Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Znaleźli w sklepie węża. Na miejscu interweniowali strażacy
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 10.04.2024 12:36

Znaleźli w sklepie węża. Na miejscu interweniowali strażacy

zaskroniec
Fot. Facebook/ Ochotnicza Straż Pożarna - KSRG w Sędziszowie Małopolskim

Do zaskakującego odkrycia doszło 9 kwietnia br. w jednym ze sklepików w Sędziszowie Małopolskim. Zaleziono węża. Nieproszony gość wystraszył zarówno pracowników jak i kupujących. Na miejsce wezwano strażaków.

W sklepie znaleziono węża. Ludzie byli wystraszeni

Wczorajszy dzień był niezwykle emocjonujący dla pracowników oraz kupujących jednego ze sklepów z częściami samochodowymi przy ulicy Fabrycznej w Sędziszowie Małopolskim na Podkarpaciu. Dokonano tam szokującego odkrycia z udziałem małego gada. 

Nietypowym, ekstra klientem okazał się wąż. Swoją obecnością nieźle wystraszył przebywających w pomieszczeniu ludzi. Zwinięte w kłębek zwierzę było stosunkowo małe i trudne do dostrzeżenia. Z uwagi na powagę problemu wezwano na pomoc specjalne służby w celu wyprowadzenia nieproszonego gościa.

Przez to kot może unikać kuwety. Wina często leży po stronie człowieka Poszukiwania trwały 10 miesięcy. Zaginiony pies odnalazł się tysiące kilometrów dalej

Na miejsce wezwano strażaków do odłowu węża

Mimo małych rozmiarów zwierzęcia nieodpowiednie działanie mogło okazać się potencjalnie groźne dla człowieka. Na miejsce wezwano strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziszowie Małopolskim, który nie raz mieli do czynienia z takimi dzikimi okazami.

Gdy funkcjonariusze przybyli pod wskazany adres udało się im sprawnie zlokalizować węża. Zabłąkany gad dobrowolnie pozwolił na przeprowadzenie dalszych czynności. Jak się okazało, był nim niegroźny mały zaskroniec. Strażacy odłowili go i ulokowali w naturalnym dla niego środowisku. 

Nieproszonym gościem okazał się zaskroniec

Przypomnijmy, że zaskrońce są jednymi z najczęściej występujących wężów na terenie naszego kraju. Jad tych zwierząt nie jest toksyczny, przez co nie stanowią one zagrożenia dla ludzi.

Wraz z nadejściem wiosny i poprawą pogody niejadowite węże budzą się do życia i ich aktywność wzrasta. Wyruszają w podróż w poszukiwaniu pożywienia i niezbędnego schronienia. Młody osobnik z Sędziszowa Małopolskiego zapewne pomylił drogi. 

zaskroniec.jpg
Fot. canva/Lutique