Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Umysł lubi płatać figle. Na nagraniu wcale nie znajduje się zwierzę, o jakim pomyśleliście
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 03.02.2024 12:17

Umysł lubi płatać figle. Na nagraniu wcale nie znajduje się zwierzę, o jakim pomyśleliście

Tajemnicze zwierzę
Tajemnicze zwierzę, źródło: twitter.com/dsquintana

Na pozór zwyczajne nagranie przedstawiające czarnego zwierzaka, którego ktoś głaszcze, stało się hitem w mediach społecznościowych z bardzo zaskakującego powodu. Okazuje się, że na filmiku widoczny jest przedstawiciel zupełnie innego gatunku, niż się większości osób się wydaje. Sprawdź, czy jesteś w stanie rozwiązać tę, wydawać by się mogło, trywialną zagadkę. To nietypowa iluzja optyczna, która powstała przez zupełny przypadek.

Filmik przez przypadek stał się słynną iluzją optyczną

Większość iluzji optycznych oraz zagadek na spostrzegawczość jest tworzonych przez specjalistów, doskonale zdających sobie sprawę z tego, jak można oszukać ludzkie oko oraz umysł. Okazuje się jednak, że natura potrafi płatać ludzkim mózgom równie zaskakujące figle, co autorzy najsłynniejszych zagadek. 

Dan Quintana opublikował na portalu X (dawniej Twitter) na pozór niczym niewyróżniający się filmik, przedstawiający czarne zwierzę, które jest głaskane. Nagranie opisał w następujący sposób:

Króliki kochają być głaskane po nosie.

Okazuje się jednak, ze to krótkie zdanie, to wyłącznie… prowokacja!

uyui.JPG
Internauta postanowił zmylić oglądających, sugerując, że widzą królika, źródło: twitter.com/dsquintana
Kot patrzy na ciebie w ten sposób? Nie bagatelizuj tego sygnału, chce ci przekazać coś ważnego Przez niego pożar strawił ponad 30 zwierząt, walka z ogniem trwała godzinami. Znalazł go pies

Królik okazał się nie być królikiem

Dlaczego nagranie zwyczajnego królika odbiło się ogromnym echem w mediach społecznościowych? Ponad 21 tys. internautów udostępniło je dalej, zachęcając znajomych do obejrzenia go. Fenomenem nagrania okazał się być fakt, że nie ma na nim żadnego królika.

Przyjemności wynikającej z głaskania przez człowieka oddaje się przedstawiciel zupełnie innego gatunku. Jesteś w stanie określić, co to za zwierzę? Przyjrzyj się dokładnie, a bardzo się zaskoczysz! Podpowiedź: stworzenie budzące ogromne emocje wśród internautów nie jest ssakiem.

gfgfd.JPG
źródło: twitter.com/dsquintana

Na kultowym filmiku widoczny jest ptak

Część osób komentujących zaskakujące nagranie uznała, że na filmie widoczna jest wrona. W pewnych momentach wyraźniej widoczny był dziób ptaka. Jednak ta odpowiedź okazała się nie być poprawna.

Na kultowym nagraniu, które krąży w sieci od kilku lat, a pomimo to wciąż nie traci na popularności, widoczny jest kruk wielkodzioby. Jak gołym okiem widać, przedstawiciele tego gatunku są w stanie całkowicie zaufać człowiekowi. Co więcej, z przyjemnością korzystają z profitów związanych z przyjaźnią międzygatunkową, wśród których jest między innymi głaskanie.

rh.JPG
Kruki to bardzo inteligentne ptaki, źródło: twitter.com/dsquintana

Źródło: twitter.com/dsquintana