Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Właściciel uczy psy nowej komendy. Kot skradł całe show, nagranie absolutnym hitem
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 07.06.2022 15:58

Właściciel uczy psy nowej komendy. Kot skradł całe show, nagranie absolutnym hitem

Rottweilery i kot
youtube/CATMANTOO

Robert Dollwet z Australii nagrał i opublikował w sieci film przedstawiający szkolenie dwóch rottweilerów - Lucy i Phoenix. Choć zwierzaki świetnie sobie radzą z wykonaniem nowej komendy, ich sukces przyćmiewa ktoś inny. Mowa o kotce, która wpadła na pomysł, by zachowywać się jak pies. Biorąc pod uwagę, że w królestwie zwierząt zawsze są wyjątki od reguły, kotka o imieniu Didga – co jest skrótem od Didgeridoo - jest jednym z nich. Największym hobby tego sympatycznego mruczka wcale nie jest spanie i jedzenie.

Kotka uczy się sztuczek wraz z psim rodzeństwem

Kotka został adoptowana ze schroniska dla zwierząt, kiedy miała zaledwie 13 miesięcy. Odtąd zamieszkała w domu Roberta Dollweta, doświadczonego tresera zwierząt.

Choć istnieje przekonanie, że koty zbyt kochają wolność i niezależność, a potencjał mruczków do nauki sztuczek jest przez wielu niedoceniany, celem nowego właściciela Didgy stało się udowodnienie, że nasze domowe koty szybko się uczą i są równie utalentowane, co psy.

Nagranie, dzięki któremu świat usłyszał o zdyscyplinowanej kotce, ukazuje moment, w którym Didga oraz dwa rottweilery - Lucy i Phoenix - uczą się komendy "przewrót". Psiaki nie mają najmniejszego problemu ze zrozumieniem polecenia właściciela, dlatego posłusznie wykonują komendę, kładąc się na dywanie, a następnie przewracając się na drugi bok. Wtedy przychodzi czas na prawdziwą gwiazdę!

Na nagraniu widzimy, że Robert zbliża się do Didgi i każe jej się przewrócić. Tych widzów, którzy myśleli, że kot nie będzie słuchał żadnych komend, czeka duże zaskoczenie! Didga delikatnie macha ogonem i robi dokładnie taki sam obrót jak jej poprzednicy! Czyżby myślała, że jest psem?

Mrucząca mistrzyni sztuczek i akrobacji

Jeśli zastanawiacie się, czy "przewrót" to jedyna sztuka znana przez tego uroczego buraska z Australii, mamy dla Was garść ciekawostek. W 2017 roku Didga znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najmądrzejszy kot świata. Kotka potrafi wykonywać różne inne triki, od podawania łapki, siadania czy warowania na zawołanie do skakania przez drążek na deskorolce!

W Internecie możemy znaleźć wiele nagrań przedstawiających Didgę jeżdżącą na deskorolce, która w niczym nie ustępuje ludzkim skaterom i zwinnie omija wszelkie przeszkody. Treser zwierząt pragnie jednak przypomnieć, by zwykli opiekunowie nie zachęcali swoich podopiecznych do wykonywania podobnych trików, gdyż mogą być one dla nich niebezpieczne.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube/Cuda Świata, zpazurem.pl