Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Znajdź ślimaka na obrazku. Wyzwanie nie tylko dla najmłodszych
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 28.03.2024 14:17

Znajdź ślimaka na obrazku. Wyzwanie nie tylko dla najmłodszych

zagadka
Fot. jagranjosh.com

Coraz piękniejsza aura składnia nas do podejmowania różnych aktywności fizycznych. Również wędkarze cieszą się ze słonecznych dni. Warto jednak nim pogoda rozkręci się na dobre poćwiczyć na sucho. Czy wyłowisz wzrokiem ukryte zwierzę na obrazku? Przedstawiamy wodną zagadkę.

Autor zagadki ukrył małe zwierzę. Czy potrafisz je odnaleźć?

Zagadki oraz optyczne łamigłówki uczą nas wytrwałości i cierpliwości. Choć zazwyczaj poświęcamy na nie zaledwie kilkanaście sekund, to przez ten krótki czas nasz mózg otrzymuje ogromną dawkę pozytywnej energii. Takimi zadaniami dbamy o swoją pamięć i poprawiamy jakość życia.

Rozwiązywanie obrazkowych zagadek wpływa na polepszenie naszych umiejętności pokonywania problemów. Znajdowanie ukrytych przedmiotów często wymaga cierpliwego podejścia i dobrego skupienia podczas narastającej frustracji. Tym razem autor animacji ukrył na obrazie niezwykłe zwierzę — morskiego ślimaka. Czy potrafisz go znaleźć? 

Dlaczego kot saneczkuje? To zachowanie zazwyczaj nie zwiastuje niczego dobrego Pies zamieszkał na cmentarzu. To nie tęsknota za panem sprowadziła go w to miejsce

Morska zagadka. Znajdź ślimaka na obrazku

Pozorny spokój podczas wędkowania na prezentowanym obrazku skrywa pewną tajemnicę. Pośród fal i morskich stworzeń ukryło się malutkie zwierzę. Czy potrafisz dostrzec narysowanego ślimaka? 

Animowane zagadki uczą nas spostrzegawczości. Warto patrzeć uważnie i dostrzegać drobne szczegóły. Morskie ślimaki to sprytne zwierzęta. I potrafią dobrze się ukryć. 

spot-hidden-animals-picture-puzzles.jpg
znajdź ślimaka na obrazku, Fot. jagranjosh.com

Nasza podpowiedź pomoże Ci rozwiązać zagadkę

Udało Ci się znaleźć przebiegłe zwierzę? Pamiętaj, że ślimaki, aby ukryć się przed drapieżnikami, budują na swoich skorupach kamuflaż przypominający elementy morskiego dna. Dzięki swojemu sprytowi zlewają się z tłem i pozostają nieuchwytne. Domyślasz się już teraz, gdzie ukrył się ślimak? To wcale nie jest taka łatwa zagadka.

Nasza podpowiedź pomogła wyłowić Ci wzrokiem ukryte pośród morskich kamieni stworzenie? Wprawnym oczom zajmuje to nie dłużej niż 12 sekund. Jeśli dłużej szukałeś ślimaka lub dostrzegłeś go dopiero po odpowiedzi to znak, że warto poćwiczyć swoją spostrzegawczość na naszych zagadkach!

 

Źródło: jagranjosh.com