Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot spojrzał na dziecko i natychmiast cały się zjeżył. Matka byłaby zła, gdyby nie jeden drobny szczegół
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 17.06.2023 12:32

Kot spojrzał na dziecko i natychmiast cały się zjeżył. Matka byłaby zła, gdyby nie jeden drobny szczegół

Kot przerażony dziewczynką w przebraniu kota
TikTok/bronxy

Nie myślała, że reakcja kota będzie tak intensywna. Kiedy dziewczynka wymyśliła plan, nie spodziewała się, że drobny żart wzbudzi w mruczku takie emocje. Reakcja zwierzęcia może i ją rozbawiła, ale kotu na pewno nie było do śmiechu.

Chciała przetestować, jak kot zareaguje na jej nowe przebranie. Chociaż wiedziała, że może wzbudzić w mruczku emocje, nie spodziewała się, że zareaguje tak gwałtownie. Zachował się niczym prawdziwa drama queen, jak na kota przystało.

Czy dzieci powinny się wychowywać z kotami?

Niektórzy uważają, że to zły pomysł. Kot i dziecko mogą nieświadomie zrobić sobie nawzajem krzywdę. Dlatego ważne, żeby ich pierwsze kontakty były ściśle monitorowane przez dorosłych.

Opieka nad zwierzęciem pozytywnie działa na dzieci, wzmagając u nich poczucie obowiązku i zwiększając empatię. Uczą się, że inne istoty również są zdolne do odczuwania bólu, co ma niemały wpływ na ich charakter w przyszłości. Nie tylko dziecko czerpie korzyści z takiej relacji. Również kot zyskuje cierpliwość do tej czasem irytującej, małej istoty i wykształca mocną więź.

Dogoterapia to wsparcie nie tylko dla dzieci. Często wystarczy jeden dotyk i pojawia się uśmiech

"Kiedy nie wiesz, kim jest nowy kot w twoim domu"

Na filmiku widać, jak brytyjski krótkowłosy mruczek patrzy przed siebie z wygiętym grzbietem i zjeżoną sierścią. Nie widać, co tak przeraziło zwierzaka, który zastygł w bezruchu i wygląda jak woskowa figura. Kamera powoli obraca się o 180 stopni, a oczom widza ukazuje się źródło strachu. To mała dziewczynka, która postanowiła przebrać się za czarnego kota.

Chociaż jej kostium nie był nazbyt przekonujący, na mruczku wywołał piorunujące wrażenie. Dziewczynka pewnie nie spodziewała się, że jej kot zareaguje takim przerażeniem. Widać, jak lekko rozbawiona wpatruje się w oczy kota, sprawdzając, jak zachowa się mruczek. Przez cały czas trwania filmiku był oniemiały ze strachu.

Internauci zachwyceni filmikiem. Dzielą się własnymi historiami

To takie urocze. Zastanawiam się, czy kot tak naprawdę wie, że to tylko dziewczynka w kostiumie i może udaje przestraszonego, żeby się z nią pobawić. Chcę tak myśleć – pisze internautka.

Wygląda jak scena wyjęta z kreskówki.

Inni zwracali uwagę na to, że zwierzę prawdopodobnie było zdezorientowane przez to, że widziało na głowie dziewczyny kocie uszy. Prawdopodobnie mruczki ewolucyjnie wykształciły szczególną wrażliwość na ten element wyglądu.

O tak, to przez szpiczaste uszy. Koty są wrażliwe na uszy na głowie.

– Moje koty tak zareagowały, kiedy nosiłam słuchawki z kocimi uszami.

Moja córka nosiła kiedyś kostium lisa. Kot go nienawidził.

Źródło: TikTok, pethelpful.com.pl, edziecko.pl

Plażowicze sądzili, że wśród fal pluska się duży pies. Byli zachwyceni, dopóki nie wybiegł na ląd
Niedźwiedź wśród ludzi na plaży
Kilka dni temu nad brzegiem plaży na Florydzie turyści mieli okazję uczestniczyć w nietypowym spotkaniu. Wśród fal można było dostrzec dużej wielkości zwierzę o ciemnym futrze. Większość osób sądziła, że to pies cieszący się swobodą. Okazało się jednak, że się mylili. Stworzenie, które pojawiło się na plaży, nie miało nic wspólnego z domowym pupilem. Coraz więcej dzikich zwierząt wkracza do miast oraz innych przestrzeni tłumnie obleganych przez ludzi. W Polsce nikogo już nie dziwią miejskie dziki, zające czy jeże. Okazuje się jednak, że w Ameryce można natknąć się na stworzenia o nieco większych rozmiarach. 
Czytaj dalej
To miał być przyjemny spacer z psem, skończyło się dramatem. "Te zdjęcia dzieli kilkanaście minut"
pies u weterynarza
Wiosno i lato to czas, kiedy chętniej spędzamy więcej czasu na zewnątrz niż w domu. Dotyczy to również psów, które zazwyczaj towarzyszą opiekunom na świeżym powietrzu. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że zwykły spacer czy zabawa w trawie może nieść za sobą tak tragiczne konsekwencje. Przed niebezpieczeństwem ostrzega właścicielka suczki imieniem Cleo, której omal nie stała się poważna krzywda. Zawinił kłos.Kłosy - to właśnie one skutecznie przyczepiają się do sierści czworonoga w trakcie spacerów na łonie przyrody. Jeśli nie zostanie on szybko usunięty, może wręcz pokaleczyć naszego pupila. Wplątanie się w sierść pupila jednak nie jest jeszcze najgorsze. 
Czytaj dalej