Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Spanikowani rodzice dostrzegli węża w łóżeczku dziecka. Od razu wezwali specjalistów
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 26.06.2024 16:18

Spanikowani rodzice dostrzegli węża w łóżeczku dziecka. Od razu wezwali specjalistów

wąż
Fot. Facebook/Snake Catchers Brisbane & Gold Coast 0413 028 081

Ta historia z pewnością na długo pozostanie w pamięci rodziny, która w łóżeczku córki odkryła dzikie zwierzę. Intruzem okazał się być jeden z najbardziej jadowitych węży. Przerażeni rodzice niezwłocznie wezwali ekipę specjalizującą się w łapaniu gadów. Teraz mogą mówić o ogromnym szczęściu. Nagranie z akcji ratunkowej zostało opublikowane w sieci.

Rodzice dostrzegli węża w łóżeczku dziecka

Dziecięce łóżeczka często dekorowane są przez najmłodszych licznymi pluszakami, lalkami czy samochodzikami. Wielu młodych rodziców szykując posłanie dla pociechy, odnajduje rozmaite skarby ukryte pod poduszką czy na materacu. Jednak takiego nieproszonego gościa nie spodziewałby się chyba nikt. 

Rodzice z Queensland w Australii dokonali przerażającego odkrycia w pokoju córki. Ich serca zabiły szybciej, gdy zauważyli, że na łóżku ich pociechy wśród kolorowej pościeli oraz chaotycznie porozrzucanych zabawek wylegiwało się śmiercionośne zwierzę.

Alarm w wakacyjnym raju Polaków. Rekin pojawił się przy brzegu wyspy Gorszej niespodzianki od dziewczyny nie mógł dostać. Po tym musiał się z nią rozstać

Spanikowani rodzice od razu wezwali specjalistów

Rodzice spanikowani widokiem węża leżącego na łóżku ich córki natychmiast wezwali lokalną pomoc. Gdy mężczyzna specjalizujący się w łapaniu gadów przybył pod wskazany adres, z sukcesem zabezpieczył intruza.

Okazał się być nim czarny wąż czerwonobrzuchy — jeden z najbardziej jadowitych australijskich węży. Rodzina z Queensland w Australii może mówić o ogromnym szczęściu, że w porę zauważyli groźne zwierzę.

Czarny wąż czerwonobrzuchy w naturalnym środowisku nie jest gatunkiem agresywnym, jednak sprowokowany może zaatakować. Ukąszenia tych gadów są niezwykle bolesne i nierzadko powodują obrzęk, silne krwawienie, a nawet częściową martwicę kończyny. Dodatkowo mogą wystąpić: wymioty, ból głowy oraz biegunka. 

Nagranie z akcji ratunkowej opublikowano w sieci. Wąż został odłowiony

Na filmiku opublikowanym na Facebooku pogromcy węży widać jak mężczyzna za pomocą specjalnego, zakrzywionego pręta podniósł sporych rozmiarów węża. Następnie umieścił go w torbie, dzięki której został bezpiecznie przetransportowany poza dom, do naturalnego dla gada środowiska.

Internauci na widok nagrania nie kryli emocji i w licznie opublikowanych komentarzach pod postem wyrazili swoje przerażenie i wsparcie dla australijskiej rodziny.

  • "Jakie to przerażające, widzieć to w łóżku swojej małej dziewczynki. Cieszę się, że nikt nie został ranny";
  • “O Boże nie!”;
  • “Och, cieszę się, że z twoją dziewczyną wszystko w porządku!”;
  • “Absolutnie przerażające”.
Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?