Swiatzwierzat.pl
śmierć psa

youtube/Lightening Zeus Cane Corso

Zeus umarł w jej ramionach. Pies był chory, weterynarz go uśpił

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Serce się kraje na miliony kawałków, oglądając to nagranie. Właścicielka musiała pożegnać się z ukochanym psem, który zachorował na raka. Przyjaciel zmarł w jej ramionach.

Pies w domu najczęściej traktowany jest jako pełnoprawny członek rodziny. Zwierzak towarzyszy nam w wielu momentach życia, zarówno tych radosnych, jak i smutnych. Możemy liczyć na niego w każdej sprawie. Pies wesprze nas najlepiej jak potrafi. Posiadanie czworonoga wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, ale i niesie ze sobą mnóstwo korzyści np. tych zdrowotnych (częste spacery)! 

Dlatego śmierć psa kojarzy się z końcem pewnego okresu, nawet z końcem świata. Wiemy, że czworonogi żyją krócej od nas, jednak ciężko jest się oswoić z myślą, że wkrótce może zabraknąć przyjaciela rodziny. Nie każdy jest w stanie przygotować się na śmierć psa, w końcu nigdy nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Starta ukochanego czworonoga bywa bolesna. Każdy inaczej przechodzi żałobę. 

Odejście psa za Tęczowy Most jest bolesne. W końcu nie będzie się już do kogo przytulić rano, z kim wyjść na spacer, komu naszykować ulubione chrupki o smaku indyka. Panująca pustka w domu bywa nie do zniesienia, stąd wiele osób szybko decyduje się na nowego psa. Niektórzy nie chcą ukochanego pupila zastępować innym. Po odejściu zwierzaka nie adoptują kolejnych zwierzaków, pogrążając się w żałobie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Pies umarł w jej ramionach

Pewna kobieta była bardzo zżyta ze swoim psem, stąd nie wyobrażała sobie, aby zostawić go w ostatnich chwilach jego życia. Rottweiler zachorował na raka. Nie było już dla niego ratunku, należało go uśpić. Kobieta przytuliła się mocno do zwierzaka w momencie podawania środka. Nie wyobrażała sobie zostawiać go samego z weterynarzami. Pies w tej chwili powinien wiedzieć, że może dla niej liczyć tak jak ona przez wiele lat dla niego.

Po kilku minutach było już po wszystkim. Rottweiler opuścił swoją głowę, zasnął.

Właścicielka mocno przeżyła odejście przyjaciela. Głośno płakała, przytulając się do zwierzaka. Choć wiedziała, co nastąpi, nie mogła pogodzić się z uśpieniem psa. 

Pod filmikiem posypało się mnóstwo wspierających komentarzy. Internauci próbowali pocieszać kobietę, jednak sami wiedzieli, że nie jest to takie proste. Odejście pupila zmienia dosłownie wszystko, a dom nagle staje się taki pusty. To zdecydowanie potrafi złamać serce.

Zobacz wideo:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >