Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Obrazek kryje nie jedną a dwie zagadki. Przyjrzyj się lepiej
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 07.02.2024 16:21

Obrazek kryje nie jedną a dwie zagadki. Przyjrzyj się lepiej

iluzja optyczna
iluzja optyczna, źródło: reddit.com

Choć na pierwszy rzut oka ten prosty rysunek przestawia jedynie zwierzę na talerzu, to po głębszej analizie możemy dostrzec coś jeszcze. Ta wyjątkowa iluzja optyczna zaskoczyła wielu internautów. Jedynie nieliczni dadzą radę dostrzec w niej drugą postać. Zagadka skrywa coś jeszcze. Sprawdź, czy uda Ci się odkryć ukryty przekaz.

Ta zagadka nie powinna zająć Ci dłużej niż 3 sekundy

Spostrzegawczość to bardzo ważna umiejętność, która niestety coraz bardziej zanika. Nadmiar bodźców i wrażeń prowadzi do tego, że przestajemy skupiać się na szczegółach. Nasze zmysły ulegają otępieniu, co może utrudnić nie tylko naukę nowych rzeczy, ale i również relacje międzyludzkie. Warto z tym walczyć. 

Dobrą metodą, która może pomóc rozwijać nasz umysł, jest rozwiązywanie zagadek i łamigłówek. Przedstawiona przez nas zagadka opiera się na iluzji optycznej i wymaga bycia spostrzegawczym. Jeżeli rozwiążesz ją szybciej niż w 3 sekundy, to znaczy, że masz sokoli wzrok. Powodzenia!

Ile razy dziennie kot powinien robić kupę? Zwróć na to uwagę Odmówili przyjścia na ślub z powodu psa. Trudno uwierzyć, o co mieli pretensje

Na ilustracji ukryta jest kobieta. Znajdź ją!

Na poniższej ilustracji każdy z łatwością zauważy leżącą na talerzu rybę. Jednak okazuje się, że na obrazku można dostrzec również kobietę. Jest ona jednak sprytnie ukryta. 

Spójrz raz jeszcze na obrazek i sprawdź, czy Twój wzrok nie płata Ci figla. Czy widzisz twarz kobiety? Ile czasu Ci to zajęło?

Zrzut ekranu 2024-02-7 o 14.28.22.png
iluzja optyczna, źródło: reddit.com

Czasem podpowiedź jest konieczna

Jeżeli nie jesteś w stanie dostrzec na rysunku twarzy kobiety, to nie przejmuj się — spieszymy z pomocą. Daj sobie jeszcze raz szansę, spójrz na obrazek, ale tym razem przechyl głowę o 90 stopni w lewo. 

Udało się? Powinieneś zauważyć twarz, włosy, ucho oraz rzęsy. 

Zrzut ekranu 2024-02-7 o 14.28.22.png
iluzja optyczna, źródło: reddit.com

Ale twórcy tej zagadki ukryli coś jeszcze. W lewym górnym roku zdjęcia można dostrzec coś, co wydaje się być grupą pomieszanych liter. Jest to ukryta przez nich podpowiedź. 

W zależności od kąta, pod którym się na nie spojrzy, można dostrzec dwa różne angielskie słowa. Girl oraz fish, czyli dziewczyna i ryba. Udało Ci się znaleźć obydwa? To znaczy, że Twoja spostrzegawczość jest na świetnym poziomie! 

 

Źródło: reddit.com

Tagi: Zagadki Ryby