Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Rottweiler

Rottweiler

Rottweiler to rasa psa obronnego, często postrzeganego jako zwierzę agresywne. Posiada silny instynkt terytorialny, często nie akceptuje obcych osób na swoim terenie.

Rottweiler
21.04.2024 10:17 Wszyscy unikali jego psa. Przypadkowy przechodzień postąpił w zaskakujący sposób

Rottweiler o imieniu Dyce przyzwyczaił się do tego, że ludzie spotykający go na spacerach omijają go szerokim łukiem. Nie wynika to z zachowania, a wyglądu czworonoga. Duża i muskularna sylwetka zwierzaka sprawia, że większość osób uważa go za zagrożenie. Tymczasem Dyce marzy o tym, aby stale poszerzać grono swoich przyjaciół. Jego właścicielka pokazała internautom reakcje pupila na widok człowieka, który postanowił okazać mu zaufanie. Zachowanie rottweilera było zaskakujące.

Sierść rottweilera zmieniła kolor
03.01.2024 16:59 Sierść psa drastycznie zmieniła kolor, rodzina przestała go poznawać. Istniało tylko jedno wyjaśnienie

Wielu opiekunów zwierząt dba o swoich czworonożnych podopiecznych oraz członków rodziny z równą troską. Nic więc dziwnego, że gdy właściciele rottweilera dostrzegli, że pies z dnia na dzień zaczął siwieć, nie czekali z wizytą u lekarza. Diagnoza postawiona przez specjalistę mocno ich zaskoczyła, a zdjęcia zwierzaka wywołały żywą dyskusję w mediach społecznościowych.

Rottweiler spadł na ciężarną kobietę
06.11.2023 14:18 Rottweiler runął z okna na kobietę w ciąży. Relacje świadków porażają, dopiero co wzięto go z ulicy

Masywny rottweiler wypadł z okna na trzecim piętrze. Pech chciał, że runął wprost na 28-letnią ciężarną kobietę, która szła chodnikiem. Obecni na miejscu przechodnie wezwali pomoc. Poszkodowana trafiła do szpitala. Pytana o zdarzenie właścicielka psa, Polka mieszkająca w Rzymie, zarzekała się, że o niczym nie wiedziała. Zwierzę dopiero co trafiło pod jej opiekę.

Sierść psa zaczęła zmieniać kolor
10.10.2023 14:15 Sierść rottweilera zaczęła zmieniać kolor. Zaskakująca diagnoza weterynarza, opiekun się nie spodziewał

Właściciele przestali poznawać swojego psa. Z każdym dniem jego ciemna sierść stawała się inna. Młody psiak zmieniał ubarwienie, jednak opiekunowie nie wiedzieli dlaczego. W końcu postanowili pójść z pupilem do weterynarza. To, co usłyszeli od doświadczonego lekarza, ich zdumiało.

Rottweiler
05.09.2023 08:55 Rabuś nie miał szans z psem stróżującym. Rottweiler pokazał mu, kto tu rządzi, rozebrał go do majtek

Psia wierność nie ogranicza się do okazywania czułości i towarzyszenia swojemu opiekunowi na każdym kroku. Wiele czworonogów nawet podczas nieobecności ukochanych ludzi jest w stanie udowodnić, że zrobią wszystko, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Na własnej skórze przekonał się o tym pewien mężczyzna, który próbował okraść jeden z domków jednorodzinnych. Wybrał nieruchomość, w której mieszkał rottweiler. Psiak nie zmierzał okazać intruzowi jakiejkolwiek litości. Atak został uwieczniony na monitoringu.

Dziewczynka nie może przestać przytulać rottweilera. Internauci zaniepokojeni, to już przesada
02.02.2023 15:08 Dziewczynka nie może przestać przytulać rottweilera. Internauci zaniepokojeni, to już przesada?

