Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Łamigłówka ma ponad 150 lat. Wskażesz wszystkie zwierzęta na obrazie? Wielu podaje błędną odpowiedź
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 22.01.2024 14:26

Łamigłówka ma ponad 150 lat. Wskażesz wszystkie zwierzęta na obrazie? Wielu podaje błędną odpowiedź

Iluzja optyczna
Iluzja optyczna, źródło: the Puzzled Fox, pub. 1872, Currier & Ives

Iluzje optyczne to źródło rozrywki, które budzi fascynację ludzi od setek lat. Okazuje się, że niektóre łamigłówki z XIX wieku wciąż są aktualne. Sprawdź, czy jesteś w stanie poradzić sobie z wyzwaniem, które zostało stworzone ponad 150 lat temu. Ile zwierząt ukryto na obrazie? Jak myślisz, kto może poszczycić się lepszą spostrzegawczością: obecnie żyjące pokolenie, czy nasi przodkowie?

Iluzje optyczne zachwycają ludzi od wieków

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że iluzje optyczne to coś, co budzi ogromne emocje wśród ludzi od setek lat. Ilustracje sprawiające mózgom najróżniejsze figle sprawiają, że nawet ci, którzy są przekonani o tym, że ich umysł pracuje prawidłowo, muszą się nieźle natrudzić, aby to sobie udowodnić. 

Pewna zagadka, która została stworzona w 1872 roku, do dzisiaj jest fenomenem wśród osób uwielbiających wyzwania na spostrzegawczość. Sprawdź, czy jesteś w stanie znaleźć wszystkie zwierzęta ukryte na obrazku. Jest ich znacznie więcej, niż na pierwszy rzut oka się wydaje. Poza tym, na znanej ilustracji jest coś, co Cię zaskoczy.

Czy można nadawać zwierzętom ludzkie imiona? Mocne stanowisko Kościoła, chodzi o jedno z przykazań Piękny królik porzucony przed blokiem, jeszcze nie wiedział, co go czeka. Dwaj chłopcy nie próżnowali

Łamigłówka sprzed 150 lat. Sprawdź swoją spostrzegawczość!

Na poniższej ilustracji, która istnieje nie tylko w formie iluzji optycznej, ale również puzzli, z łatwością można dostrzec lisa oraz kilka ptaków siedzących na gałęziach. Jednak okazuje się, że na obrazku ukryto znacznie więcej stworzeń. Co więcej, w leśny krajobraz sprytnie wkomponowano nie tylko zwierzęta, ale również kilka ludzkich twarzy.

Skup się i sprawdź, ile zwierząt oraz ludzi jesteś w stanie znaleźć. Daj sobie na to kilka minut. Zdziwisz się, ile szczegółów dostrzeżesz po dokładniejszym przyjrzeniu się obrazkowi. Powodzenia!

- American School - The Puzzled Fox pub 1872 Currier  Ives  - (MeisterDrucke-658537).jpg
Znajdź zwierzęta i ludzi ukrytych na ilustracji, źródło: the Puzzled Fox, pub. 1872, Currier & Ives 

Ile zwierząt i twarzy udało Ci się znaleźć?

I jak? Już po wszystkim? Ile zwierząt oraz ludzkich twarzy udało Ci się znaleźć w leśnych gęstwinach? Jeżeli łączna liczba wynosi co najmniej 15, to możesz z powodzeniem zaliczyć się do grona osób spostrzegawczych. Podpowiedź: szczególnie dużo ludzkich twarzy ukryto przy pniach drzew.

Natomiast jeżeli znalazłeś 10 lub mniej ukrytych obiektów to wiedz, że warto popracować nad uważnością. Na szczęście jest to cecha, którą można wyćwiczyć. Najlepiej zacząć od razu. Może tym razem wolisz spróbować z nieco bardziej nowoczesną wersją zagadek?

Źródło: The Puzzled Fox, pub. 1872, Currier & Ives