Swiatzwierzat.pl
imgur/klaan

imgur/klaan

W deszczowy dzień znalazła na betonie porzucone kociątko. Uratowała jego życie

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Użytkownik Reddita o pseudonimie Klaanigan opublikował w sieci zdjęcia kociątka znalezionego przez jego mamę. Nowo narodzony mruczek został porzucony na ulicy, gdy padał deszcz. Przy brzuszku wciąż zwisała mu pępowina. Nie miałby najmniejszych szans na przetrwanie, gdyby nie rodzina o złotych sercach, która pojawiła się w samą porę.

Klaanigan i jego mama spacerowali po okolicy, kiedy nagle ich oczom ukazał się łamiący serce widok. Niespełna tygodniowe maleństwo leżało na zimnym i mokrym betonie.

Maleńka kotka została porzucona na pastwę losu

Kilkudniowy mruczek, który wciąż jeszcze nie otworzył oczu, był całkowicie bezbronny. Co gorsza, w pobliżu nigdzie nie było jego mamy.

Zaniepokojona rodzina podejrzewała, że zwierzątko mogło zostać odrzucone czy osierocone, dlatego bez chwili zawahania delikatnie podniosła je z ziemi i owinęła papierem, by zapewnić mu komfort i ciepło.

Nie wiadomo, jak długo kociątko leżało w deszczu na chodniku, dlatego obawiano się, że jego zdrowie może być zagrożone. W tamtej chwili nie można było sobie pozwolić na zwłokę. Liczyła się każda minuta.

Malutka kotka została natychmiast zabrana do domu, gdzie starannie osuszono jej futerko z kropel wody i wygrzano pod ciepłym kocykiem. W następnej kolejności nakarmiono ją przy pomocy butelki.

Policja

Zwłoki 27-letniego Andrzeja znalezione w potoku. Tylko pies był świadkiem jego śmierci

CZYTAJ DALEJ

Witaj w domu, Iris!

Nowi opiekunowie z rozczuleniem obserwowali, jak zawzięcie ssie mleko i zadecydowali, że musi zostać z nimi na dłużej. Kociątko otrzymało imię Iris i stało się ulubieńcem rodziny.

Aż trudno sobie wyobrazić, co spotkałoby to biedne stworzonko, gdyby nie spostrzegawczość Klaanigana i jego mamy. Należą im się wielkie brawa za szybką reakcję i ogromne pokłady empatii.

Od tamtego zdarzenia minęło już 5 lat, dlatego mamy nadzieję, że Iris jest bezpieczna i szczęśliwa pod opieką swoich właścicieli. Być może na stałe zagościła w domu swoich wybawców?

Zobacz zdjęcia:

kociątko

imgur/klaan

kociątko 2

imgur/klaan

kociątko 3

imgur/klaan

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

reddit/u/kenlayne

Koty

Kot napędził właścicielom niezłego stracha. Jego zdjęcie stało się hitem w sieci

Czytaj więcej >
Kot w Wielkanoc

Koty

Czy mogę dać kotu jajko? Dowiedz się, o czym należy pamiętać w Wielkanoc

Czytaj więcej >
facebook/Best Friends Felines

Koty

Wystające żebra, sama skóra i kości. Uratowane przed śmiercią kociątko zmieniło się do nie poznania

Czytaj więcej >
pixabay/Kabo

Koty

Dlaczego kot kopie przy misce? Wyjaśniamy zachowania mruczka

Czytaj więcej >
Marlin

Koty

Świat oszalał na punkcie kota-pływaka. Nie straszna mu żadna fala (WIDEO)

Czytaj więcej >
Szczęśliwy kot

Koty

Jak poznać, że kot jest szczęśliwy? 8 znaków, że twój pupil ma u ciebie jak w raju

Czytaj więcej >