpływa negatywnie na nasz komfort i jakość życia. Nic więc dziwnego, że smród unoszący się od kilku dni z pralni zaniepokoił domowników. Na początku byli przekonani, że problem tkwi w pralce, ale po dokładnych poszukiwaniach udało im się ustalić zupełnie inne źródło problemu. Nieprzyjemna woń dochodziła spod urządzenia, gdzie ukryło się dzikie zwierzę. 

W kocim drapaku schowało się dzikie zwierzę
15.01.2024 12:32 Odkryli, że kot boi się korzystać z drapaka. Coś wpełzło do wnęki, nie chcieli mieć z nim do czynienia

Każdy kot lubi sobie czasem coś podrapać — czasem nasz ulubiony fotel, innym razem kanapę cioci czy drzwi do łazienki. Nierzadko drapak pełni rolę kociej kryjówki i ulubionego miejsca odpoczynku, dlatego gdy rodzina zauważyła, że mruczek przestał korzystać ze swojego mebelka, postanowiła odkryć, co powoduje dyskomfort u zwierzęcia. Zamiast kota, we wnęce znaleźli niemiłą niespodziankę. Nic dziwnego, że przestraszony pupil nie ośmielił się wejść do środka.

Zwierzę w warzywach
31.12.2023 12:19 Wyszedł z pudełka pomidorów, trudno było go przeoczyć. Nie spodziewali się, ile ich to będzie kosztować

Praca w pewnej przetwórni pomidorów nagle została wstrzymana przez niespodziewanego gościa. W jednym z kartonów, który wypełniony był świeżymi warzywami, skrywało się zwierzę, które wyglądało na niebezpieczne. Odkrył to jeden z pracowników zajmujących się sortowaniem towaru. Do zabezpieczenia jaskrawo ubarwionego gada wezwano specjalistów zajmujących się tego typu interwencjami.  

Takiego "okazu" łowca węży jeszcze nie widział
28.12.2023 13:23 Wezwali łowcę węży, lecz czegoś takiego nigdy nie widział. Na miejscu zastał "krytycznie zagrożony gatunek"

Pogromcy gadów w swojej codziennej pracy mierzą się z wieloma gatunkami, nawet tymi niebezpiecznymi. Gdy pewnego dnia otrzymali wezwanie do domu osoby potrzebującej ich pomocy, nie spodziewali się, że interwencja zakończy się w taki sposób. Zdecydowanie zapamiętają ją na długo. Takiego “gatunku” węża jeszcze nie widzieli.