Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Zwierzę ukryte na obrazku dostrzegą tylko nieliczni. Najwyższy poziom trudności
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 15.05.2024 11:18

Zwierzę ukryte na obrazku dostrzegą tylko nieliczni. Najwyższy poziom trudności

wąż
fot. facebook/Rattlesnake Solutions

Nie da się ukryć, że zagadki sprawdzające spostrzegawczość cieszą się dużą popularnością wśród internautów od lat. Choć część z nich jest przygotowana przez wykwalifikowanych grafików, inne stworzyła sama natura. Jeśli myślisz, że masz sokoli wzrok, spróbuj znaleźć ukryte zwierzę na tym zdjęciu.

Na zdjęciu kryje się zwierzę

Na Facebooku firmy zajmującej się profesjonalnie odławianiem zwierząt pojawiło się wyzwanie, które szturmem podbiło sieć. Internauci nie kryją, że nad zagadką spędzili dłuższą chwilę, a mimo to nie każdemu udało się ją rozwiązać.

Jeśli jednak masz się za mistrza spostrzegawczości, znalezienie na udostępnionym zdjęciu kryjącego się wśród gałęzi zwierzęcia nie powinno stanowić dla ciebie problemu. Nie pozostaje nic innego, jak wytężyć wzrok i podjąć wyzwanie. Przypominamy jednak, że to test o wysokim stopniu trudności.

Szczeniak berneńczyka poznaje swoją ludzką siostrę. To nagranie rozczuli każdego "Ciotka nie dała mojej córce koperty na komunię". Prezent wywołał rodzinny konflikt

To wcale nie kameleon. Widzisz jakie zwierzę jest na zdjęciu?

Choć mogłoby się wydawać, że jedynymi mistrzami kamuflażu są kameleony, natura niejednokrotnie udowodniła, że inne zwierzęta również potrafią skutecznie zlać się z otoczeniem. Doskonały przykład takiego zachowania mamy na udostępnionym przez firmę Rattlesnake Solutions zdjęciu.

Jeśli do tej pory nie dałeś rady zlokalizować tajemniczego zwierzaka ukrytego na fotografii, nie łam się. Podpowiemy, że powinieneś skupić się na znalezieniu węża. To niełatwe bowiem gad idealnie wtopił się w tło, a dzięki swojemu ubarwieniu skutecznie ukrył się przed wszystkimi wpatrującymi się w niego oczami.

Wąż idealnie zlał się z otoczeniem

Aby potwierdzić, że na zdjęciu faktycznie znajduje się wąż, jego autorzy po jakimś czasie dodali kolejną fotografię, na którym zaznaczyli strzałką, gdzie go widać. Okazuje się, że mistrzem kamuflażu tym razem został grzechotnik diamentowy.

W komentarzach zostawionych pod zdjęciem ukrytego grzechotnika pojawiło się wiele głosów internautów, którzy zgodnie przyznali, że nie chcieliby spotkać węża na swojej drodze. Choć zgodnie przyznają, że jego kryjówka jest godna podziwu, zdecydowanie wolą oglądać go tylko na zdjęciu.