Vanessa Fernandes sfilmowała swoją córeczkę podczas czułości z psem. Wideo udostępnione w sieci, na którym widać rottweilera i przytulające go dziecko wyraźnie zaniepokoiło internautów. Większość z nich uważa, że choć to niewątpliwie uroczy widok, takie zachowanie może nieść za sobą przykre konsekwencje.Każdy rozważny rodzic i opiekun psa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dziecko powinno mieć kontakt ze zwierzakiem tylko pod nadzorem osoby dorosłej. Choć niektóre zwierzęta domowe są bardzo wyrozumiałe, nie zawsze mają ochotę na czułości i próby zabawy ze strony najmłodszych. Bywa, że dziecko nie jest w stanie zrozumieć znaków ostrzegawczych świadczących o przekraczaniu granic.

rottweiler
30.11.2022 14:11 Szczeniak rottweilera dorwał się do torby z przysmakami. Zdjęcia przed i po rozkładają na łopatki

Opiekunowie 2-miesięcznego szczenięcia rasy rottweiler pojawili się w gabinecie weterynaryjnym w pilnej sprawie. Okazuje się, że brzuch ich podopiecznej przybrał gigantyczne rozmiary. Choć zdjęcie przed i po rozkłada na łopatki, diagnoza weterynarzy wyprawiła właściciela psa w osłupienie. Kiedy ta 2-miesięczna suczka rottweilera trafiła do kliniki weterynaryjnej, wielkość jej brzuszka zaskoczyła nawet lekarzy. Opiekunowie wyznali, że masa ciała zwierzaka stała się cięższa o prawie kilogram w ciągu zaledwie jednego dnia. W czym tkwił problem?

Rottweiler
05.11.2022 16:59 Zabrali rottweilera do zwierzęcego kręgarza. Zaniemówisz, jak zobaczysz ten film

Niemiecki kręgarz specjalizujący się w leczeniu zwierząt podzielił się w sieci nagraniem z udziałem czworonożnego pacjenta. Opiekunowie przyprowadzili do jego gabinetu rottweilera o imieniu Hailey. Suczka cierpiała na dolegliwości bólowe szyi i karku. Wystarczył jeden zdecydowany ruch, by cały ból minął jak ręką odjął.Weterynaria, podobnie jak medycyna, rozwija się dziś w ekspresowym tempie, w związku z czym pojawia się coraz więcej sposobów, aby przynieść zwierzętom ulgę w cierpieniu. Niedawno w sieci pojawiło się nagranie, na którym z usług kręgarza skorzystał pewien rottweiler. Filmik szybko stał się viralem i trafił do milionów internautów.

mondu
05.10.2022 10:31 Rottweiler nigdzie nie rusza się bez swojego przyjaciela. Nieprawdopodobne, co skradło jego serce

Nie da się ukryć, że rottweilery zdaniem niektórych wyglądają na dość groźne psy. Są to jedynie pozory. Jeden z przedstawicieli tej rasy o imieniu Mondu nigdzie nie rusza się bez swojego przyjaciela. Wiele osób może być zaskoczonych, co skradło jego serce.Okazuje się, że w życiu pozory często bywają mylące, co ma odniesienie także w świecie zwierząt. Tyczy się to osądzania ras psów jedynie po ich wyglądzie i gabarytach. Doskonałym przykładem może być rottweiler, który potrafi być prawdziwym przyjacielem i świetnym opiekunem.

