Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Znajdź słonia na obrazku. Zadanie tylko dla najbardziej spostrzegawczych
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 02.05.2024 14:11

Znajdź słonia na obrazku. Zadanie tylko dla najbardziej spostrzegawczych

słoń
fot. YouTube/dudolf

Zagadki na spostrzegawczość to coś, co lubi większość z nas. Tym razem do odnalezienia jest słoń. I nie znajduje się on w składzie porcelany, ukrył się w składziku. Spróbuj go dostrzec, chociaż ostrzegamy, że stopień trudności jest niezwykle wysoki. To zadanie jest tylko dla największych bystrzaków.

Słoń został ukryty w składziku. Odnajdziesz go?

Obrazek udostępniony na Facebooku na profilu Gergely Dudás - Dudolf sprawił internautom niemałą zagwozdkę, stając się twardym orzechem do zgryzienia dla największych miłośników testów opartych na iluzji optycznej. 

W niezwykle zabałaganionym składziku znajduje się ogromna ilość kolorowych przedmiotów, ale poza tym miejsce to dodatkowo skrywa pewną tajemnicę. Wśród porozrzucanych chaotycznie elementów autor zagadki umieścił słonia. Niewątpliwie niełatwo go dostrzec, jednak nie należy poddawać się bez walki. Podejmij rękawice i zyskaj miano mistrza spostrzegawczości.

Wezwali policję do węża na drzewie. Nie do wiary, czym się okazał Bulterier zaatakował rowerzystę. Właścicielka wyprowadzała go, jadąc autem

Odnalezienie słonia to zadanie tylko dla najbardziej spostrzegawczych

Różnokolorowy obrazek przedstawia pomieszczenie, w którym bez wątpienia dawno nikt nie sprzątał. Widzimy na nim ogromny bałagan. Przeróżne przedmioty, tj. ubrania, zabawki czy rośliny są gęsto poustawiane jeden koło drugiego. Ten widok powoduje, że wszystko zlewa się ze sobą i można się nieźle pogubić w poszukiwaniach. 

Chaotycznie porozrzucana olbrzymia ilość elementów sprawia, że przedmioty zlewają się ze sobą. To znacznie utrudnia zadanie szukającemu tam słonia. Dodatkowym mozołem jest to, że nie wiemy, jak on dokładnie wygląda. Zwierzę ukryte jest w miejscu, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Zadbaj o pełne skupienie i uważnie podążaj wzrokiem po całym rysunku, a na pewno dasz radę.

Rozwiązanie zagadki. Słoń ukryty został właśnie tam

Dla wszystkich, którym nie udało się jeszcze zlokalizować słonia i uważają, że zagadka ta jest nie do odgadnięcia, mamy dwie podpowiedzi. Pierwsza z nich, która powinna ułatwić poszukiwania, to informacja, że zwierzę jest fioletowe. Bacznie podążaj wzrokiem za stosownymi elementami na obrazku.

Jeśli wskazówka z kolorem okazała się niewystarczająca i nadal nie jesteś w stanie rozwiązać tego zadania, tym razem zdradzimy orientacyjną lokalizację zguby. Słoń skrywa się w dolnej części rysunku, po prawej stronie.

Poniżej znajduje się nagranie z rozwiązaniem zagadki. Jeśli odnaleźliście ukrytego ssaka bez podpowiedzi, możecie być z siebie naprawdę dumni. To zadanie było tylko dla najbardziej spostrzegawczych. Koniecznie dajcie znać w komentarzu, jak wam poszło.