Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Popatrz na obrazek i wskaż psa, który nie pasuje do pozostałych. Diabeł tkwi w szczegółach
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 04.02.2024 17:06

Popatrz na obrazek i wskaż psa, który nie pasuje do pozostałych. Diabeł tkwi w szczegółach

Zagadka na spostrzegawczość
Zagadka na spostrzegawczość, źródło: thptbinhthanh.edu.vn

Zagadki na spostrzegawczość ze zwierzętami to rozrywka, którą uwielbia szerokie grono internautów. Łamigłówka, która na pierwszy rzut oka wygląda jak zadanie dla przedszkolaków, przerasta większość dorosłych śmiałków, którzy postanawiają znaleźć jej rozwiązanie. Sprawdź, czy Tobie uda się wskazać szczeniaka, który różni się od pozostałych. To znacznie trudniejsze niż Ci się wydaje!

Zwierzęta to mistrzowie kamuflażu

Natura rządzi się swoimi prawami, a w świecie zwierząt o przetrwaniu często decyduje umiejętność kamuflowania swojej obecności. Pewne gatunki zwierząt potrafią przechytrzyć wzrok groźniejszych od nich drapieżników oraz otaczających ich ludzi. Prawdziwi mistrzowie kamuflażu są w stanie pozostać niewidzialni nawet wtedy, gdy znajdują się tuż obok potencjalnego intruza. 

Nic więc dziwnego, że niektóre zdjęcia zrobione ukrywającym się istotom znacznie bardziej przypominają iluzję optyczną niż zwykłą fotografię. Właśnie dlatego zwierzęta są prawdziwą inspiracją dla wielu artystów, również tych, którzy lubią płatać figle ludzkim umysłom. Sprawdź, czy jesteś w stanie rozwiązać zagadkę, która składa się z 78 szczeniąt. Tylko 77 z nich jest identycznych. Twoim zadaniem jest znaleźć czworonoga, który różni się od pozostałych.

Przez 6 dni pies był uwięziony na rwącej rzece. Wciąż odmawiano pomocy, w końcu walczyli o niego 16 godzin Zaginął pies. Skrył się w miejscu, do którego nie każdy ma wstęp. "Zabawiała go grupa młodych kobiet"

Spójrz na obrazek i znajdź niepasującego szczeniaka

Równe rzędy, składające się z identycznych szczeniaków szybko męczą wzrok. Właśnie dlatego wyzwanie to jest tak trudne. Jedynie ci, którzy potrafią bardzo mocno się skupić, są w stanie zwrócić uwagę na szczegóły. Jest to niezbędne do tego, aby zlokalizować czworonoga różniącego się od 77 identycznych psiaków.

Jeżeli uda Ci się znaleźć odmiennego szczeniaka w mniej niż 15 sekund, z czystym sumieniem możesz określić się mianem bardzo spostrzegawczej osoby. Wiele ludzi potrzebuje na wykonanie tego zadania kilku minut. Co więcej, mnóstwo śmiałków w ogóle nie daje rady znaleźć różnicy. Skup się, wyostrz wzrok, i zaczynaj poszukiwania. Powodzenia!

welpe-raetsel-suchbild.jpg
Który pies różni się od pozostałych? Źródło: thptbinhthanh.edu.vn

Rozwiązanie zagadki

I jak? Udało Ci się znaleźć szczeniaka, który nie pasuje do reszty? Jeżeli tak, to należą Ci się gratulacje. To było naprawdę trudne wyzwanie! Jeżeli nie, nie przejmuj się, dobra wiadomość jest taka, że spostrzegawczość jest jak mięsień, można ją wyćwiczyć! Dlatego nie poddawaj się i spróbuj swoich sił w innym rodzaju zagadki. Ćwicząc regularnie, szybko zauważysz postępy.

Chcesz spróbować znaleźć niepasującego szczeniaka jeszcze raz? W takim razie możesz nieco ułatwić sobie zadanie, korzystając z podpowiedzi: czworonóg różniący się od pozostałych piesków ukrył się w lewej, górnej części obrazka. To wciąż zbyt mało konkretna informacja? Skup się w takim razie na osobnikach ustawionych w trzecim rzędzie. 

Źródło: thptbinhthanh.edu.vn