Swiatzwierzat.pl
facebook/TOZ Oborniki

facebook/TOZ Oborniki

Suczka była przekazywana z rąk do rąk i traktowana jak przedmiot. Straszne, co wyrządził jej człowiek

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Przedstawiciele Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Obornikach odebrali interwencyjnie suczkę w typie TTB. Niedowaga oraz liczne ślady na jej ciele ewidentnie wskazywały na to, że w przeszłości doświadczyła przemocy z ręki człowieka. Obrońcy zwierząt zbierają fundusze na pokrycie leczenia pupilki oraz szukają dla niej nowego, wyrozumiałego opiekuna.

Suczka o imieniu Lili została przejęta przez wielkopolski oddział TOZ-u na początku kwietnia. W tamtym czasie jej waga wynosiła niespełna 20 kilogramów. W wyniku głodówki była całkowicie pozbawiona tkanki tłuszczowej.

Psinka nigdy nie miała normalnego życia. Czy zasłuży na nie teraz?

Jak wynika z opisu zamieszczonego na utworzonej zbiórce, około 3-letnia Lili była przekazywana z rąk do rąk przez swoich poprzednich właścicieli. Ludzie traktowali ją jak niechciany przedmiot, którego w każdej chwili można się pozbyć.

- Najpierw mieszkała w garażu bez dostępu do światła dziennego i wody. Potem przekazywana do różnych rodzin, niemających doświadczenia do posiadania psa tej rasy i funduszy na jej wyżywienie - relacjonują członkowie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami na mediach społecznościowych.

Chociaż nigdy nie zaznała prawdziwej troski ze strony człowieka, Lili nie zatraciła w sobie wrodzonej dobroci i bezgranicznej miłości. Mimo przykrości i cierpienia, których doświadczyła w przeszłości, wciąż łaknie kontaktu z człowiekiem i chce być przy nim blisko.

Zdjęcie ilustracyjne - pies u weterynarza

Weterynarze biją na alarm. Rośnie liczba zachorowań na parwowirozę wśród psów

CZYTAJ DALEJ

Suczka po przejściach szuka nowych właścicieli

Lili miała wielkie szczęście, trafiając pod opiekę Pani Sylwii - osoby kompetentnej i obeznanej z rasami w typie bull. W domu tymczasowym nieopodal Poznania przeszła szereg szkoleń, mających na celu wypracowanie u niej odpowiedniego zachowania.

Dzisiaj Lili jest nie do poznania. i w końcu może trafić do stałego domu. Dzięki ćwiczeniom pod okiem ekspertki suczka zrobiła wielkie postępy. Nabrała ciała oraz zaczęła robić pierwsze kroki na smyczy.

Zmienił się też jej stosunek wobec innych zwierząt, których widok wcześniej wywoływał u niej agresję. Teraz dużo lepiej odczytuje sygnały i mowę ciała innych zwierzaków.


Zdaniem jej opiekunki jest potulna, posłuszna i bezproblemowa przy zabiegach pielęgnacyjnych. Uwielbia zabawy z człowiekiem i toleruje inne czworonogi.

Więcej informacji na temat adopcji Lili pod numerem telefonu: 729602843. Wolontariusze zastrzegają, że chętnych obowiązuje standardowa procedura adopcyjna.

Zobacz zdjęcie:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!
Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >