Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > W zależności od tego, co zobaczysz jako pierwsze, ta cecha cię wyróżnia. Nie wszyscy się z tym zgadzają
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 13.01.2024 11:14

W zależności od tego, co zobaczysz jako pierwsze, ta cecha cię wyróżnia. Nie wszyscy się z tym zgadzają

co widzisz na obrazku
Co widzisz na obrazku?, źródło: youtube/BRIGHT SIDE

Fascynujące zagadki optyczne to niezły trening dla naszego mózgu. Sprawdź, co widzisz jako pierwsze na obrazku, a dowiesz się, które z cech charakteru dominują u Ciebie. Jesteś osobą kreatywną czy sztywno trzymasz się zasad? Poznaj sekrety iluzji optycznej.

5-sekundowa zabawa zdradza sekrety Twojego mózgu

Nasz mózg to bardzo skomplikowany narząd. Możemy godzinami próbować rozgryźć samych siebie, zastanawiać się nad własną postawą, wyborami, żeby w ostateczności i tak stwierdzić, że nie rozumiemy decyzji, którą akurat przed chwilą podjęliśmy. Mózg dzieli się na dwie półkule. Lewa odpowiada za logiczne myślenie, a prawa za naszą kreatywność. Sprawdź, która z nich u Ciebie dominuje.

Zachęcamy, aby w tej niepozornej zabawie zaufać pierwszemu wrażeniu. Odpowiedź nie będzie przypadkowa. To jak zinterpretujesz obrazek, powie Ci, kim naprawdę jesteś. Każdy zwraca uwagę na inny szczegół. 

A Ty co widzisz?

co widzisz na obrazku.jpg
co widzisz na obrazku, źródło: youtube/BRIGHT SIDE

 

Polska zmierza ku wielkim zmianom, na to czekali właściciele zwierząt. Twój pies i kot dostanie PiESEL

Widzisz małego gryzonia? Pewnie jesteś mistrzem matematycznych łamigłówek

Jeżeli pierwsze co dostrzegłeś na obrazku to wiewiórka, oznacza to, że u Ciebie dominuje lewa strona Twojego mózgu. Ta półkula odpowiedzialna jest za logiczne myślenie i analityczne umiejętności. 

Ludzie z rozwiniętą lewą półkulą mózgu bez problemu rozwiązują zdania matematyczne, a ich podeście do życia jest bardziej ścisłe i rozważne. Skrupulatnie podchodzą do problemów, rozwiązując je niczym matematyczne zagadki.

Pierwsze co dostrzegłeś to ptak? Jak nic drzemie w tobie artysta!

Jeśli dostrzegłeś na rysunku kaczkę lub łabędzia to za Twoje myślenie odpowiada prawa półkula mózgu. Oznacza to, że jesteś świetny we wszystkim, co związane jest ze sztuką i kreatywnością. 

Ludzie z rozwiniętą prawą półkulą mózgu mają w sobie ukrytego artystę. Często patrzą na świat przez różowe okulary. I co ciekawe jako niepoprawni optymiści nie dostrzegają w świecie, tylko różowego koloru, a całą paletę barw. 

Gdyby jednak wydarzyło się tak, że dostrzegłeś oba zwierzęta, to nie przejmuj się zanadto — jesteś po prostu matematycznym artystą! 

źródło: The Sun