Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Zagadki

Zagadki

zagadka
26.05.2024 16:18 Znajdź 9 różnic. Wyzwanie tylko dla najbardziej spostrzegawczych

Łamigłówki, testy na spostrzegawczość i zadania, w których należy wskazać różnice na z pozoru takich samych obrazkach to coś, co internauci pokochali już dawno. Tym razem popularny artysta, który swoje prace publikuje pod pseudonimem Dudolf rzucił wyzwanie użytkownikom śledzącym jego profil. Należy wskazać 9 różnic pomiędzy dwoma obrazkami.

wąż
15.05.2024 11:18 Zwierzę ukryte na obrazku dostrzegą tylko nieliczni. Najwyższy poziom trudności

Nie da się ukryć, że zagadki sprawdzające spostrzegawczość cieszą się dużą popularnością wśród internautów od lat. Choć część z nich jest przygotowana przez wykwalifikowanych grafików, inne stworzyła sama natura. Jeśli myślisz, że masz sokoli wzrok, spróbuj znaleźć ukryte zwierzę na tym zdjęciu.

słoń
02.05.2024 14:11 Znajdź słonia na obrazku. Zadanie tylko dla najbardziej spostrzegawczych

Zagadki na spostrzegawczość to coś, co lubi większość z nas. Tym razem do odnalezienia jest słoń. I nie znajduje się on w składzie porcelany, ukrył się w składziku. Spróbuj go dostrzec, chociaż ostrzegamy, że stopień trudności jest niezwykle wysoki. To zadanie jest tylko dla największych bystrzaków.

zagadka
18.04.2024 11:13 Między wieżowcami kryje się kot. Dostrzegą go nieliczni

Zagadki i testy na spostrzegawczość, zwłaszcza ze zwierzakami w roli głównej to coś, co uwielbiamy nie tylko my, ale również nasi czytelnicy. Tym razem zadanie nie jest łatwe. Choć polecenie brzmi banalnie, bowiem wystarczy znaleźć kota ukrytego wśród wieżowców. Nielicznym udaje się to zrobić bez podpowiedzi. Sprawdź, jak sobie poradzisz.

zagadka
10.04.2024 10:34 Obrazek przedstawia nie tylko głowę starca. Widzisz ukryty element?

Różnego rodzaju łamigłówki, quizy czy zagadki są nie lada gratką dla miłośników umysłowych zmagań. Co więcej, taka aktywność może mieć wiele pozytywnych korzyści dla naszego mózgu. Codzienne rozwiązywanie takich zadań pomaga w utrzymaniu tego jakże ważnego organu w dobrej kondycji. Poprawia się również umiejętność logicznego myślenia. Czas na dzisiejszą zagadkę. Zaprezentowany obrazek, ku zdziwieniu wielu, przedstawia nie tylko głowę starca. Kryje się na nim coś jeszcze.

las
09.04.2024 12:11 Wyzwanie od leśników. Znajdź "ducha leśnych ostępów"

Kiedy pogoda sprzyja, coraz więcej osób decyduje się na leśne wędrówki. Budzące się do życia zwierzęta oraz przyroda to piękny spektakl przyrody, którego widok sprawia przyjemność nie tylko jej miłośnikom. Leśnicy z Nadleśnictwa Tomaszów udostępnili w sieci zdjęcie, którym rzucili wyzwanie internautom. Potraficie dostrzec na nim “ducha leśnych ostępów”?

owce
04.04.2024 12:58 Znajdź na obrazku śpiącą owcę. To trudniejsze, niż może się wydawać

Liczenie owiec to podobno idealny sposób na zasypianie. Niestety ogarnięcie wzrokiem tego stada może przynieść odwrotny skutek. Czy podejmiesz wyznanie i znajdziesz śpiącą owieczkę na obrazku? Ostrzegamy. To zadanie jest prawdziwym wyzwaniem, a od ilości zwierząt może się zakręcić w głowie.

zagadka
31.03.2024 13:16 Znajdź 3 zajączki z czekolady. Tylko nieliczni rozwiązują wielkanocną zagadkę

Jedną z tradycji wielkanocnych we Francji jest ukrywanie przez dorosłych w ich domach lub ogródkach przeróżnych czekoladowych figurek. Następnie dzieci wyposażone w koszyczki rozpoczynają poszukiwania słodkich smakołyków. Podejmij świąteczne wyzwanie na spostrzegawczość i odszukaj 3 ukryte na obrazku zajączki z czekolady. Tylko nielicznym się to udało. Sprawdź, jak pójdzie Tobie.

