Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Wiosenne wyzwanie. Znajdź żabę, która nie skacze. Masz 8 sekund
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 08.03.2024 14:50

Wiosenne wyzwanie. Znajdź żabę, która nie skacze. Masz 8 sekund

żaby
fot. facebook/Gergely Dudás - Dudolf

Wiosną nie tylko przyroda budzi się do życia, ale i wiele osób odczuwa motywację i chęć do działania. Korzystając z okazji, ciekawym rozwiązaniem jest trening spostrzegawczości, który można wykonać korzystając z iluzji optycznych i specjalnie przygotowanych zagadek. Sprawdź, jak poradzisz sobie z tą przygotowaną przez jednego z najlepszych twórców w tej dziedzinie.

Wiosenna zagadka na spostrzegawczość

Dudolf to węgierski rysownik, który zdobył rozgłos na całym świecie. Przygotowane przez niego testy na spostrzegawczość cieszą się popularnością wśród internautów w każdym wieku. Tym razem w social mediach udostępnił rysunek, na którym znajdują się żaby, co idealnie zbiegło się z czekającą już w progach startowych wiosną.

Choć większość narysowanych przez artystę płazów może wyglądać do złudzenia podobnie, niektóre w nich wyposażył w charakterystyczne akcenty. Jednak to nie ich należy szukać na obrazku. Tylko internauci z najbardziej spostrzegawczym okiem dostrzegą, która z żab nie skacze tak jak pozostałe.

Dostał szansę, ale tylko na chwilę. Tak cierpi Roki, który wrócił z adopcji Fotopułapka nagrała wyjątkową scenę przy paśniku. W roli głównej jeleń

Która żaba nie skacze?

Choć skakanie to charakterystyczny dla żab sposób poruszania się, jedna z tych narysowanych przez artystę najwyraźniej woli w spokoju wypoczywać. Z uwagi na to, że na obrazku znajduje się ich naprawdę wiele, bardzo trudno ją dostrzec. I o to chodzi!

W mniej niż 8 sekund spróbuj dostrzec żabę, która odpoczywa pośród tych skaczących. Dzięki temu sprawdzisz, czy masz tak dobry wzrok jak może ci się wydawać. Ostrzegamy, że ukryty obiekt znajdą jedynie najbardziej spostrzegawczy.

429679358_938555744304087_7379563890425944330_n.jpg
Znajdź żabę, która nie skacze, fot. facebook/Gergely Dudás - Dudolf

Gdzie ukryła się żaba?

Jeśli nie udało ci się w 8 sekund znaleźć żaby, która w odróżnieniu od innych nie skacze, nie przejmuj się. Naprawdę niewiele osób potrafi zrobić to w tak krótkim czasie. Jeśli potrzebujesz, daj sobie go więcej. Z kolei jeśli chcesz uzyskać podpowiedź, zjedź niżej.

Szukając żaby, która nie skacze swój wzrok skup po prawej stronie obrazka. Aby było jeszcze łatwiej, podpowiadamy, że znajduje się ona w dolnej części.