Swiatzwierzat.pl
Języki rottweilerów zmieniły kolor

Amanda Sena

Języki rottweilerów drastycznie zmieniły kolor. Istniało tylko jedno wytłumaczenie

31 Lipca 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Rottweilery pod nieobecnością swoich właścicieli wycięły zaskakujący numer. Kiedy opiekunowie zobaczyli, że języki szczeniaków zmieniły kolor złapali się za głowy. Nie mogli uwierzyć, że doszło do czegoś tak dziwnego.

Rottweilery to zwierzęta, które głównie kojarzone są z tym, że pełnią funkcję psów obronnych. Dorosłe psy budzą swoim wyglądem niesamowity respekt, a nawet uważane są za niebezpieczne, jednak w okresie bycia szczeniakiem nie różnią się absolutnie niczym od przesłodkich maluchów i potrafią wyciąć niezłego psikusa swoim opiekunom. 

Psoty rottweilerów były na porządku dziennym

Dwa szczeniaki rasy rottweiler zostały przyłapane na gorącym uczynku przez swoich właścicieli. Angel i Apollo, bo tak zwą się dwa urwisy, miały zaledwie cztery miesiące, kiedy przyszedł im do głowy zadziwiający pomysł. Maluchy od samego początku lubiły płatać figle, dlatego ich opiekunowie dobrze zdawali sobie sprawę z tego, że nie mogą ich spuścić z oczu choćby na chwilę. W tamtym czasie nawiązały już ze sobą pakt współpracy, dziwiąc domowników swoimi zwariowanymi pomysłami. Szczeniaki potrafiły już samodzielnie otwierać drzwi i niezauważenie przedostawać się do innych pomieszczeń, mimo sprzeciwów właścicieli. 

- Pomagają sobie nawzajem, aby rozrabiać. Czasami wydaje mi się, że widziałam już wszystko, ale one nadal mnie zaskakują – przyznała ich opiekunka - Amanda.

Języki szczeniaków zmieniły kolor

Pewnie dnia Apollo i Angel wykręciły kolejny numer swojej opiekunce. Amanda postawiła w jednym z pokojów misternie wykonany papierowy kwiat w kolorze fuksji, który została od swojej siostry na pamiątkę. Kiedy znajomi przyszli w odwiedziny, Amanda spuściła szczeniaki z oczu, jednak wkrótce usłyszała dziwny dźwięk, dochodzący z zewnątrz. Jej oczom ukazał się poszarpany kwiatek i już było dla niej jasne, kto stał za tym występkiem. Kobieta poprosiła swoich gości, aby upewnili się, czy pieski mają coś w środku pyszczków, jednak nie spodziewała się, że zobaczy coś, czego się nie spodziewała. Języki małych rottweilerów były w kolorze wściekłego różu! Był to wystarczający dowód na to, że to właśnie Apollo i Angel dorwały kolorową ozdobę. Właścicielka zastanawiała się, czy zabrać maluchy do weterynarza, jednak znajomi uspokoili ją, mówiąc, że barwnik używany do papieru nie powinien być trujący dla dzieci, a tym samym dla szczeniąt. Amanda nie denerwowała się na swoje urwisy, w końcu chęć do zabaw leżała w ich naturze.

- Nikt nie miał serca się denerwować. Ich szczęście było po prostu zbyt piękne – dodała Amanda w rozmowie z portalem Dodo.

null
null
null

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >