Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Tylko niewielki procent internautów dostrzega na obrazku TO oprócz wielbłąda. Zaliczasz się do nich?
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 24.01.2024 13:58

Tylko niewielki procent internautów dostrzega na obrazku TO oprócz wielbłąda. Zaliczasz się do nich?

Iluzja optyczna
Iluzja optyczna, źródło: twitter.com/doka_imran

Iluzja optyczna, która ma już ponad 40 lat wciąż okazuje się być ogromnym wyzwaniem dla wielu internautów. Na pozór zwyczajny rysunek powie Ci, czy poziom Twojej inteligencji jest wyższy niż u większości ludzi. Jeżeli uda Ci się znaleźć rozwiązanie w mniej niż 20 sekund, oznacza to, że możesz poszczycić się tym, że jesteś ponadprzeciętnie uzdolnioną osobą!

Zagadki na spostrzegawczość się nie starzeją

Zagadki na spostrzegawczość od lat cieszą się ogromną popularnością wśród internautów w każdym wieku. Wszelkie zadania wymagające skupienia się i rozruszania szarych komórek pozytywnie wpływają na zdolności poznawcze i poprawiają pamięć. Okazuje się, że istnieją też takie iluzje optyczne, dzięki którym można określić poziom swojej inteligencji. Jedną z najstarszych tego typu zagadek jest ilustracja, która powstała w latach 80. ubiegłego wieku. To mające ponad 40 lat zadanie na pierwszy rzut oka wydaje się być zwyczajnym obrazkiem. Jednak okazuje się, że ukrył się na nim ktoś, kogo są w stanie znaleźć jedynie nieliczni.

Stanęła na środku drogi i ani myślała się ruszyć. Gdy wezwano Straż Miejską, na jaw wyszła smutna prawda W ich domu coś cuchnęło, więc zaczęli szukać winowajcy. Przerazili się, gdy zajrzeli pod pralkę

Sprawdź, jak wysoki jest poziom Twojego IQ

Iluzja optyczna, która od lat jest hitem wśród osób lubiących wyzwania na spostrzegawczość, przedstawia wielbłąda. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to niczym niewyróżniający się obrazek przedstawiający zwierzę. Nic bardziej mylnego, ukryto na nim twarz mężczyzny, jak podają źródła, jeźdźce wielbłądów. Jednak został on na tyle sprytnie wkomponowany w elementy obrazka, że zdecydowana większość osób nie jest w stanie go zlokalizować.

Włącz stoper, wytęż wzrok, skup się i spróbuj swoich sił. Jeżeli uda Ci się znaleźć twarz mężczyzny w mniej niż 20 sekund, to znak, że jesteś osobą bardzo kreatywną i prawdopodobnie masz ponadprzeciętny poziom IQ. Powodzenia!

FZfAie7aAAA1L0x.jpg
Znajdź mężczyznę na obrazku, źródło: twitter.com/doka_imran

Gdzie ukrył się jeździec? Podpowiadamy niedowiarkom

Jeżeli nie udało Ci się znaleźć twarzy lub nawet zwątpiłeś w to, że ona tam w ogóle jest, to nie przejmuj się, po prostu zaliczasz się do większości, czyli do grupy, dla której ta zagadka jest zbyt trudna! Jednak być może uda Ci się ją rozwiązać z pewną podpowiedzią.

Pamiętaj, że znalezienie rozwiązania ułatwia zmienienie perspektywy. W tym przypadku dosłowne zrozumienie tego stwierdzenia jest jak najbardziej na miejscu. Przechyl głowę na boki lub obróć obrazek do góry nogami. Wypróbuj obie z wymienionych propozycji, a przekonasz się, że nagle twarz stanie się znacznie lepiej widoczna. Powodzenia!

Źródło: twitter.com/doka_imran