Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kota i mysz dostrzeże każdy. Gdzie ukryła się kobieta? Znajdź ją w 5 sekund
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 29.03.2024 16:17

Kota i mysz dostrzeże każdy. Gdzie ukryła się kobieta? Znajdź ją w 5 sekund

Zagadka
fot. pinterest

Świat zagadek i testów na spostrzegawczość nie przestaje nas zaskakiwać i potrafi zainspirować do kreatywnego myślenia. Na grafice przedstawiającej kocie polowanie na myszy ukryto jeszcze jeden element, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Potrafisz wskazać kobietę znajdującą się na przedstawionym obrazku? Ta iluzja optyczna przyprawiła internautów o niemały zawrót głowy.

Złudzenie optyczne potrafi namieszać w głowie

Testy na spostrzegawczość czy wszelkiego rodzaju złudzenia optyczne to jedna z najlepszych form rozrywki, której możemy się oddać w przerwie od codziennych obowiązków, zarówno tych służbowych, jak i prywatnych. Choć początkowo może nas irytować niemożność rozwiązania internetowego wyzwania, z czasem zauważymy pewne prawidłowości, a rozwikłanie zagadki staje się już czystą formalnością. 

Pozwól sobie na chwilę odpoczynku i podejmij wyzwanie. Ta zagadka na pewno przypadnie do gustu kociarzom, bo to właśnie mruczek znajduje się w samym centrum kadru. W niefortunnym położeniu znalazła się mysz, którą udomowiony drapieżnik dopadł, zanim zdążyła schować się w norce. A co byś powiedział, gdybyśmy zdradzili, że autor ukrył na obrazku jeszcze jedną postać, a mianowicie kobietę? Twoim zadaniem jest ją znaleźć. 

Żałoba w Krakowskim Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami. Nie żyje ważny wolontariusz Wielkanocna roślina trucizną dla kota. Możesz niechcący zaszkodzić pupilowi

Zagadka z myszą i kotem. Znajdź na zdjęciu ukrytą kobietę

Z pozoru niczym niewyróżniająca się grafika może skrywać naprawdę wiele tajemnic. Patrzymy na ten sam obrazek, a każdy z nas może widzieć coś zupełnie innego. Tak też jest w tym przypadku. Oba zwierzaki najprawdopodobniej przebywają w spiżarni. Są doskonale widoczne w przeciwieństwie do ukrytej kobiety.

Nie daj się złapać w pułapkę, podobnie jak upolowany przez kota gryzoń, i dokładnie przypatrz się całemu obrazkowi! Dzięki iluzji optycznej ludzkie oko jest w stanie dostrzec na nim coś więcej niż dwa myszkujące po kuchni zwierzaki. Tylko mistrzowie odnajdują kobiecą postać w mniej niż 10 sekund. Czy zaliczasz się do tego nielicznego grona? Sprawdźmy!

Zrzut ekranu 2024-03-29 152905.png

Spójrz na wybrany fragment obrazka. Rozwiązanie zagadki ukryto między kotem a myszą

Jeśli nadal potrzebujesz pomocy, spieszymy z podpowiedzią. Skup się na fragmencie pomiędzy kotem a myszą. To właśnie w tym miejscu sprytnie ukryto kobiecą twarz. 

Ogon gryzonia ma sprawiać wrażenie skręconego pasma włosów, które w bezładzie opada na czoło kobiety, natomiast jego pysk do złudzenia przypomina jedno z oczu. Z kolei papryka upuszczona na posadzkę wygina się w kształt uśmiechniętych ust, a zwinięty koc służy za okrycie ramion.

Czy udało Ci się dostrzec kobiecą sylwetkę na powyższej grafice? Jeżeli tak, cechuje Cię ponadprzeciętna inteligencja, widzenie przestrzenne i umiejętność kreatywnego myślenia. Nie przejmuj się, jeśli potrzebowałeś więcej niż 10 sekund. Nawet najlepsi trafiają na takie zagadki, których nie potrafią rozwiązać od razu.

Źródło: jagranjosh.com

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?