Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ile zwierząt znajdziesz na obrazku? Ta liczba znaczy więcej, niż może ci się wydawać
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 05.07.2024 06:00

Ile zwierząt znajdziesz na obrazku? Ta liczba znaczy więcej, niż może ci się wydawać

test na spostrzegawczość zwierzęta
fot. twitter/BGroveSchool

Nikt nie ma wątpliwości, że testy i zagadki, które sprawdzają spostrzegawczość to świetna zabawa dla ludzi w każdym wieku. Dodatkowo to ćwiczenie dla umysłu, w związku z tym można połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeśli jesteś fanem tego typu rozrywki, sprawdź, ile zwierząt uda Ci się dostrzec na poniższym obrazku.

Ile zwierząt znajduje się na obrazku?

Choć polecenie z pozoru brzmi banalnie, nie daj się zwieść. Jesteśmy pewni, że zlokalizowanie większych zwierząt i tych znajdujących się na pierwszym planie nie sprawi ci większego problemu. Cały trud polega jednak na zlokalizowaniu wszystkich przedstawicieli rozmaitych gatunków, które ukrył tam autor.

Nie przedłużając, nie pozostaje nic innego, jak skupić wzrok na zagadce i zacząć poszukiwania. Warto dodać, że w tym przypadku nie zaszkodzi użyć odrobiny wyobraźni, wtedy znalezienie niektórych zwierząt może okazać się dużo łatwiejsze.

Internetowa łamigłówka zwierzęta
fot. twitter/BGroveSchool
Kto zdobędzie więcej ofiar, wygrywa. W "zawodach" życie straciło ponad 370 kotów Policjanci znaleźli psa skulonego przy krawężniku. Bezradny czekał na pomoc

Zagadka tylko dla najbystrzejszych

Aby jeszcze bardziej utrudnić zadanie biorącym udział w wyzwaniu, póki co nie będziemy zdradzać prawidłowej liczby zwierząt, które znajdują się na obrazku. Jeśli znajdziesz mniej niż 6 z nich, oznacza to, że spostrzegawczość zdecydowanie nie jest Twoją mocną stroną

Internetowa łamigłówka zwierzęta
fot. twitter/BGroveSchool

Wszyscy internauci, którym udało się zlokalizować więcej niż 6 ukrytych zwierzaków, mogą być z siebie dumni. Jednakże to nawet nie połowa wszystkich gatunków znajdujących się na obrazku. Kolejna grupa, która może pochwalić się zdecydowanie bardziej sokolim wzrokiem, zaczyna się od 10 znalezionych zwierząt.

Aby nie trzymać was dłużej w niepewności, zdradzimy, że choć trudno w to na początku uwierzyć, na obrazku jest aż 16 ukrytych gatunków. Jednakże wszystkie z nich bez podpowiedzi dostrzegą tylko prawdziwi mistrzowie.

Rozwiązanie zagadki

Jeśli już jesteś przekonany, że nie uda ci się znaleźć więcej ukrytych na obrazku zwierząt, poniżej znajdziesz listę wszystkich 16 z nich. Wiedząc konkretnie, jakich gatunków powinieneś szukać, zdecydowanie łatwiej będzie je odnaleźć.

Oprócz słonia, osła, psa, kota i myszy autor zamaskował jeszcze 11 innych stworzeń. Są to: żółw, ryba, krokodyl, wąż, krab, kura, delfin, miecznik, komar, ptak i bóbr. Mimo że już zdradziliśmy wszystkie z nich, niektórzy wciąż mogą mieć problem, by je dostrzec.

Koniecznie daj nam znać w komentarzu, ile zwierzaków udało ci się zlokalizować jeszcze przed podpowiedzią!

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?