Swiatzwierzat.pl
facebook/Best Friends Felines

facebook/Best Friends Felines

Wystające żebra, sama skóra i kości. Uratowane przed śmiercią kociątko zmieniło się do nie poznania

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Kilka miesięcy temu do centrum ratunkowego w Brisbane w Australii trafiła maleńka kotka w opłakanym stanie. Zwierzątko było najmniejsze i najsłabsze z rodzeństwa, choć od początku wykazywało silną wolą przetrwania. Aż trudno uwierzyć, że z pomocą nowych opiekunów przeszło nadzwyczajną metamorfozę!

Trójkolorowy mruczek imieniem Lulu został zabrany do lecznicy dla zwierząt przez swoich poprzednich właścicieli. Od razu można było dostrzec, że jest wyraźnie zaniedbany i niedożywiony, jednak prawda na temat warunków, w jakich dotychczas żył, przeszło najśmielsze oczekiwania weterynarza.

Kociątko wyglądało jak sama skóra i kości

Jedna z przedstawicielek organizacji Best Friends Felines, do której wkrótce potem trafiła Lulu, zdradziła w rozmowie z Bored Panda szczegóły historii trójkolorowej koteczki.

- Miejscowa pielęgniarka weterynaryjna skontaktowała się ze mną w sprawie kotka potrzebującego ratunku po tym, jak właściciel przekazał go do swojej kliniki, aby go uśpić. Przyjechała ze swoim rodzeństwem, które już nie żyło - mówi Kiki.

Podczas wizyty w klinice wyszło na jaw, że właściciele kociej rodziny w pewnym momencie zwyczajnie przestali karmić swoich podopiecznych. Głodzone i zapchlone zwierzęta szybko traciły sierść, a Lulu w akcie desperacji zapychała żołądek futerkiem swojego rodzeństwa. Tak bardzo chciała żyć.

- Lulu była niesamowicie wychudzona, a jej szanse na przeżycie nie były duże, ponieważ jej narządy były w złym stanie przez to, że była tak wygłodzona - dodaje aktywistka.

Nagranie z kamery monitoringu

Mężczyzna uratował szczeniaka przed utonięciem. Wszystko nagrała kamera monitoringu

CZYTAJ DALEJ

Niepozorny mruczek zaskoczył wielu

Mimo, że szanse na odzyskanie zdrowia były dość nikłe, ta odważna koteczka udowodniła, że nic nie jest w stanie złamać jej woli walki o lepsze jutro. Trafiła do centrum ratunkowego, gdzie ze względu na swój charakterek momentalnie stała się ulubieńcem wszystkich pracowników.


- Lulu jest jednym z tych kociąt, które natychmiast podbija Twoje serce, nie tylko ze względu na swój stan, ale także dlatego, że ma największą osobowość, odwagę i pewność siebie - tłumaczy Kiki.

Dzięki ogromnej miłości i uwadze, którą otrzymywała od swoich opiekunów, zaczęła przybierać na wadze, a gołe miejsca na jej ciałku na nowo porosły bujnym futerkiem. Zaprzyjaźniła się także z innym kotkiem o podobnej historii. Lulu i Peach są teraz nierozłącznymi przyjaciółkami!

Sami zobaczcie, jak dzisiaj prezentuje się ta słodka pupilka. Patrząc na nią dzisiaj, kto by pomyślał, że ma za sobą tak przykre doświadczenia?

Zobacz zdjęcia:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiPodobne artykuły

reddit/u/kenlayne

Koty

Kot napędził właścicielom niezłego stracha. Jego zdjęcie stało się hitem w sieci

Czytaj więcej >
Kot w Wielkanoc

Koty

Czy mogę dać kotu jajko? Dowiedz się, o czym należy pamiętać w Wielkanoc

Czytaj więcej >
pixabay/Kabo

Koty

Dlaczego kot kopie przy misce? Wyjaśniamy zachowania mruczka

Czytaj więcej >
Marlin

Koty

Świat oszalał na punkcie kota-pływaka. Nie straszna mu żadna fala (WIDEO)

Czytaj więcej >
Szczęśliwy kot

Koty

Jak poznać, że kot jest szczęśliwy? 8 znaków, że twój pupil ma u ciebie jak w raju

Czytaj więcej >
Bury kot leżący wśród szklanek i kieliszków

Koty

Czy zwierzęta mogą napić się drinka? Okazuje się, że tak. Do sprzedaży trafiło specjalne wino dla kotów

Czytaj więcej >