Zagadka
29.03.2024 16:17 Kota i mysz dostrzeże każdy. Gdzie ukryła się kobieta? Znajdź ją w 5 sekund

Świat zagadek i testów na spostrzegawczość nie przestaje nas zaskakiwać i potrafi zainspirować do kreatywnego myślenia. Na grafice przedstawiającej kocie polowanie na myszy ukryto jeszcze jeden element, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Potrafisz wskazać kobietę znajdującą się na przedstawionym obrazku? Ta iluzja optyczna przyprawiła internautów o niemały zawrót głowy.

zagadka
28.03.2024 14:17 Znajdź ślimaka na obrazku. Wyzwanie nie tylko dla najmłodszych

Coraz piękniejsza aura składnia nas do podejmowania różnych aktywności fizycznych. Również wędkarze cieszą się ze słonecznych dni. Warto jednak nim pogoda rozkręci się na dobre poćwiczyć na sucho. Czy wyłowisz wzrokiem ukryte zwierzę na obrazku? Przedstawiamy wodną zagadkę.

rysunkowa zagadka
25.03.2024 09:39 W szpitaliku dla zwierząt ukryto owoc. Bardziej podstępnej zagadki nie znajdziesz

Ta zagadka to świetna zabawa. Rozwiązując rysunkową łamigłówkę, poprawisz swój nastrój i samopoczucie. Wystarczy 12 sekund, aby Twój mózg zyskał naprawdę wiele. Daj się skusić i znajdź na obrazku wśród zwierząt egzotyczny owoc.

żaby
08.03.2024 14:50 Wiosenne wyzwanie. Znajdź żabę, która nie skacze. Masz 8 sekund

Wiosną nie tylko przyroda budzi się do życia, ale i wiele osób odczuwa motywację i chęć do działania. Korzystając z okazji, ciekawym rozwiązaniem jest trening spostrzegawczości, który można wykonać korzystając z iluzji optycznych i specjalnie przygotowanych zagadek. Sprawdź, jak poradzisz sobie z tą przygotowaną przez jednego z najlepszych twórców w tej dziedzinie.

jakie zwierzę widzisz na obrazku
07.03.2024 16:40 Nie tylko lew. Widzisz drugie zwierzę ukryte na obrazku?

Choć majestatyczny lew wypełnił swą grzywą niemal cały kadr, to na obrazku ukryło się drugie zwierzę. Potrafisz je znaleźć? To zagadka dla najbardziej spostrzegawczych. Uprzedzamy, nie będzie łatwo.

Co widzisz na obrazku?
27.02.2024 11:43 Pierwsze, co zobaczysz na obrazku, wyjawi prawdę na twój temat

Testy osobowości szturmem podbiły sieć już jakiś czas temu. Internauci uwielbiają dowiadywać się o sobie nowych rzeczy, a niektóre z nich potrafią mocno zaskoczyć. Ten z pozoru zwykły obrazek kryje w sobie pewną tajemnicę. W odróżnieniu od tego co zobaczysz na nim jako pierwsze, kierują Tobą inne wartości w życiu.

najstarsza iluzja optyczna
16.02.2024 14:13 Iluzja optyczna sprzed wieków. Które zwierzę zobaczyłeś jako pierwsze?

Internauci kochają iluzje optyczne, zwłaszcza te, które biją rekordy popularności. Okazuje się jednak, że zagadki mylące nasz wzrok to nie wymysł internetu. Powstały dużo, dużo, dużo wcześniej. Sprawdź, co zagadka sprzed prawie tysiąca lat mówi o twoim charakterze!

iluzja optyczna
07.02.2024 16:21 Obrazek kryje nie jedną a dwie zagadki. Przyjrzyj się lepiej

Choć na pierwszy rzut oka ten prosty rysunek przestawia jedynie zwierzę na talerzu, to po głębszej analizie możemy dostrzec coś jeszcze. Ta wyjątkowa iluzja optyczna zaskoczyła wielu internautów. Jedynie nieliczni dadzą radę dostrzec w niej drugą postać. Zagadka skrywa coś jeszcze. Sprawdź, czy uda Ci się odkryć ukryty przekaz.

