Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Pokazali, co wystawało z pyska żaby. "Pierwszy raz w życiu żal mi węża"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 06.06.2024 13:34

Pokazali, co wystawało z pyska żaby. "Pierwszy raz w życiu żal mi węża"

żaba i wąż
fot. twitter/visualfeastwang

Natura bywa zdumiewająca. Bywa, że zaskakują nas stworzenia, których o to zupełnie nie podejrzewaliśmy. Dokładnie takie wrażenie odnieśli internauci, którzy natrafili na film z żabą i wężem w roli głównej. Choć ich odczucia są mieszane, zgodnie przyznają, że wideo jest spektakularne.

Nagranie z żabą zaskoczyło internautów

Social media to prawdziwa kopalnia materiałów na temat zwierząt, których być może nigdy nie będzie dane zobaczyć poszczególnym użytkownikom sieci na własne oczy. Dokładnie tak samo jest w przypadku tego płaza. Jego urocza mogłoby się wydawać nazwa — żaba buczek, w rzeczywistości z urokiem ma niewiele wspólnego. Jednakże to, co jako pierwsze rzuca się w oczy na nagraniu, to wystający z jej pyska wąż. Zapewniamy, że oczy was nie mylą i łańcuch pokarmowy tym razem wywija prawdziwy numer.

Nie da się ukryć, że konsumowanie gada przez płaza to widok, którego mało kto mógł się spodziewać, a przez niektórych uważany nawet za irracjonalny. Trudno się nie zgodzić, jednak w menu żaby byk regularnie pojawiają się węże. To osiągające nawet 20 cm długości i 2 kg wagi stworzenia, które są w stanie zjeść nawet 17 węży z gatunku Hemachatus haemachatus podczas jednego posiłku. Co ciekawe, nie ponoszą żadnych konsekwencji zdrowotnych wynikających z ich jadu.

Spotkałeś jerzyka leżącego na ziemi w bezruchu? Bez twojej pomocy sobie nie poradzi Miała 15 lat, gdy oddała kota do schroniska. 2 lata później nie wierzy własnym oczom

Z tą żabą wąż nie ma szans

Nie ma co się dziwić, że nagranie żaby pożerającej węża żywcem wywołało wiele komentarzy, które internauci zamieścili pod filmem. Zdecydowanie większa część z nich nie ukrywa, że nie spodziewali się takich zawirowań w łańcuchu pokarmowym. Inni z kolei, choć zdecydowanie nie należą do miłośników węży, widząc, jak zostaje skonsumowany, zaczynają mu współczuć.

  • “Pierwszy raz w życiu żal mi węża...”;
  • “Nie mogę tego oglądać. Przeraża mnie, jak widzę przerośnięte gady, płazy, albo robaki, które jeszcze na dodatek zjadają zwierzęta o łańcuch wyżej”;
  • “Najgorzej dla węża, że Buczek zaczął od końca...”;
  • "I jak tu teraz zwracać się do ukochanego per "żabciu"?" - piszą.

Żaba byk zafascynowała internautów

Choć ze względu na masę żaby buczek, może wydawać się, że poruszanie się przychodzi jej z trudem i zdecydowanie nie należy do demonów prędkości, nic bardziej mylnego. Na niepozorny wygląd nabierają się również nierzadko jej potencjalne ofiary. Okazuje się, że może pochwalić się naprawdę imponującą sprawnością.

Sprawny język, silny pysk i łapy radzą sobie nawet z wężami, jak na nagraniu. Jednak do ulubionych przekąsek imponującego płaza należą również małe ptaki, gryzonie, a nawet przedstawiciele tego samego gatunku. Co ciekawe, podczas konsumpcji żaba byk specyficzne odgłosy. Stąd wzięła się też jedna z wersji jej nazwy — buczek

żaba buczek
fot. wikimedia commons/Steven G. Johnson, CC BY-SA 3.0