Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Wzruszający finał historii kota Gacka ze Szczecina! Żył na ulicy, teraz "ma o wiele poważniejsze zadanie"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 10.09.2023 13:09

Wzruszający finał historii kota Gacka ze Szczecina! Żył na ulicy, teraz "ma o wiele poważniejsze zadanie"

kot Gacek
Kot Gacek nie mieszka już na ulicy, źródło: facebook/Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie

Historia kota Gacka, który niegdyś zasłynął jako “atrakcja” Szczecina z ulicy Kaszubskiej, a nawet doczekał się takiego miana w Google Maps, poruszyła wielu miłośników zwierząt. Stało się tak głównie ze względu na to, iż większość z nich nie zgadzała się z trybem życia, na jaki spisany był mruczek. Po wielu próbach interwencji, w końcu udało się zapewnić mu właściwą opiekę, a nawet zasłużony dom. Okazuje się, że tam czeka na niego nowa rola!

Kota Gacka odwiedzali liczni turyści

O Gacku rozpisywały się nie tylko polskie, ale i zagraniczne media. Choć kot cieszył się niezwykłą popularnością, tryb życia na ulicy przyczynił się do licznych problemów ze zdrowiem. Mimo że zdania na temat jego zmiany miejsca zamieszkania były mocno podzielone, w końcu rozsądek zwyciężył i zwierzę znalazło się pod opieką odpowiednich osób.

Kot z ulicy Kaszubskiej w Szczecinie musiał przejść kurację, aby mógł jak najdłużej cieszyć się życiem - już nie w błysku fleszy. Między innymi niezbędne okazało się wprowadzenie odpowiedniej diety, bowiem mruczek w wyniku dokarmiania przez różne przypadkowe osoby nabawił się nadmiernych kilogramów, oraz zadbanie o jego jamę ustną i zęby.

Koń upadł w centrum miasta, turyści sięgnęli po telefony. Woźnica robił wszystko, by przestali nagrywać

Gacek trafił do domu, wbrew obawom, odnajduje się w nim znakomicie

Choć niektórzy fani kota Gacka w zaparte twierdzili, że zwierzę nie odnajdzie się w domu, bowiem przez lata przywykło do życia na ulicy, okazało się, że ich obawy są zupełnie zbędne. “Szczeciński celebryta” świetnie zaaklimatyzował się w domu tymczasowym, a nawet pokochał głaskanie oraz czesanie futerka, co sprawiało mu wiele radości.

Teraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie za pośrednictwem swoich social mediów poinformowało, że kot znalazł stały dom. Jakby dobrych wieści było mało, mruczek będzie miał okazję sprawdzić się w nowej roli, z jaką jeszcze jakiś czas temu nikt by go nie łączył!

Kot Gacek starszym bratem?

TOZ Oddział w Szczecinie przekazało, że do grona domowników Gacka zalicza się maleńka istota, której kocur bacznie się przygląda. Na dowód tych słów organizacja udostępniła zdjęcia mruczka, na których w tle widać małą dziewczynkę bawiącą się swoimi zabawkami.

Młoda dama z drugiego planu kiedyś usłyszy jego historię i trudno będzie jej zapewne to wszystko zrozumieć... bo jak to żył na ulicy? Przecież od zawsze był tuż obok niej... jej najlepszy przyjaciel - brzmi podsumowanie wpisu.

Nie ma nic piękniejszego, niż historie ze szczęśliwym zakończeniem. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że Gacek spisze się w nowej roli na medal!

źródło: facebook/Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie