Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Porzucili dziecko w worku na śmieci, uratował je bezpański pies. "Zwierzęta są lepsze od ludzi"
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 21.07.2023 13:28

Porzucili dziecko w worku na śmieci, uratował je bezpański pies. "Zwierzęta są lepsze od ludzi"

Bezpański pies uratował noworodka przed śmiercią
Bezpański pies uratował noworodka przed śmiercią, fot. unsplash/John Cameron, Twitter/SahaR_bei

W libańskiej gminie Trypolis dokonano szokującego odkrycia. Kwilące niemowlę porzucono w worku na śmieci. Gdyby nie czujność bezpańskiego psa, który uratował dziecko, mogłoby skończyć się tragedią. “Pies, który je wyciągnął, był bardziej ludzki od tego, kto je porzucił”.

Pies niósł w pysku worek na śmieci, z którego dochodził płacz

Spacerowicz zauważył, że bezpański pies niesie w pysku worek ze śmieciami. Z plastikowej torby wydobywały się dźwięki. Kierowany przeczuciem przechodzień postanowił podejść do psa i wziąć od niego zawiniątko. Doznał szoku, kiedy zobaczył zawartość worka. Okazało się, że zwierzę trzymało w pysku niemowlę.

Gęś Pipa hitem wakacyjnych miejscowości w Polsce, lecz zastanów się przed kupnem. Wydano ostrzeżenie

Niemowlę trafiło do szpitala. Nie wiadomo, kto je porzucił

Przechodzień natychmiast przetransportował dziecko do szpitala. Znaleziona dziewczynka według niektórych źródeł miała cztery miesiące. Inne twierdziły, że ledwo się urodziła.

Nieznana kobieta włożyła dziewczynkę do torby tak czarnej, jak jej serce, niedaleko gminy Trypolis – można przeczytać w libańskiej gazecie Safir Al Shamal. Po opublikowaniu informacji na temat znalezienia dziecka odezwali się chętni na adopcję. Poruszeni ludzie chcieli zapewnić porzuconemu dziecku bezpieczeństwo, którego mu brakowało.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania rodziców dziewczynki. Na razie brakuje poszlak w tej sprawie. Lokalne media przekazały, że stan dziewczynki jest poważny, ale stabilny.

Sytuacja skłania do refleksji. Pies wykazał się większym człowieczeństwem niż rodzice dziewczynki

Ludzie byli zachwyceni gestem altruizmu ze strony bezpańskiego psa. Było to szczególnie poruszające, biorąc pod uwagę sytuację bezdomnych zwierząt w Libanie. Zwierzęta te nie cieszą się renomą wśród ludzi.

Okazuje się, że nierzadko pies zachowuje się bardziej ludzki niż człowiek. Bezpańskie zwierzę, które odnalazło płaczące dziecko, na pewno wykazało się większym człowieczeństwem, niż rodzice, którzy zostawili niemowlę na śmietniku.

Źródło: lastampa.it, polsatnews.pl