Rottweiler
31.07.2022 13:44 Rottweiler miał bronić gangu narkotykowego. Nie wszystko poszło zgodnie z planem

Brazylijscy policjanci przeprowadzili nalot na posesję należącą do gangu narkotykowego. Poza trzema mężczyznami, na terenie rancza znaleziono również psa rasy rottweiler. Chociaż czworonóg otrzymał komendę, by bronić swoich opiekunów, wybrał nieco odmienne rozwiązanie.Rottweiler to pies, który samą swą posturą potrafi wzbudzać respekt i lęk - w dużej mierze przez to, że znajduje się na liście psów agresywnych, co oznacza, że na posiadanie tego psa należy mieć specjalne pozwolenie. W rzeczywistości to zwierzęta zrównoważone i bardzo inteligentne. Bądź co bądź rottweilery mają dominujący charakter, dlatego odpowiednie szkolenie i socjalizacja z innymi zwierzętami pomagają w tym, by znakomicie spisały się w roli czworonożnych przyjaciół rodziny. Niemniej jednak przywiązanie do opiekunów sprawia, że groźnie spoglądają na wszelakich intruzów, w których widzą zagrożenie. Zdarzają się jednak wyjątki od reguły.

Rottweiler i kocięta
28.07.2022 14:17 Nie boją się zostawiać kociąt z rottweilerem. Suczka jest obrończynią mruczków

Olbrzymi rottweiler po raz pierwszy zobaczył maleńkie kocięta. Właścicielka nagrała, co zwierzak wyprawia na ich widok. Nagranie, które zostało odtworzone już ponad milion razy, wywołuje zdziwienie i zachwyt.Rottweilery należą do najstarszych niemieckich ras psów. To czworonogi, które cechuje muskularna sylwetka, zapewniająca im niesamowitą wytrzymałość. Ludzi często przeraża wygląd i siła tych zwierząt. Kiedy widzą je na ulicy, nierzadko przechodzą na drugą stronę ulicy. Ale czy faktycznie jest się czego bać?

Rottweilery i kot
07.06.2022 15:58 Właściciel uczy psy nowej komendy. Kot skradł całe show, nagranie absolutnym hitem

Robert Dollwet z Australii nagrał i opublikował w sieci film przedstawiający szkolenie dwóch rottweilerów - Lucy i Phoenix. Choć zwierzaki świetnie sobie radzą z wykonaniem nowej komendy, ich sukces przyćmiewa ktoś inny. Mowa o kotce, która wpadła na pomysł, by zachowywać się jak pies. Biorąc pod uwagę, że w królestwie zwierząt zawsze są wyjątki od reguły, kotka o imieniu Didga – co jest skrótem od Didgeridoo - jest jednym z nich. Największym hobby tego sympatycznego mruczka wcale nie jest spanie i jedzenie.

Rottweiler u weterynarza
03.11.2021 01:00 Kobieta długo nie zapomni tej wizyty u weterynarza. Jej rottweiler połknął intymny gadżet

Od czasu do czasu zwierzakom zdarzy się wyciąć numery, które przyprawiają właścicieli o rumieńce ze wstydu i zażenowania. Pewien rottweiler pobił wszystkich na głowę, połykając "zabawkę" należącą do jego pani. Aż trudno uwierzyć, na co miał chrapkę. Jedna z internautek wypowiadających się na forum Reddit podzieliła się nieprawdopodobną historią z czworonogiem w roli głównej. Użytkowniczka Randy Jackson opowiedziała o wizycie u weterynarza, po której nie mogła spojrzeć lekarzowi w oczy.

Łazienka
21.07.2021 02:00 Suczka, która kocha wodę. Dla zabawy pod prysznicem jest w stanie zrobić wszystko

Ursula Liv była sama w domu, kiedy jej uszu dobiegł szum wody płynącej pod prysznicem. Kobieta chwyciła kamerę w rękę i postanowiła uwiecznić scenę, jaka rozgrywała się w jej łazience. Widok, jaki krył się w kabinie prysznicowej, potrafi przyprawić o ból brzucha... ze śmiechu!Krótkie nagranie, jakie pojawiło się na platformie Youtube, przedstawia moment, w którym kobieta łapie za klamkę, po czym nieśmiało wchodzi do łazienki. Na pierwszy rzut oka widać, że nie jest w pomieszczeniu sama. Pod prysznicem kryje się ktoś jeszcze!

