Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Zasypiający szczeniak hitem internetu. Niebywałe, co zrobił kurczak
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 02.04.2024 10:39

Zasypiający szczeniak hitem internetu. Niebywałe, co zrobił kurczak

pies i kurczak
fot. Twitter/buitengebieden

Nic słodszego dziś nie zobaczycie! To nagranie w ekspresowym tempie zyskało milionowe odsłony i poruszyło serca ludzi na całym świecie. Krótkie wideo jest niebywale urocze, ale dodatkowo udowadnia, że instynkty łowieckie chowają się w cień, a różne gatunki z powodzeniem mogą wspólnie spędzać czas. 

Socjalizacja zwierząt

Proces socjalizacji jest niezwykle istotny w życiu każdego stworzenia. Zarówno ludzie jak i zwierzęta w pewnym etapie zaczynają nawiązywać kontakt nie tylko z osobnikami tego samego gatunku, ale również innymi zwierzętami. Sukcesywne i stopniowe przyzwyczajanie do kontaktu z innymi pozwala uniknąć niebezpiecznych sytuacji w przyszłości, a także odnaleźć się w warunkach społecznych. To z kolei przekłada się na zdrowe zarządzanie emocjami i poprawne reakcje na bodźce.

Niezależnie czy mowa o zwierzętach domowych czy dzikich, w ciągu swojego życia będą miały kontakt z ludźmi i innymi gatunkami, dlatego warto już od małego uczyć się relacji z otoczeniem. W ostatnim czasie sieć obiegło nagranie, które rozczuliło miliony internautów na całym świecie. Krótkie wideo idealnie obrazuje, jak bardzo w życiu każdej istoty istotna jest socjalizacja. 

Za kilka lat mogą całkowicie wyginąć. Jak uratować chomiki europejskie? Weterynarze zdradzają, jakiej rasy psów boją się najbardziej. To nie pitbull

Zasypiający szczeniak i kurczak

Nagrania z małymi zwierzętami rozczulają internautów nie od dziś. Nic dziwnego, bowiem czasem trudno przejść obojętnie obok uroczego widoku małych zwierząt. Tym razem hitem w sieci stało się krótkie wideo, na którymi widzimy małego, zasypiającego szczeniaka. Zwierzę wręcz nie mogło już wytrzymać i słaniało się na nogach, a jego głowa opadała w dół, by tylko móc się położyć i zasnąć. 

Tuż obok psa znalazł się jednak kurczak. Pisklę wykorzystało moment, w którym głowa szczenięcia opadała na ziemię i szybko wsunęło się pod psa. Tym samym zasypiający pies otulił kurczaka i najpewniej wspólnie udali się na drzemkę. Na ten moment nagranie obejrzało prawie 23 mln internautów, którzy nie kryją, że zwierzęta bardzo ich rozczuliły.

Dlaczego szczeniaki bawią się z innymi zwierzętami?

Szczeniaki, podobnie jak małe dzieci, uwielbiają się bawić, ruszać i poznawać świat. Nie zawsze są świadome czyhających na nich zagrożeń, a chęć poznania, socjalizacji i zabawa wygrywa. Dlatego więc często możemy widzieć, jak młode psy bez cienia zawahania podchodzą do dużych psów lub innych zwierząt, z nadzieją na wspólną zabawę. To całkowicie normalne, choć trzeba przyznać, że nie każde zwierzę wykazuje się zaufaniem wobec innych. 

Małe psy bawią się z innymi gatunkami również po to, by rozładować napięcie, zbudować relację, nauczyć się zaufania lub po prostu z ciekawości. Bywają jednak sytuacja, w których zwierzęta są do siebie wrogo nastawione, pałają do siebie agresją, a ich kontakt mógłby zakończyć się tragedią. Tego typu reakcje mogą wynikać z przebytych traum, strachu, lęku czy chęci obrony.

psy
zabawa szczeniaków, fot. Canva/Mihaela Pasiu z Pexels