Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Rabuś nie miał szans z psem stróżującym. Rottweiler pokazał mu, kto tu rządzi, rozebrał go do majtek
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 05.09.2023 08:55

Rabuś nie miał szans z psem stróżującym. Rottweiler pokazał mu, kto tu rządzi, rozebrał go do majtek

Rottweiler
Rottweiler, źródło: tiktok.com/@penelopethegreatfurbaby

Psia wierność nie ogranicza się do okazywania czułości i towarzyszenia swojemu opiekunowi na każdym kroku. Wiele czworonogów nawet podczas nieobecności ukochanych ludzi jest w stanie udowodnić, że zrobią wszystko, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Na własnej skórze przekonał się o tym pewien mężczyzna, który próbował okraść jeden z domków jednorodzinnych. Wybrał nieruchomość, w której mieszkał rottweiler. Psiak nie zmierzał okazać intruzowi jakiejkolwiek litości. Atak został uwieczniony na monitoringu.

Wygląda jak urodzony zabójca

Rottweiler to rasa psów, którą kojarzy praktycznie każdy. Te czworonogi budzą ogromne emocje. Mogą osiągać nawet 70 centymetrów wysokości i 60 kilogramów masy ciała. Ponadto, mają bardzo masywne szczęki i silne łapy. Wielu osobom kojarzą się bardziej z maszyną do zabijania niż ze świetnym materiałem na domowego pupila.

Okazuje się jednak, że pozory mylą. Te wielkie psy mogą być doskonałym kompanem nawet dla małych dzieci. Ponadto, rottweilery charakteryzują się ponadprzeciętną wiernością i dbałością o bezpieczeństwo swojego “stada”. W sytuacjach zagrożenia są w stanie zrobić wszystko, aby uchronić tych, na którym im zależy. 

Jak oswoić szczura, żeby nie gryzł? Podgryzanie to nie zawsze wyraz miłości, tak oduczysz go agresji

Rabuś chciał okraść dom, natknął się na rottweilera

Włamywacze spędzają sen z powiek wielu ludziom posiadającym wolnostojące domki. Niestety, chętnych do przywłaszczenia cudzej własności nie brakuje. Jak się okazuje, nawet profesjonalne alarmy nie odstraszają najbardziej zdeterminowanych przestępców.

Jednak pewien rabuś po nieudanej próbie włamania do jednego z domów jednorodzinnych, z całą pewnością zaczął zastanawiać się nad tym, czy warto kontynuować tego typu praktyki. Na swoim niecnym postępowaniu został przyłapany przez jednego z lokatorów. Był nim dorosły rottweiler. 

Pies nie miał oporów przed pokazaniem złodziejowi, gdzie jest jego miejsce. Atak został nagrany przez domowy monitoring. 

hfsg.jpg
Źródło: tiktok.com/@penelopethegreatfurbaby

Pies zaatakował intruza

Kiedy rottweiler zorientował się, że na jego terytorium grasuje nieproszony gość, natychmiast wziął się do działania. Pies rzucił się na złodzieja w ostatniej chwili. Mężczyzna był już przy bramie oddzielającej posesję od chodnika. Czworonóg chwycił go za spodnie i pociągnął z całej siły.

Okazało się, że rabuś nie ma szans w tym starciu. Pies w ciągu kilku sekund zdarł z niego spodnie. Niemalże nagi przestępca uciekł przed rottweilerem będąc jedynie w samej bieliźnie. Z całą pewnością to włamanie zapamięta do końca życia.

Filmik przedstawiający atak psa na złodzieja obejrzało już ponad milion internautów. Wiele osób chętnie komentuje nagranie, przyznając, że mężczyznę spotkało to, co mu się należało. 

Źródło: tiktok.com/@penelopethegreatfurbaby