Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Niemowlę płakało wniebogłosy, pies miał już dość. Podniósł się i rzucił do łóżeczka
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 16.10.2023 11:37

Niemowlę płakało wniebogłosy, pies miał już dość. Podniósł się i rzucił do łóżeczka

Dziecko płakało w łóżeczku
Dziecko płakało w łóżeczku, źródło: youtube/Toby & Friends

Nie da się ukryć, że pomiędzy niektórymi małymi dziećmi a zwierzętami potrafi wywiązać się szczególna więź. Jednakże bywa również, że poszczególne zwierzaki zdecydowanie nie przepadają za niemowlakami. W sieci ukazało się nagranie, na którym doskonale widać, jak pies zareagował na płaczące dziecko. Zdecydowanie miał już dość jego wrzasków.

Niemowlak zaczął płakać

Każdy, kto kiedykolwiek miał kontakt z małym dzieckiem, doskonale zdaje sobie sprawę, że jego najprostszą drogą komunikacji z otoczeniem często bywa płacz. Niektóre maluchy potrafią bardzo głośno komunikować, że coś im się nie podoba, albo w ten sposób prosić o uwagę dorosłych.

Jak się okazuje, płacz niemowlaka potrafi zwrócić uwagę nie tylko ich opiekunów. Ten pies był mocno zdeterminowany, by jego mały towarzysz przestał zawodzić. Nagrał się sposób, w jaki próbował zaradzić sytuacji.

Nigdy nie spuszczaj odchodów zwierzaków domowych w sedesie. Weterynarz wyjaśnia dlaczego. Obrzydliwe

Pies miał dość płaczącego dziecka

Kamery zamontowane w domu przydają się nie tylko właścicielom zwierząt, którzy chcą na bieżąco kontrolować, co robią pupile podczas ich nieobecności. To sprawdzony sposób także dla rodziców chcących mieć na oku dziecko, które, chociażby słodko śpi w innym pokoju.

Ci rodzice, którzy zostawili włączoną kamerę w trakcie drzemki swojego dziecka, na pewno nie spodziewali się, że na ich oczach rozegra się taka scena. Jakby tego było mało, nagranie stało się hitem w sieci. Reakcja psa, który usłyszał płacz dziecka, była natychmiastowa.

pies.png
Pies podbiegł do płaczącego malca, źródło: youtube/Toby & Friends

Pies od razu rzucił się do łóżeczka

Na nagraniu udostępnionym w sieci przez rodziców widzimy, że pies nie czekał długo z reakcją, kiedy malec zaczął płakać. Szybko zorientował się, że coś jest nie tak, albo po prostu pragnął, aby przestał krzyczeć. Choć na początku tylko się przyglądał małemu człowiekowi, po chwili rzucił się w stronę łóżeczka.

W ułamku sekundy jego łapy znajdują się już na szczebelkach, a wzrost pozwala na to, by pyszczek był na wysokości głowy niemowlaka. Później zaczyna go delikatnie lizać, zupełnie jakby chciał, żeby przestał płakać. Co ważne po upływie kilku sekund udaje mu się do tego doprowadzić, jak najbardziej doświadczonej niani.

Nikt nie ma wątpliwości, że pomiędzy tą dwójką wytworzyła się wyjątkowa więź. Niemowlak ma wiele szczęścia, że ma tak wspaniałego czworonożnego opiekuna.

źródło: wamiz.es