Luna i Venza
13.05.2021 02:00 Rosjanka zaopiekowała się porzuconą przez mamę panterą. Wychowała ją z rottweilerem

Pewna Rosjanka postanowiła wziąć pod opiekę niewielkich rozmiarów kotka o czarnym futerku. Przyniosła go do domu, w którym wspólnie mieszkała z Venzą, suczką rasy rottweiler. Pies nie potrzebował dużo czasu, by przejrzeć nowego członka rodziny na wylot. W mig dostrzegł, że zwierzak wcale nie jest zwykłym dachowcem!Urocza kotka, która otrzymała imię Luna, urodziła się w ogrodzie zoologicznym na St. Petersburgu. Z nieznanego powodu została odrzucona przez swoją mamę, która nie chciała jej karmić.

Rottweiler z dziewczynką
11.05.2021 02:00 Mała dziewczynka skacze na trampolinie, gdy zbliża się do niej rottweiler. Przeurocze wideo

Pewna mieszkanka Stanów Zjednoczonych nakryła swojego pupila na zdumiewającym zachowaniu. Gdy jej 3-letnia córeczka Alex skakała na trampolinie w ogrodzie, czworonóg podstępem wkradł się do środka przez dziurę w siatce. Pies nie mógł czekać ani chwili dłużej. Matka natychmiast chwyciła za telefon i nagrała, co wyprawiał u boku dziewczynki.Wiele osób uważa, że rottweilery plasują się w nieszczytnym rankingu jednych z najbardziej agresywnych ras psów. Razem z pitbullami i amstaffami są postrzegane przez pryzmat krzywdzących stereotypów. Czy słusznie?

śmierć psa
29.03.2021 02:00 Zeus umarł w jej ramionach. Pies był chory, weterynarz go uśpił

Pies w domu najczęściej traktowany jest jako pełnoprawny członek rodziny. Zwierzak towarzyszy nam w wielu momentach życia, zarówno tych radosnych, jak i smutnych. Możemy liczyć na niego w każdej sprawie. Pies wesprze nas najlepiej jak potrafi. Posiadanie czworonoga wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, ale i niesie ze sobą mnóstwo korzyści np. tych zdrowotnych (częste spacery)! Dlatego śmierć psa kojarzy się z końcem pewnego okresu, nawet z końcem świata. Wiemy, że czworonogi żyją krócej od nas, jednak ciężko jest się oswoić z myślą, że wkrótce może zabraknąć przyjaciela rodziny. Nie każdy jest w stanie przygotować się na śmierć psa, w końcu nigdy nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Starta ukochanego czworonoga bywa bolesna. Każdy inaczej przechodzi żałobę. Odejście psa za Tęczowy Most jest bolesne. W końcu nie będzie się już do kogo przytulić rano, z kim wyjść na spacer, komu naszykować ulubione chrupki o smaku indyka. Panująca pustka w domu bywa nie do zniesienia, stąd wiele osób szybko decyduje się na nowego psa. Niektórzy nie chcą ukochanego pupila zastępować innym. Po odejściu zwierzaka nie adoptują kolejnych zwierzaków, pogrążając się w żałobie. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

rottweiler
29.03.2021 02:00 Nie boją się zostawiać dziecka z rottweilerem. Pies jest obrońcą małej dziewczynki

Nagranie umieszczone na kanale THE ROTT na YouTubie skradło serca internautów. W ciągu 2 tygodni obejrzano je ponad 36 milionów razy! Jest to jeden z chętniej oglądanych filmików z psem i dzieckiem w roli głównej. Urocze wideo zdecydowanie zasługuje na miejsce w "Hitach na czasie". Zobaczcie dlaczego.

pantera
19.03.2021 01:00 Adoptowała małą panterę. Wychowuje ją razem z rottweilerem pod jednym dachem

