Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Iluzja optyczna sprzed wieków. Które zwierzę zobaczyłeś jako pierwsze?
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 16.02.2024 14:13

Iluzja optyczna sprzed wieków. Które zwierzę zobaczyłeś jako pierwsze?

najstarsza iluzja optyczna
najstarsza iluzja optyczna, źródło: twitter/kumarmanish9

Internauci kochają iluzje optyczne, zwłaszcza te, które biją rekordy popularności. Okazuje się jednak, że zagadki mylące nasz wzrok to nie wymysł internetu. Powstały dużo, dużo, dużo wcześniej. Sprawdź, co zagadka sprzed prawie tysiąca lat mówi o twoim charakterze!

Starożytna zagadka wyryta w kamieniu

Pradawna sztuka indyjska cieszy się ogromnym szacunkiem. Starożytne rzeźby są dowodem na wielki talent artystyczny ich twórców. Dzięki trwałym materiałom wykorzystywanym w starożytności arcydzieła przetrwały po dziś dzień. Jaką symbolikę niesie ze sobą zagadka umieszczona 900 lat temu na murach indyjskiej świątyni? 

Od tego jak spojrzymy na dzieło, czyli co zobaczymy jako pierwsze, zależy jakimi wartościami kierujemy się w życiu. Chcesz znać odpowiedź? Sprawdź, co starożytni artyści ukryli w tej zagadce. 

3 rasy psów, których behawiorysta nie poleca dla ludzi zapracowanych Przebadali wilki z Czarnobyla. Jest nowa nadzieja dla chorych na raka

Dziwne zwierzę stworzone przez starożytnych artystów. Potrafisz odgadnąć co przedstawia rzeźba?

Rzeźba przedstawia nieco dziwne zwierzę o dwóch torsach i jednej głowie. W rzeczywistości zostały ukryte tutaj dwa najważniejsze zwierzęta czczone w indyjskiej kulturze. Jakie zwierzę widzisz jako pierwsze? Odpowiedź ma kluczowe znaczenie!

zagadka-3.jpg
najstarsza iluzja optyczna, źródło: twitter/kumarmanish9

Udało Ci się zauważyć oba zwierzęta? Które z nich dostrzegłeś jako pierwsze? Byk i słoń bardzo ważne stworzenia wielbione przez wyznawców hinduizmu. Słoń, czyli Airavat, jest czczony jako pojazd Indry, hinduskiego boga nieba. Byk, czyli Nandi, to symbol Shivy — wielkiego boga zniszczenia. 

Które ze zwierząt zobaczyłeś jako pierwsze?

Jeżeli słoń był pierwszym zwierzęciem, które rzuciło Ci się w oczy, to znaczy, że jesteś osobą spokojną, lojalną i bardzo życzliwą. 

zagadkaslon.jpg
Słoń, źródło: twitter/kumarmanish9

Jeśli jednak jako pierwszego zobaczyłeś byka, to nie przejmuj się, on również jest dobrym rozwiązaniem. Oznacza, że w życiu kierujesz się takimi cechami charakteru jak: uczciwość, wierność, siła i pozytywne nastawienie. Potrafisz jednak postawić na swoim. 

zagadka byk.jpg
Byk, źródło: twitter/kumarmanish9

 

Źródło: twitter/kumarmanish9