Zagadka na spostrzegawczość
04.02.2024 17:06 Popatrz na obrazek i wskaż psa, który nie pasuje do pozostałych. Diabeł tkwi w szczegółach

Zagadki na spostrzegawczość ze zwierzętami to rozrywka, którą uwielbia szerokie grono internautów. Łamigłówka, która na pierwszy rzut oka wygląda jak zadanie dla przedszkolaków, przerasta większość dorosłych śmiałków, którzy postanawiają znaleźć jej rozwiązanie. Sprawdź, czy Tobie uda się wskazać szczeniaka, który różni się od pozostałych. To znacznie trudniejsze niż Ci się wydaje!

Tajemnicze zwierzę
03.02.2024 12:17 Umysł lubi płatać figle. Na nagraniu wcale nie znajduje się zwierzę, o jakim pomyśleliście

Na pozór zwyczajne nagranie przedstawiające czarnego zwierzaka, którego ktoś głaszcze, stało się hitem w mediach społecznościowych z bardzo zaskakującego powodu. Okazuje się, że na filmiku widoczny jest przedstawiciel zupełnie innego gatunku, niż się większości osób się wydaje. Sprawdź, czy jesteś w stanie rozwiązać tę, wydawać by się mogło, trywialną zagadkę. To nietypowa iluzja optyczna, która powstała przez zupełny przypadek.

tajemnicze zwierzę
30.01.2024 14:17 Pies, świnka, koza czy hybryda? Zdjęcie podzieliło internautów. Co właściwie się na nim znajduje?

Jako społeczeństwo uwielbiamy iluzje optyczne, są one bowiem jedną z najprostszych form zapewniania sobie rozrywki. Mechanizmy naszej percepcji nieraz potrafią spłatać figla, zamiast ułatwić interpretowanie rzeczywistości, jak to mają w zwyczaju. Przykładem takiego zjawiska jest fotografia tajemniczego zwierzęcia, która obiegła ostatnio sieć. A co wy tu widzicie?

Iluzja optyczna
24.01.2024 13:58 Tylko niewielki procent internautów dostrzega na obrazku TO oprócz wielbłąda. Zaliczasz się do nich?

Iluzja optyczna, która ma już ponad 40 lat wciąż okazuje się być ogromnym wyzwaniem dla wielu internautów. Na pozór zwyczajny rysunek powie Ci, czy poziom Twojej inteligencji jest wyższy niż u większości ludzi. Jeżeli uda Ci się znaleźć rozwiązanie w mniej niż 20 sekund, oznacza to, że możesz poszczycić się tym, że jesteś ponadprzeciętnie uzdolnioną osobą!

Iluzja optyczna
22.01.2024 14:26 Łamigłówka ma ponad 150 lat. Wskażesz wszystkie zwierzęta na obrazie? Wielu podaje błędną odpowiedź

Iluzje optyczne to źródło rozrywki, które budzi fascynację ludzi od setek lat. Okazuje się, że niektóre łamigłówki z XIX wieku wciąż są aktualne. Sprawdź, czy jesteś w stanie poradzić sobie z wyzwaniem, które zostało stworzone ponad 150 lat temu. Ile zwierząt ukryto na obrazie? Jak myślisz, kto może poszczycić się lepszą spostrzegawczością: obecnie żyjące pokolenie, czy nasi przodkowie?

