Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Spotkanie psa i właściciela po 3 latach rozłąki. Wymowna reakcja
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 08.04.2024 15:43

Spotkanie psa i właściciela po 3 latach rozłąki. Wymowna reakcja

pies
fot. YouTube/Lazy Owly

Relacja między ludźmi a ich czworonogami potrafi być niezwykle silna i piękna. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Właściciele tych szczekających istot kochają je za ich wsparcie, lojalność oraz wierność, ale takiej reakcji swojego pupila po 3 latach rozłąki nikt by się nie spodziewał. Do sieci trafiło wzruszające nagranie. 

Czy pies może zapomnieć właściciela podczas długotrwałej rozłąki?

Podczas dłuższej nieobecności, spowodowanej np. urlopem bądź delegacją z pracy, właściciele psów stają przed różnymi dylematami. Chcą, aby czas rozłąki w jak najmniejszym stopniu odbił się na ich czworonożnym przyjacielu. Obawiają się, jak poradzi sobie z tęsknotą oraz czy będzie ich jeszcze pamiętał.  

Okazuje się, że jedno z tych zmartwień jest zupełnie bezpodstawne. Wiadomo, że psy to mądre zwierzęta, ale należy również pokreślić, że posiadają one niezwykłą pamięć. Poza komendami czy nazwami miejsc potrafią świetnie zapamiętywać ludzi. W sieci opublikowano poruszające nagranie ze spotkania pupila ze swoim właścicielem, którego nie widział przez 3 lata. To wideo rozwieje wszelkie wątpliwości ewentualnym niedowiarkom. 

Co oznacza drapanie legowiska przez psa? To ważna informacja dla właściciela Jak nauczyć kota reagowania na imię? O tych zasadach warto wiedzieć

Właściciel spotkał swojego psa po 3 latach rozłąki. Reakcja pupila go zaskoczyła

Do sieci trafiło rozczulające wideo ze spotkania psa ze swoim właścicielem. Przyjaciele nie widzieli się przez 3 lata! Na nagraniu możemy zobaczyć, jak kobieta spaceruje z czworonogiem po lotnisku, oczekując na przybycie partnera. Gdy mężczyzna dociera na miejsce, pupil początkowo uważnie mu się przygląda. 

Serce psiego taty na pewno zabiło szybciej. Pojawiła się obawa czy zwierzę go jeszcze pamięta. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Po chwili pies rzucił się na swojego właściciela, obdarowując go całusami. Nie mógł powstrzymać radości, skomlał oraz tarzał się po podłodze ze szczęścia. Wszyscy świadkowie wydarzenia zatrzymali się, aby zobaczyć tę niezwykłą reakcję. Widok chwyta za serce — zobaczcie sami.

Po czym rozpoznać, że pies cię kocha?

Bez wątpienia pies, którego widzieliśmy na filmiku, ucieszył się na widok swojego właściciela. Swoje szczęście okazał w nieco odmienny sposób, niż zwykle robią to ludzie. Jakie więc sygnały dają czworonogi, żeby odwzajemnić swoją miłość? 

Wyrazy sympatii psa do właściciela mogą przejawiać się poprzez:

  • merdanie ogonem na jego widok,
  • nieodstępowaniem na krok,
  • lizaniem,
  • patrzeniem prosto w oczy,
  • przytulaniem się,
  • ocieraniem o ciało,
  • kładzeniem głowy na kolanach,
  • obdarowywaniem prezentami, np. ulubioną zabawką.
pies.jpg
Fot. Canva/A. Hart