Luna urodziła w jednym z syberyjskich zoo. Z nieznanego powodu została odrzucona przez matkę, która przestała się nią opiekować i dawać jej pokarm. 8-dniową panterą zaopiekowała się pewna kobieta, która miała doświadczenie w wychowywaniu dużych kotów. Zgodziła się pomóc Lunie, jednocześnie wprowadzając do swojego domu nowego przyjaciela dla ukochanego rottweilera.

mina psa
19.03.2021 01:00 Poprosił psa o pokazanie złej twarzy. Najśmieszniejsze, co dziś zobaczysz

Rasa rottweiler charakteryzuje się odwagą, posłuszeństwem czy oddaniem. Psy uchodzą za niebezpieczne, choć odpowiednio przeszkolone i socjalizowanie nie powinny sprawiać kłopotów właścicielom. Niemniej jednak wiele osób boi się rottweilerów, które faktycznie mogą wyrządzić krzywdę (np. w porównaniu do yorka). Kiedy psy wystawiają swoje zęby, lepiej nie prowokować ich do akcji.

wściekły pies
01.03.2021 01:00 Policjant trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Zaatakował go rottweiler

Sytuacja miała miejsce w Sydney. Policjant został skierowany do jednego z mieszkań z powodu awantury domowej. 52-letni mieszkaniec zabarykadował się w garażu ze swoim psem. Policjantowi udało się zatrzymać mężczyznę, a jego pies uciekł w tym czasie na ulicę.

Ponowne spotkanie
08.02.2021 01:00 8 lat temu skradziono mu szczeniaka rottweilera. Wideo z ponownego spotkania z pupilem ma 15 mln wyświetleń

Joshua Edwards został wezwany do siedziby schroniska, dowiadując się, że jego zaginiony przed laty zwierzak został znaleziony. Dane mężczyzny zostały ustalone dzięki specjalnemu mikroczipowi, który został wszczepiony czworonogowi tuż po narodzinach.

pies i kot
08.01.2021 01:00 Maleńki kotek próbuje zaatakować rottweilera. Nagranie wbija w fotel

Maleńki kot nie zdawał sobie sprawy ze swojej wielkości. Był kilkanaście razy mniejszy od przeciwnika, a jednak chciał podjąć z nim walkę. Pewny o swojej sile mruczek w ogóle się nie bał. Nie do końca wiadomo, co chciał zrobić. Ale jedno jest pewne, nie wyszło mu.

Bernardyn rasa która krótko żyje
03.12.2020 01:00 Rasy psów, które żyją najkrócej. Dlaczego zwierzaki tak szybko odchodzą za Tęczowy Most?

Gdy przyjmujemy pod dach swojego domu nowego, czworonożnego przyjaciela, mamy nadzieję, że będzie z on nami jak najdłużej. Jednak pewne rasy psów nie cieszą się zbyt długim życiem, choćbyśmy się bardzo starali. W obecnych czasach jednak nie jest tak źle. Jeśli tylko zapewnimy psiakom odpowiednie warunki, a także weźmiemy pod uwagę fakt, że nie jest trudno o opiekę weterynaryjną, nasze burki mają szansę pobyć z nami trochę dłużej. Jednak pewnych ograniczeń nie da się przeskoczyć. Poszczególne rasy mają pewne bariery fizjologiczne, których nie da się obejść i będziemy zmuszeni pożegnać przyjaciela wcześniej, niż byśmy chcieli.

Języki rottweilerów zmieniły kolor
31.07.2020 02:00 Języki rottweilerów drastycznie zmieniły kolor. Istniało tylko jedno wytłumaczenie

Rottweilery to zwierzęta, które głównie kojarzone są z tym, że pełnią funkcję psów obronnych. Dorosłe psy budzą swoim wyglądem niesamowity respekt, a nawet uważane są za niebezpieczne, jednak w okresie bycia szczeniakiem nie różnią się absolutnie niczym od przesłodkich maluchów i potrafią wyciąć niezłego psikusa swoim opiekunom.