Swiatzwierzat.pl
Koty szukają domu

pixabay.com/olga1205/cc0

Epidemia zabrała im dom i właścicielkę. Zwierzęta szukają nowego opiekuna

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Koronawirus odebrał im dom i właścicielkę, Trwają poszukiwania nowego opiekuna dla dwóch uroczych kotów - Bolka i Lolka. Koty przeszły badania, są zdrowe, choć podobnie jak ich opiekunka - również przeszły koronawirusa. Ich właściciel

Bolek i Lolek to dwa koty, które szukają nowego domu. Niestety, w wyniku walki z koronawirusem ich dotychczasowa opiekunka zmarła. Jak podają media, koty także przeszły chorobę. Badania, jakie zostały przeprowadzone, potwierdzają, że kociaki są już zdrowe. Czy uda się znaleźć nowy dom dla tych wspaniałych mruczków?

Koty szukają domu

Instytut Friedricha Loefflera w Greifswaldzie potwierdził, że oba koty przebyły infekcję - powiedziała weterynarz, dr. Urte Inkmann cytowana przez serwis welt.de. Zwierzęta mają negatywny wynik testów. Obecnie Bolek i Lolek przebywają w schronisku w Hamburgu, gdzie przechodziły kwarantannę.

Kociaki do tej pory mieszkały wraz ze swoją opiekunką w Hamburgu. Niestety, kobieta przegrała walkę z wirusem. Teraz kociaki poszukują nowego ciepłego i kochającego domu. Bolek i Lolek to naprawdę dwa fantastyczne, czułe koty. Jak zwierzęta radziły sobie z wirusem?

Doktor Inkmann informuje, że zwierzęta miały wyłącznie lekki katar. Rudy kotek ma się bardzo dobrze i szybko dochodzi do zdrowia. Jego drugi towarzysz jest nadal zakatarzony. Przeprowadzone zostaną dodatkowe badania, które mają wskazać, czy kot nie cierpi na przypadłość zwaną kocim katarem. Jest to choroba bardzo popularna wśród dorosłych kotów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Bolek i Lolek 

Bolek i Lolek - tak zostały nazwane niemieckie koty. Imiona wybrali im pracownicy schroniska. Niestety, nie udało się ustalić jakie imiona nadała im właścicielka przed śmiercią. Zwierzęta przeszły koronawirusa. Jak przytacza Welt, w Niemczech jak do tej pory zakażenie wykryto u 5 kotów i dwóch psów.

Badacze zaznaczają, że chociaż udowodniono występowanie koronawirusa u zwierząt mieszkających z ludźmi, to nie ma dowodów, by człowiek mógł się zarazić od zwierzęcia.

- Należy podkreślić, że obecnie nie obserwujemy dalszego przenoszenia się (wirusa) u kotów i psów, więc ich opiekunowie nie muszą natychmiast rozważać ich zaszczepienia, ale powinniśmy być przygotowani na taką ewentualność w przyszłości - napisał redaktor naczelny Virulence, Kevin Tyler.

Zobacz zdjęcia:

[EMBED-4131]

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

reddit/u/kenlayne

Koty

Kot napędził właścicielom niezłego stracha. Jego zdjęcie stało się hitem w sieci

Czytaj więcej >
Kot w Wielkanoc

Koty

Czy mogę dać kotu jajko? Dowiedz się, o czym należy pamiętać w Wielkanoc

Czytaj więcej >
facebook/Best Friends Felines

Koty

Wystające żebra, sama skóra i kości. Uratowane przed śmiercią kociątko zmieniło się do nie poznania

Czytaj więcej >
pixabay/Kabo

Koty

Dlaczego kot kopie przy misce? Wyjaśniamy zachowania mruczka

Czytaj więcej >
Marlin

Koty

Świat oszalał na punkcie kota-pływaka. Nie straszna mu żadna fala (WIDEO)

Czytaj więcej >
Szczęśliwy kot

Koty

Jak poznać, że kot jest szczęśliwy? 8 znaków, że twój pupil ma u ciebie jak w raju

Czytaj więcej >