Zagadka na spostrzegawczość
18.01.2024 13:16 Popatrz na obrazek i wskaż kota, który nie pasuje do pozostałych. Prosta zagadka przerasta dorosłych

Połączenie zagadki na spostrzegawczość z domowymi mruczkami wydaje się być połączeniem idealnym. Sprawdź, czy wśród na pozór identycznych kotów jesteś w stanie wskazać jednego, który różni się od pozostałych niewielkim szczegółem. Ostrzegamy, to naprawdę trudne wyzwanie, któremu są w stanie sprostać jedynie nieliczni! Czy możesz zaliczyć się do grona najbardziej spostrzegawczych internautów?

co widzisz na obrazku
13.01.2024 11:14 W zależności od tego, co zobaczysz jako pierwsze, ta cecha cię wyróżnia. Nie wszyscy się z tym zgadzają

Fascynujące zagadki optyczne to niezły trening dla naszego mózgu. Sprawdź, co widzisz jako pierwsze na obrazku, a dowiesz się, które z cech charakteru dominują u Ciebie. Jesteś osobą kreatywną czy sztywno trzymasz się zasad? Poznaj sekrety iluzji optycznej.

Zagadka na spostrzegawczość
11.01.2024 13:51 Widzisz królika na obrazku? Ukrył się wśród kotów. Podejmij wyzwanie i bądź lepszy niż 99% internautów

“Nie oceniaj książki po okładce” - to chyba jedno z bardziej popularnych przysłów. Przed Tobą zagadka, która wygląda na wyjątkowo łatwą, ale może okazać się wyzwaniem dla większości internautów. Gdzie na ilustracji ukrył się królik? Tylko 1 na 100 osób jest w stanie wskazać uszaka w mniej niż 10 sekund. Sprawdź, na jakim poziomie jest Twoja spostrzegawczość i przekonaj się, jak wypadasz na tle innych.

Zagadka: wśród szopów ukrył się intruz
08.01.2024 15:52 Wśród szopów ukryło się inne zwierzątko. Znajdź niepasujący element, uważny dostrzeże go w 3 sekundy

Na profilu Fundacji Szopowisko opublikowano zdjęcie przedstawiające stado podopiecznych jednostki. Wśród szopów ukryło się stworzenie, które w żaden sposób nie pasuje do reszty grupy. Sprawdź, czy jesteś w stanie je zlokalizować. To zwierzak, który każdego dnia towarzyszy osobom zaangażowanym w ratowanie szopów i wszystko wskazuje na to, że identyfikuje się jako jeden z nich. 

Zagadka: gdzie jest kot?
04.01.2024 13:07 Psa na zdjęciu widzi każdy, lecz gdzie ukrył się kot? Znajdą go tylko najbardziej spostrzegawcze osoby

Na zdjęciu, na którym na pierwszy rzut oka uwieczniony został jedynie pies, w rzeczywistości znajduje się również kot. Jednak niewiele osób jest w stanie dostrzec drugiego zwierzaka. Domowy mruczek okazał się być wyjątkowo sprytnym mistrzem kamuflażu. Sprawdź, czy Ty jesteś w stanie go znaleźć!

Nagranie z ukrytej kamery
30.12.2023 13:09 Leśnicy pokazali, co grasuje w lasach. To największa zmora kierowców, ale nie wolno jej nic zrobić

Pracownicy Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Lubliniec opublikowali w mediach społecznościowych wyjątkowe nagranie. Głównym bohaterem filmiku jest zwierzę budzące ogromne emocje wśród ludzi, zwłaszcza kierowców. Ten mały, ale sprytny drapieżnik potrafi wyrządzić ogromne szkody zarówno na wsi, jak i w mieście. Przekonaj się, czy wiesz o jakim gatunku mowa. Specjaliści nie powiedzieli tego wprost, a udostępnili jedynie kilka podpowiedzi. 

Iluzja optyczna
28.12.2023 10:43 Zwierzę, które zobaczysz jako pierwsze, wiele o Tobie mówi. Tego mogłeś sam o sobie nie wiedzieć

Co jako pierwsze zauważysz na obrazku? Niektóre iluzje optyczne są jednocześnie szybkimi testami osobowości, a w przypadku tej zagadki element, który zobaczysz na pozornie zwyczajnej ilustracji, ma nierozerwalny związek z Twoim charakterem. Przekonaj się, jakimi cechami się charakteryzujesz. Zdziwisz się, jak wiele można dowiedzieć się o sobie samym, rozwiązując prosty test.