Swiatzwierzat.pl
Rottweiler

facebok/LADbible

Zabrali rottweilera do zwierzęcego kręgarza. Zaniemówisz, jak zobaczysz ten film

5 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Niemiecki kręgarz specjalizujący się w leczeniu zwierząt podzielił się w sieci nagraniem z udziałem czworonożnego pacjenta. Opiekunowie przyprowadzili do jego gabinetu rottweilera o imieniu Hailey. Suczka cierpiała na dolegliwości bólowe szyi i karku. Wystarczył jeden zdecydowany ruch, by cały ból minął jak ręką odjął.

Weterynaria, podobnie jak medycyna, rozwija się dziś w ekspresowym tempie, w związku z czym pojawia się coraz więcej sposobów, aby przynieść zwierzętom ulgę w cierpieniu. Niedawno w sieci pojawiło się nagranie, na którym z usług kręgarza skorzystał pewien rottweiler. Filmik szybko stał się viralem i trafił do milionów internautów.

Kręgarz nastawił rottweilerowi kark

Kręgarze cieszą się dużą popularnością wśród osób preferujących niekonwencjonalne metody leczenia, aczkolwiek wciąż niewiele słyszy się na temat specjalistów w zakresie chiropraktyki zwierząt. Jednym z niewielu ekspertów w tej dziedzinie jest Murat Colak. Niemiecki kręgarz i osteopata zajmuje się leczeniem układu ruchu, czyli struktur mięśniowo-nerwowo-szkieletowych u zwierząt.

W ostatnim czasie w ręce mężczyzny trafiła Hailey - suczka rottweilera, która miała problemy z karkiem. Zaniepokojeni właścicieli chcieli oszczędzić swojej podopiecznej niepotrzebnego dyskomfortu, dlatego poprosili Colaka o uśmierzenie bólu. Jednak takiego przebiegu spraw na pewno nie przewidywali.

Jak widać na nagraniu udostępnionym na TikToku, rottweiler siedzi z wywieszonym językiem, a mężczyzna umiejętnie łapie go za szyję i powoli zaczyna nią kręcić. Wtem bez żadnego uprzedzenia wykonał szybki ruch nadgarstkiem, a w pomieszczeniu rozległ się głośny trzask.

Lampart na polowaniu

Lampart wybrał sobie niewłaściwą ofiarę. Na własnej skórze przekonał się, dlaczego nie warto drażnić jeżozwierzy

CZYTAJ DALEJ

Nastawianiu kręgów bardzo często towarzyszy charakterystyczny dźwięk przywodzący na myśl pękające kości. Oczywiście w rękach doświadczonego kręgarza praktycznie nie ma możliwości, aby doszło do wypadku. Wystarczy spojrzeć na Hailey - suczka nie wykazała żadnych oznak bólu, jednakże odgłos "łamanego karku" był na tyle przerażający, że z wrażenia mogła jedynie patrzeć na kręgarza z oszołomionym wyrazem pyska. Można domyślać się, że opiekunowie byli równie zdumieni, co należący do nich pies.

Po zakończonym zabiegu specjalista przytulił psa i podziękował mu za wizytę. Pod udostępnionym w sieci materiałem wideo nie brakuje komentarzy. Wiele z nich jest zachowanych w żartobliwym tonie:

- Facet właśnie zresetował psa do ustawień fabrycznych - czytamy w jednym z nich.

- Kto jeszcze słyszał dźwięk ponownego uruchomienia systemu Windows?- zastanawia się inny internauta.

- To niesamowite! Reakcja była bezcenna - dodaje kolejny.

Chiropraktyka zwierząt

Chiropraktyka to rodzaj terapii manualnej, która opiera się na postawieniu dokładnej diagnozy, zastosowaniu leczenia i prowadzeniu profilaktyki dysfunkcji narządu ruchu. Jej celem jest przywrócenie optymalnego i bezbolesnego funkcjonowania układu mięśniowo-szkieletowego.

Specjalista za pomocą szybkich, lecz kontrolowanych ruchów dłoni zwiększa u zwierzęcego pacjenta ruch w stawach i zmniejsza skurcze mięśni oraz ból. Należy pamiętać, że wszystko odbywa się w normalnym zakresie ruchu stawu, dlatego nie jest dla niego szkodliwe.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Najbardziej puszyste rasy psów. Ich miękkie futerko wprawia w zachwyt, każdy chciałby takiego przytulić

Nie da się ukryć, że puszyste psy chciałoby się głaskać i przytulać na okrągło. Należy jednak pamiętać, że ich odpowiednia pielęgnacja jest wyjątkowo ważna. Oto psie rasy o wielkich sercach, które wyglądają jak pluszowe kuleczki. Niewątpliwie musiały znaleźć się w tym zestawieniu!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: ladbible.com; vondt.net

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Rasy psów, które najczęściej gryzą dzieci. Najnowsze badania

Czytaj więcej >

Psy

Jak oduczyć psa niszczenia mebli? Garść prostych porad

Czytaj więcej >

Psy

Najczęstsze choroby u psów rasy chihuahua. Poradnik dla opiekuna

Czytaj więcej >
pixabay/JACLOU-DL

Psy

Dlaczego pies kradnie przedmioty i nie chce ich oddać? To może być twoja wina

Czytaj więcej >

Psy

Rasy psów, które znów cieszą się popularnością. Którego wybrać?

Czytaj więcej >

Psy

Zespół pływającego szczenięcia: zwróć uwagę, jaką pozycję przybiera pupil

Czytaj więcej >