Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Zabrali rottweilera do zwierzęcego kręgarza. Zaniemówisz, jak zobaczysz ten film
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 05.11.2022 16:59

Zabrali rottweilera do zwierzęcego kręgarza. Zaniemówisz, jak zobaczysz ten film

Rottweiler
facebok/LADbible

Niemiecki kręgarz specjalizujący się w leczeniu zwierząt podzielił się w sieci nagraniem z udziałem czworonożnego pacjenta. Opiekunowie przyprowadzili do jego gabinetu rottweilera o imieniu Hailey. Suczka cierpiała na dolegliwości bólowe szyi i karku. Wystarczył jeden zdecydowany ruch, by cały ból minął jak ręką odjął.

Weterynaria, podobnie jak medycyna, rozwija się dziś w ekspresowym tempie, w związku z czym pojawia się coraz więcej sposobów, aby przynieść zwierzętom ulgę w cierpieniu. Niedawno w sieci pojawiło się nagranie, na którym z usług kręgarza skorzystał pewien rottweiler. Filmik szybko stał się viralem i trafił do milionów internautów.

Kręgarz nastawił rottweilerowi kark

Kręgarze cieszą się dużą popularnością wśród osób preferujących niekonwencjonalne metody leczenia, aczkolwiek wciąż niewiele słyszy się na temat specjalistów w zakresie chiropraktyki zwierząt. Jednym z niewielu ekspertów w tej dziedzinie jest Murat Colak. Niemiecki kręgarz i osteopata zajmuje się leczeniem układu ruchu, czyli struktur mięśniowo-nerwowo-szkieletowych u zwierząt. W ostatnim czasie w ręce mężczyzny trafiła Hailey - suczka rottweilera, która miała problemy z karkiem. Zaniepokojeni właścicieli chcieli oszczędzić swojej podopiecznej niepotrzebnego dyskomfortu, dlatego poprosili Colaka o uśmierzenie bólu. Jednak takiego przebiegu spraw na pewno nie przewidywali.

Jak widać na nagraniu udostępnionym na TikToku, rottweiler siedzi z wywieszonym językiem, a mężczyzna umiejętnie łapie go za szyję i powoli zaczyna nią kręcić. Wtem bez żadnego uprzedzenia wykonał szybki ruch nadgarstkiem, a w pomieszczeniu rozległ się głośny trzask.

Nastawianiu kręgów bardzo często towarzyszy charakterystyczny dźwięk przywodzący na myśl pękające kości. Oczywiście w rękach doświadczonego kręgarza praktycznie nie ma możliwości, aby doszło do wypadku. Wystarczy spojrzeć na Hailey - suczka nie wykazała żadnych oznak bólu, jednakże odgłos "łamanego karku" był na tyle przerażający, że z wrażenia mogła jedynie patrzeć na kręgarza z oszołomionym wyrazem pyska. Można domyślać się, że opiekunowie byli równie zdumieni, co należący do nich pies.

Po zakończonym zabiegu specjalista przytulił psa i podziękował mu za wizytę. Pod udostępnionym w sieci materiałem wideo nie brakuje komentarzy. Wiele z nich jest zachowanych w żartobliwym tonie:

- Facet właśnie zresetował psa do ustawień fabrycznych - czytamy w jednym z nich.

- Kto jeszcze słyszał dźwięk ponownego uruchomienia systemu Windows?- zastanawia się inny internauta.

- To niesamowite! Reakcja była bezcenna - dodaje kolejny.

@boneshands2 #chiropractic #chiropractortiktok #usa_tiktok #dogsoftiktok #viral #foryoupage ♬ Originalton - Boneshands

@boneshands2 #chiropractic #chiropractortiktok #usa_tiktok #dogsoftiktok #viral #foryou @Melissadeines ♬ Originalton - Boneshands

Chiropraktyka zwierząt

Chiropraktyka to rodzaj terapii manualnej, która opiera się na postawieniu dokładnej diagnozy, zastosowaniu leczenia i prowadzeniu profilaktyki dysfunkcji narządu ruchu. Jej celem jest przywrócenie optymalnego i bezbolesnego funkcjonowania układu mięśniowo-szkieletowego.

Specjalista za pomocą szybkich, lecz kontrolowanych ruchów dłoni zwiększa u zwierzęcego pacjenta ruch w stawach i zmniejsza skurcze mięśni oraz ból. Należy pamiętać, że wszystko odbywa się w normalnym zakresie ruchu stawu, dlatego nie jest dla niego szkodliwe.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: ladbible.com; vondt.net