Swiatzwierzat.pl
TheDodo

The Dodo

Najsmutniejszy pies w schronisku powrócił do właściciela. Poruszające nagranie

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Pracownicy schroniska Washington County-Johnson przez 6 miesięcy zastanawiali się, dlaczego jeden z ich podopiecznych w ogóle się nie uśmiecha. Pies, który trafił do nich z ulicy cały czas miał smutną minę, w ogóle nie merdał ogonem. Obsługa robiła wszystko, co w ich mocy, aby rozweselić zwierzaka, jednak ten za nic nie chciał zacząć cieszyć się życiem. Wszystko zmieniło się, gdy zdjęcie psa trafiło do sieci.

- Przez cały czas, kiedy był tutaj on był nieśmiały, bardzo zdystansowany... Wyglądało to tak, jakby nie miał osobowości - poiwedział Tammy Davis, dyrektor schroniska dla The Dodo. - On nie zachowywał się jak pies.

Najsmutniejszy pies na świecie

Roscoe, bo tak na imię otrzymał zwierzak przez wiele lat żył na ulicy. Był dokarmiany przez mieszkańców, jednak w końcu jedna z osób o błąkającym się zwierzaku postanowiła powiadomić schronisko. Pracownicy przyjechali na miejsce, gdzie udało im się odłowić czworonoga. Roscoe zamieszkał w schronisku, jednak w ogóle z tego faktu nie był zadowolony.

- Nie chciał być przez nas pocieszany, nie chciał być dotykany - zachowywał się tak, jakby nie istniał - dodał Davis.

Pies nie okazywał żadnych emocji niezależnie od tego, czego by się przy nim nie zrobiło. Pracownicy zaczęli się obawiać o jego adopcję. Nikt przecież nie chce adoptować smutnego psa.

niedzwiedzie

Podano powód zastrzelenia dwóch niedźwiedzi na Słowacji

CZYTAJ DALEJ

Magia internetu

Pracownicy schroniska nie potrafili zdobyć zaufania zwierzaka. Musieli jednak spróbować znaleźć dla niego nowy dom. Zdecydowali się umieścić zdjęcia Roscoe w sieci. Nie chcieli okłamywać ludzi. Wyznali, że to "smutny" pies, jednak być może dzięki pracy z nim on otworzy się na ludzi.

Nagle niespodziewanie jedna z osób odezwała się do schroniska, informując, że Roscoe wygląda jak jego zaginiony pies. Zwierzak miał oddalić się od domu 3 lata. Na dowód swoich słów mężczyzna wysłał zdjęcia psa, kiedy ten był mały, pokazując jego charakterystyczne znamię.

Pracownicy schroniska nie mogli być bardziej szczęśliwi, tym bardziej że mężczyzna powiedział, że chciałby odzyskać zgubę. Umówili się na spotkanie, a kiedy pies zobaczył dawnego pana nagle odżył!

- To było niezwykłe. Jakby ktoś włączył jakiś guzik i pies zmienił swoje zachowanie - powiedział Davis.

Czworonóg rozpoznał właściciela, w końcu zaczął merdać ogonem! Pies nie potrafił się uśmiechać, kiedy jego serce płakało. Nagle wszystko wróciło do normy.

Zobacz wideo:

 


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >