Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Wyzwanie od leśników. Znajdź "ducha leśnych ostępów"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 09.04.2024 12:11

Wyzwanie od leśników. Znajdź "ducha leśnych ostępów"

las
fot. facebook/Nadleśnictwo Tomaszów, Lasy Państwowe

Kiedy pogoda sprzyja, coraz więcej osób decyduje się na leśne wędrówki. Budzące się do życia zwierzęta oraz przyroda to piękny spektakl przyrody, którego widok sprawia przyjemność nie tylko jej miłośnikom. Leśnicy z Nadleśnictwa Tomaszów udostępnili w sieci zdjęcie, którym rzucili wyzwanie internautom. Potraficie dostrzec na nim “ducha leśnych ostępów”?

Leśnicy rzucili wyzwanie internautom

Przedstawiciele Lasów Państwowych chętnie dzielą się w sieci swoimi spostrzeżeniami prosto z lasu. Na zdjęciu udostępnionym na Facebooku przez Nadleśnictwo Tomaszów kryje się wyjątkowy osobnik. Jednak dostrzegą go tylko użytkownicy sieci z sokolim wzrokiem.

Duch leśnych ostępów, ponieważ tak nazywają w poście zwierzę leśnicy, idealnie zlewa się z otaczającymi go okolicznościami przyrody. To swego rodzaju kamuflaż, który pozwala mu pozostać niedostrzeżonym. Przekonaj się, czy potrafisz go znaleźć i dowiedzieć się, jaki mieszkaniec lasu jest nazywany w ten owiany tajemnicą sposób.

Wzrost podatku od psa. Lada moment upływa termin płatności O świcie budzi cię kot? Przyczyny takiego zachowania wiele wyjaśniają

Gdzie kryje się "duch leśnych ostępów"?

Nie da się ukryć, że ta zagadka nie należy do najłatwiejszych. Nie wszyscy będą w stanie od razu zlokalizować tego mieszkańca lasu. Najlepszym rozwiązaniem będzie wyostrzyć wzrok i skupić się na udostępnionym przez leśników zdjęciu. Żeby było jeszcze trudniej, spróbuj znaleźć “ducha leśnych ostępów” w mniej niż 10 sekund!

Być może jeszcze przed znalezieniem mieszkańca lasu wiesz, jakie zwierzę kryje się pod tajemniczym określeniem użytym przez przedstawicieli Lasów Państwowych. W takim przypadku możesz poradzić sobie jeszcze szybciej.

Znajdź rysia na zdjęciu

Jak już wiadomo tajemniczy “duch leśnych ostępów” to nikt inny jak ryś. Leśnicy nie ukrywają, że zwierzęta te bardzo rzadko udaje się dostrzec podczas spacerów. Nie tylko ze względu na niewielką populację, nad której powiększeniem w Polsce nadal są prowadzone działania. Doskonały kamuflaż tym dzikim kotom zapewnia również ich ubarwienie.

Takie kotki pojawiają się w wielu miejscach naszego nadleśnictwa. Niełatwo je spotkać bo stronią od ludzi, i jak widać na załączonym obrazku potrafią się nieźle zakamuflować - czytamy w opisie do zdjęcia.

Koniecznie daj znać w komentarzu, czy od razu udało Ci się dostrzec zakamuflowanego rysia. A może miałeś to szczęście i widziałeś go na własne oczy?

Tagi: Ryś Lasy Zagadki