Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Lewitujący kot, a może sprytna sztuczka? Ten kadr zaskoczył internautów
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 21.06.2024 15:13

Lewitujący kot, a może sprytna sztuczka? Ten kadr zaskoczył internautów

lewitujący kot
fot. X/ buitengebieden

Wydawać by się mogło, że internetowe klipy ze zwierzętami już nas niczym nie zaskoczą, ale oto pojawiło się w sieci nagranie, które wprawiło internautów w osłupienie. Wideo przedstawia lewitującego kota! Czy to magia, sprytna sztuczka, czy może coś zupełnie innego? Filmik stał się hitem, a komentujący go miłośnicy zwierząt nie mogą przestać dyskutować o tym niezwykłym zjawisku.

Niezwykłe kocie zachowania

Koty potrafią być niezwykle tajemnicze i zaskakujące. Właściciele znają różne dziwaczne zachowania, takie jak wchodzenie do pudełek, chowanie się w szafkach, czy wskakiwanie na wysokości, które wydają się nieosiągalne. Często widzimy je w najdziwniejszych miejscach, wykonujące najbardziej nieoczekiwane ruchy. Nic więc dziwnego, że nagrania z ich udziałem szybko stają się hitami.

Opublikowany w sieci filmik przedstawia kota, który zdaje się unosić w powietrzu. Nagranie wywołało lawinę komentarzy i teorii spiskowych wśród internautów. Niektórzy zastanawiali się, czy mruczek posiada nadprzyrodzone zdolności, inni zaś podejrzewali właściciela o sprytną edycję wideo. Jednak wszyscy zgadzali się co do jednego — to ujęcie jak naprawdę intrygujące. 

Gęsi z przerażeniem patrzyły, jak między jajami wije się wąż. Nie mogły nic zrobić Dzikie zwierzę siedziało na płocie leśniczówki. Leśnik zdążył zrobić mu zdjęcie

Iluzja czy rzeczywistość? Komentujący nie mogli się zdecydować

Po dokładniejszym przyjrzeniu się nagraniu niektórzy zaczęli zauważać pewne szczegóły, które mogły sugerować, że jest to sprytna iluzja. Kształt cienia, sposób poruszania się kota — wszystko wskazywało na to, że za niezwykłym ujęciem kryje się coś bardziej przyziemnego. Jednak tajemnica nadal pozostawała niewyjaśniona. 

Ostatecznie zagadka została rozwiązana. Kot wcale nie lewitował — nagranie było efektem sprytnej sztuczki. Okazało się, że mruczek leżał w wannie, a sposób, w jaki był filmowany, sprawiał wrażenie, jakby unosił się w powietrzu. To proste, ale efektywne wykorzystanie perspektywy i kąta kamery stworzyło iluzję, która zmyliła tysiące widzów. 

Magiczny kadr przyciągnął internautów

Internauci nie mogli oderwać wzroku od tajemniczego nagrania. Pod postem pojawiło się wiele pytań. Każdy miał swoją teorię, od sprytnej manipulacji wideo po niezwykłe zdolności samego kota. Komentarze były pełne zaskoczenia i zachwytu. 

 • “Zajęło mi to 15 sekund, ale i tak nadal uważam, że on lewituje”,
   
 • “Czy on leży?”,
   
 • “To są chyba czary”,
   
 • “Co tu się dzieje? On lata?”,
   
 • “Mój kot potrafi tak samo i też lubi bawić się w wannie”.

Filmik z lewitującym kotem jest dowodem na to, jak łatwo nasz wzrok daje się oszukać. Daje on również nadzieję, że internetową społeczność można jeszcze zaskoczyć, mimo tak ogromnej ilości nagrań udostępnianych każdego dnia w mediach społecznościowych.

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?