Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Rottweiler nigdzie nie rusza się bez swojego przyjaciela. Nieprawdopodobne, co skradło jego serce
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 05.10.2022 10:31

Rottweiler nigdzie nie rusza się bez swojego przyjaciela. Nieprawdopodobne, co skradło jego serce

mondu
Instargaram/purebred_muttt

Nie da się ukryć, że rottweilery zdaniem niektórych wyglądają na dość groźne psy. Są to jedynie pozory. Jeden z przedstawicieli tej rasy o imieniu Mondu nigdzie nie rusza się bez swojego przyjaciela. Wiele osób może być zaskoczonych, co skradło jego serce.

Okazuje się, że w życiu pozory często bywają mylące, co ma odniesienie także w świecie zwierząt. Tyczy się to osądzania ras psów jedynie po ich wyglądzie i gabarytach. Doskonałym przykładem może być rottweiler, który potrafi być prawdziwym przyjacielem i świetnym opiekunem.

Czym cechują się rottweilery?

Rottweilery to rasa psów, której wychowanie należy powierzyć osobie, która rzeczywiście ma o nich pojęcia. Ich proporcje są imponujące, bowiem dorosły osobnik osiąga około 68 cm w kłębie, a jego waga waha się w granicach 60 kg.

Ich budowa sugeruje, że są naprawdę silne i wytrzymałe. Rottweilery mają silny instynkt obronny, a to jak zostaną ułożone jako szczeniaki ma duże znaczenie w przyszłości. Z opiekuna, który chce chronić swoich najbliższych może zmienić się w groźnego, dominującego nad właścicielem psa.

Mondu nigdzie nie rusza się bez swojego przyjaciela

Mondu to 3-letni mieszaniec labradora i rottweilera, który znalazł sobie wiernego przyjaciele. Nie da się ukryć, że ich relacja jest dość nietypowa. Mianowicie piesek jest prawdziwym fanem dyni. Jedną z nich, którą otrzymał od właścicielki zabiera ze sobą niemal wszędzie. Można pokusić się o stwierdzenie, że naprawdę skradła jego serce.

Jak się okazuje, dynia jest dla Mondu również świetnym kompanem do zabaw. Zadowolony podrzuca ją i przenosi z miejsca na miejsce. Razem spędzają czas na świeżym powietrzu i ucinają sobie drzemki. Jego właścicielka zapewnia, że to wysoce wrażliwy pies, który troszczy się o swoich bliskich. Zawsze sprawuje opiekę nad swoją panią i sprawdza, co spowodowało u niej niepokój bądź płacz.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: thedodo.com