Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Rodzice osłupieli, gdy synek zabrał psu zabawkę. Mieli się razem bawić, ale nie przewidzieli jednego
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 01.07.2023 14:22

Rodzice osłupieli, gdy synek zabrał psu zabawkę. Mieli się razem bawić, ale nie przewidzieli jednego

Zabawa dziecka z psem może skończyć się różnie
Zabawa dziecka z psem może skończyć się różnie, fot. Instagram/fundogs.ig

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, szczególnie tego małego. Wychowujące się z pupilem dzieci mogą liczyć na ich opiekę, a także na wspólną zabawę, kształcącą obu z nich. Ojciec dwójki dzieci myślał, że uda mu się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zająć czymś zarówno psa, jak i brzdąca. Okazało się, że miał rację, jednak takiej zabawy na pewno się nie spodziewał.

Mieli pobawić się w aport. Chłopiec nie do końca zrozumiał zasady

Duży pies to duża odpowiedzialność. Zwierzak z filmiku miał duże potrzeby, jeśli chodzi o wybieganie się i zabawy. Dlatego też ojciec rodziny postanowił nauczyć swoje dzieci, jak zajmować się pupilem. Postawił sobie za zadanie wyjaśnić im, jak bawić się z psem w aport.

Żeby to zrobić, na początek rzucił pupilowi zabawkę w kształcie kości. Pies natychmiast pobiegł za nią jak błyskawica. Złapał ją i żeby nacieszyć się samemu zabawką, odbiegł od swojego pana. Tuż za nim pobiegło dziecko.

aportujacy dzieciak (1).jpg
Dziecko opacznie zrozumiało zabawę w aport i pobiegło za psem, fot. Instagram/fundogs.ig
Liczyli tylko na zysk. Gdy wyszło na jaw, że szczeniak jest chory i nie spełnia wymogów rasy, zrobili to

Czekał, aż zwierzę wypuści zabawkę. Od razu zareagował

Chłopiec odbiegł od ojca i starszej siostry, żeby dogonić psa. Patrzył, jak pupil przez chwilę bawi się zabawkową kością, ciesząc się zdobyczą. Przyglądał mu się i nie interweniował. Nie próbował wyciągnąć mu zabawki z pyska, ale cierpliwie czekał.

aportujacy dzieciak (2).jpg
Chłopiec czekał, aż pies wypuści zabawkę z pyska, fot. Instagram/fundogs.ig

Kiedy pies znudził się zdobyczą albo chciał, żeby chłopiec rzucił mu zabawkę ponownie, wypuścił ją z pyska. Chłopiec od razu zareagował. Niestety nieco opacznie zrozumiał zabawę w aport i zamiast rzucić zabawkę zwierzęciu, sam ją wziął. Schylił się, otworzył buzię i chwycił ją zębami.

aportujacy dzieciak (3).jpg
Chłopiec schylił się i wziął zabawkę w usta, jakby był psem, fot. Instagram/fundogs.ig

Chłopiec aportował. Dumnie wrócił do ojca ze zdobyczą w buzi

Pełen dumy chłopiec przebiegł całe podwórko z zabawką w buzi, żeby pochwalić się ojcu. Być może liczył, że będą bawili się dalej i będzie mógł znowu aportować.

aportujacy dzieciak (4).jpg
Chłopiec pobiegł z kością w ustach, żeby pochwalić się aportem, fot. Instagram/fundogs.ig

Rozbawiony ojciec powitał synka z otwartymi ramionami. Nie był w stanie wytłumaczyć mu, dlaczego nie do końca dobrze zrozumiał zabawę. Na pewno jego wersja aportu zapewniła im więcej zabawy niż klasyczna odmiana.

Chłopcu udało się też zainspirować swoją starszą siostrę, która sama przyłączyła się do zabawy i można było zobaczyć, jak stoi z piłeczką w ustach. Nie wiemy, czy zabawa trwała dalej, ale widok był przezabawny, a chłopiec z pewnością będzie słuchał o tym zdarzeniu na każdym rodzinnym zjeździe w przyszłości.

aportujacy dzieciak (5).jpg
Jego siostrzyczka szybko podłapała zabawę w aport, fot. Instagram/fundogs.ig

Źródło: edziecko.pl

Tagi: Pies Dziecko