Swiatzwierzat.pl
Rottweiler i kocięta

tiktok/mree1972

Nie boją się zostawiać kociąt z rottweilerem. Suczka jest obrończynią mruczków

28 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Olbrzymi rottweiler po raz pierwszy zobaczył maleńkie kocięta. Właścicielka nagrała, co zwierzak wyprawia na ich widok. Nagranie, które zostało odtworzone już ponad milion razy, wywołuje zdziwienie i zachwyt.

Rottweilery należą do najstarszych niemieckich ras psów. To czworonogi, które cechuje muskularna sylwetka, zapewniająca im niesamowitą wytrzymałość. Ludzi często przeraża wygląd i siła tych zwierząt. Kiedy widzą je na ulicy, nierzadko przechodzą na drugą stronę ulicy. Ale czy faktycznie jest się czego bać?

Rottweiler pierwszy raz zobaczył kocięta

W świadomości społecznej rottweilery uchodzą za niebezpieczne psy i w przeciwieństwie do mniejszych ras, takich jak yorkshire terrier czy maltańczyki, potrafią wyrządzić o wiele poważniejsze obrażenia. Wbrew pozorom zwierzaki te mają jednak bardzo troskliwą naturę.

Rottweilery potrafią być kochające, cierpliwe i przede wszystkim wyjątkowo opiekuńcze, co można dostrzec na jednym z popularnych filmików w sieci. Zalety swojej podopiecznej postanowiła przedstawić Marie Parkinson. Właścicielka suczki Maggie pokazała, jak obchodzi się z malutkimi kociętami.

Niedźwiedź

W Zakopanem stanęły nowe kosze na śmieci. Dzikie zwierzęta mają utrudnione zadanie

CZYTAJ DALEJ

Nieoczywista reakcja

Kobieta prawdopodobnie pochodząca z Wielkiej Brytanii pochwaliła się w mediach społecznościowych filmami z udziałem nowych członków swojej rodziny. Należąca do niej trójkolorowa kotka wydała na świat potomstwo. Obecność kociąt naturalnie rozbudziła ciekawość u suczki Maggie.

Czy czworonóg będzie w stanie zapanować nad swoim instynktem, widząc niewielkich rozmiarów zwierzęta? Oczywiście, że tak! Odkąd maluchy przyszły na świat, pies nie odstępuje ich na krok. Maggie wzięła sobie do serca ochronę mruczków i dokłada wszelkich starań, by nie wywoływać u nich strachu.

@mree1972 Maggie & Bonnie's very first introduction to one of the kittens - 2 days old #rottweiler #chihuahua ♬ original sound - Marie Parkinson3899
@mree1972 mum giving Maggie permission to meet her baby's for the first time #rottweiler ♬ original sound - Marie Parkinson3899

Zachęcamy również do obejrzenia nagrania dokumentującego pierwsze interakcje rottweilera z kociętami. Film wygenerował ponad 15 milionów wyświetleń, wywołując zachwyt u internautów. Troskliwość i czułość, z jaką Maggie zajmuje się cudzymi dziećmi, zdecydowanie zasługuje na pochwałę!

- Rottweilery są złośliwe? Nie sądzę, mój jest taki delikatny - podpisała nagranie właścicielka Maggie. I trudno się z tym nie zgodzić!

- Żadne zwierzę nie jest złośliwe; wszystko zależy od tego, jak były traktowane i wychowywane - odpowiedział inny użytkownik. I trudno się z tym nie zgodzić!

@mree1972

rottweilers are vicious, I don't think so mine Is so soft xx

♬ Emotional - Sallandu

Pamiętajmy, by nie kierować się stereotypami, gdyż niezależnie od rasy, odpowiednio przeszkolone i socjalizowanie psy nie powinny sprawiać kłopotów właścicielom.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: Newsweek

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Nielegalna przechowalnia psów pod oknami urzędu gminy. Widok zwierząt poraził inspektorów

Czytaj więcej >

Psy

Bobi okrzyknięty najstarszym psem świata. Przebił konkurencję, jeszcze żaden pupil nie żył tak długo

Czytaj więcej >

Psy

Szczeniak zgubił drogę powrotną do domu, więc wpadł do kliniki. Wiedział, że może liczyć na weterynarza

Czytaj więcej >

Psy

Ukryła w domu kamerę, aby zobaczyć, co robi opiekunka do psów. Wkrótce zajęła się nią policja

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies zjada odchody? Powodów jest wiele. Wyjaśniamy, skąd bierze się ten problem

Czytaj więcej >

Psy

Dramat w schronisku dla zwierząt w Posadówku. Umierały z zimna i głodu, część z nich ukryto w zamrażarce

Czytaj więcej >