Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Rozhisteryzowane dziecko płakało wniebogłosy, matce opadły ręce. Wtedy do akcji wkroczył pies
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 19.06.2023 12:32

Rozhisteryzowane dziecko płakało wniebogłosy, matce opadły ręce. Wtedy do akcji wkroczył pies

Pies i dziecko w pokoju
tiktok/stephpalmer Pies i dziecko w pokoju

Wieź, która może narodzić się pomiędzy dzieckiem a psem, potrafi przerodzić się w coś wyjątkowego. Zdarza się, że czworonogi skuteczniej komunikują się z najmłodszymi członkami rodziny. Dowód takiej sytuacji został uwieczniony na jednym z popularnych filmików. 

Bywa, że “zły dzień” u małego dziecka wydaje się być nie do opanowania. Jednak kiedy rodzicom pozostaje jedynie rozkładać ręce, do akcji może wkroczyć… pies!

Pies lekiem na całe zło

Nie trzeba być rodzicem, żeby wiedzieć, jak ciężkie do zniesienia mogą być złe humory kilkuletnich dzieci. W tym okresie panowanie nad emocjami jest jeszcze nieopanowaną sztuką. W związku z tym to w rękach dorosłych spoczywa odpowiedzialność za opanowanie sytuacji. Przynajmniej w teorii…

Okazuje się jednak, że czasami wsparcie czworonożnych przyjaciół może okazać się bezcenne. Kiedy ludziom kończą się pomysły na rozładowanie atmosfery, z pomocą mogą przyjść zwierzęta.

Zabrali psy na szkolenie do lasu, nagle za ich plecami stanął on. Wyraźnie miał żal, "Nie zazdroszczę"

Czworonóg rozwiązał problem z łatwością

Zdarza się, że psy posiadają umiejętności, których ich właściciele mogą im jedynie pozazdrościć. Tak było w tym przypadku. Rozhisteryzowany kilkulatek nie mógł przestać płakać. Rodzicom wydawało się, że spróbowali już wszystkiego. 

Okazało się, że pies nawet nie musiał wstawać ze swojego legowiska, żeby uspokoić dziecko! Zwierzę postanowiło urozmaicić krzyki o własne wycie. Chłopiec był tak zaskoczony obrotem spraw, że jego humor zmienił się o sto osiemdziesiąt stopni. 

Po chwili wspólnego hałasowania, dziecko, zamiast krzyczeć, zaczęło się śmiać.

Zwierzęta w domu pomagają rozładowywać napięcia

Obecność zwierząt w domu może okazać się doskonałym rozwiązaniem na uspokojenie zszarganych nerwów. Psy mają talent do uspokajania całych rodzin. Zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nie bez powodu jednym z najpopularniejszych, dobrze znanym każdemu powiedzeniu jest to, które mówi o tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka.

W końcu ci prawdziwi przyjaciele są przy nas zawsze. W tych dobrych i złych momentach! Z kolei ich obecność podczas trudnych sytuacji sprawia, że stają się one łatwiejsze do zniesienia. 

Źródło: tiktok, parenting.pl

Był przekonany, że nawet nie lubi kotów, wtedy stało się to. "Twierdził, że nigdy nie będzie kociarzem"
Porzucony kot leżący na gazetach
Braveman latami włóczył się po Bronksie. Prawdopodobnie tam właśnie mieszkali właściciele, którzy wyrzucili go z domu. Życie na ulicy go nie oszczędzało. Stał się letargiczny i słaby, jego małe ciało toczyły liczne choroby. W końcu ktoś postanowił podać mu pomocną dłoń. Miał zostać uratowany i znaleźć nową, kochającą rodzinę.Chociaż nie mieli doświadczenia we wspólnym wychowywaniu kotów, podjęli się tego zadania. Miłośniczka kotów Polina musiała długo przekonywać narzeczonego, żeby zgodził się na adopcję mruczka. Nadal niepewny swojego stosunku do kotów, mężczyzna w końcu zgodził się, ale było jasne, że chce mieć ze zwierzakiem jak najmniej do czynienia.
Czytaj dalej
Dwa psy leżały wtulone w siebie na ulicy, za żadne skarby nie chciały się rozdzielić. Tylko tak mogli im pomóc
Porzucone psy czekające pod bramą
Leżały zwinięte razem na ulicy, duże ciało pitbulla kontrastowało z miniaturowym yorkiem. Były nierozłączne. Zanim ktokolwiek się nimi zainteresował, spędziły tydzień na ulicy. Nie wiadomo, skąd się wzięły i czy wcześniej należały do jakiejś rodziny. Przed bezdomnością można je było uratować w tylko jeden sposób.Kobieta w Południowej Kalifornii zauważyła dwa psy wtulone w siebie na ulicy. Zapytała mieszkańców, czy je znają, ale nikt się po nie nie zgłosił. Postanowiła zawiadomić organizację pro-zwierzęcą Logan's Legacy, której przedstawiciele zjawili się jeszcze tego samego dnia, aby uratować ten nierozłączny duet.
Czytaj dalej