Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Gęsi z przerażeniem patrzyły, jak między jajami wije się wąż. Nie mogły nic zrobić
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 18.06.2024 14:19

Gęsi z przerażeniem patrzyły, jak między jajami wije się wąż. Nie mogły nic zrobić

gęsi i wąż
fot. instagram/newlinconstruction

W sieci udostępniono nagranie, na którym widać przerażone gęsi, które odkryły, że w ich gnieździe z jajami znajduje się wąż. Ptaki były bezradne, nie miały jak pozbyć się intruza. Wtem na pomoc ruszył im prawdziwy bohater. Reakcja zwierząt jest bezcenna.

Gęsi bezradnie patrzyły na węża w ich gnieździe

Pracujący na placu budowy robotnicy już kilka dni temu zaobserwowali, że na posesji nieopodal założyły gniazdo dzikie gęsi. Niedługo później samica złożyła w nim jaja. Ptaki dbały o swoje przyszłe potomstwo, które miało wykluć się w niedalekiej przyszłości, jednak nie wszystko poszło zgodnie z ich planem.

Pewnego dnia ekipa remontowa zauważyła, że gęsi podniosły alarm i trzymają się na bezpieczną odległość od gniazda. Gdy podeszli bliżej, by zobaczyć, co właściwie się stało, ptaki patrzyły w ich stronę niemal błagalnym wzrokiem. Po chwili zrozumieli, o co chodzi. Między jajkami wił się wąż.

Widzisz psa z żółtą wstążką? Nie podchodź do niego, to ważny komunikat Na świat przyszło bardzo rzadkie zwierzę. Rdzenni Amerykanie wierzą, że to omen

Gad wił się między jajkami

Budowlańcy szybko zrozumieli, że gad ma zamiar posilić się jajami złożonymi przez samicę. Widząc panikę ptaków, nie mogli zostać obojętni na ich zachowanie. Jeden z pracowników podszedł do gniazda, chwycił węża i wyjął go stamtąd, nie dopuszczając do konsumpcji.

Tym sposobem mężczyzna uratował potomstwo wyraźnie przerażonych całą sytuacją gęsi. Co ważne, przy całej akcji zachował zimną krew i nie skrzywdził węża. Zadbał o to, by przenieść go w inne miejsce, z dala od ptaków. Ich reakcja była bezcenna, a wielu internautów jest przekonanych, że jeśli potrafiłyby mówić, nie przestałyby mu dziękować.

Został bohaterem nie tylko gęsi

W sieci udostępniono nagranie z przebiegu całego zdarzenia. Nie ma się co dziwić, że internauci są zachwyceni postawą mężczyzny. Nie tylko ocalił gęsie potomstwo, ale także zadbał o to, by nic nie stało się wężowi. Patrzące na niego z wdzięcznością ptaki wyglądały, jakby całkowicie rozumiały, ile dla nich zrobił.

  • “Patrzą z takim przejęciem na swoje dzieci”;
  • “Ich spojrzenie na człowieka mówi: Proszę, pomożesz nam?”;
  • “Były takie smutne. Jestem ogromnie wdzięczny, że uratowałeś ich dzieci”;
  • “To piękne, gdy mama gęś wraca do wysiadywania jaj. Dziękuję, że nie skrzywdziłeś węża” - piszą internauci.
Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?