Swiatzwierzat.pl
Rottweilery i kot

youtube/CATMANTOO

Właściciel uczy psy nowej komendy. Kot skradł całe show, nagranie absolutnym hitem

7 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Robert Dollwet z Australii nagrał i opublikował w sieci film przedstawiający szkolenie dwóch rottweilerów - Lucy i Phoenix. Choć zwierzaki świetnie sobie radzą z wykonaniem nowej komendy, ich sukces przyćmiewa ktoś inny. Mowa o kotce, która wpadła na pomysł, by zachowywać się jak pies.

Biorąc pod uwagę, że w królestwie zwierząt zawsze są wyjątki od reguły, kotka o imieniu Didga – co jest skrótem od Didgeridoo - jest jednym z nich. Największym hobby tego sympatycznego mruczka wcale nie jest spanie i jedzenie.

Kotka uczy się sztuczek wraz z psim rodzeństwem

Kotka został adoptowana ze schroniska dla zwierząt, kiedy miała zaledwie 13 miesięcy. Odtąd zamieszkała w domu Roberta Dollweta, doświadczonego tresera zwierząt.

Choć istnieje przekonanie, że koty zbyt kochają wolność i niezależność, a potencjał mruczków do nauki sztuczek jest przez wielu niedoceniany, celem nowego właściciela Didgy stało się udowodnienie, że nasze domowe koty szybko się uczą i są równie utalentowane, co psy.

Nagranie, dzięki któremu świat usłyszał o zdyscyplinowanej kotce, ukazuje moment, w którym Didga oraz dwa rottweilery - Lucy i Phoenix - uczą się komendy "przewrót". Psiaki nie mają najmniejszego problemu ze zrozumieniem polecenia właściciela, dlatego posłusznie wykonują komendę, kładąc się na dywanie, a następnie przewracając się na drugi bok. Wtedy przychodzi czas na prawdziwą gwiazdę!

Na nagraniu widzimy, że Robert zbliża się do Didgi i każe jej się przewrócić. Tych widzów, którzy myśleli, że kot nie będzie słuchał żadnych komend, czeka duże zaskoczenie! Didga delikatnie macha ogonem i robi dokładnie taki sam obrót jak jej poprzednicy! Czyżby myślała, że jest psem?

sbfxc

Para pochowała pupila, a on wstał z grobu. Poznajcie Lucky'ego - kota "zombie"

CZYTAJ DALEJ

Mrucząca mistrzyni sztuczek i akrobacji

Jeśli zastanawiacie się, czy "przewrót" to jedyna sztuka znana przez tego uroczego buraska z Australii, mamy dla Was garść ciekawostek. W 2017 roku Didga znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najmądrzejszy kot świata. Kotka potrafi wykonywać różne inne triki, od podawania łapki, siadania czy warowania na zawołanie do skakania przez drążek na deskorolce!

W Internecie możemy znaleźć wiele nagrań przedstawiających Didgę jeżdżącą na deskorolce, która w niczym nie ustępuje ludzkim skaterom i zwinnie omija wszelkie przeszkody. Treser zwierząt pragnie jednak przypomnieć, by zwykli opiekunowie nie zachęcali swoich podopiecznych do wykonywania podobnych trików, gdyż mogą być one dla nich niebezpieczne.

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

SPRAWDŹ, jak dobrze znasz rasy psów

Pytanie 1 z 8

Jaka rasa zyskała miano największej na świecie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube/Cuda Świata, zpazurem.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Koty

Co zrobić, gdy koty się biją? Nigdy nie stosuj kar, znamy lepszy sposób

Czytaj więcej >
kot

Koty

Czemu służy przycinanie uszu u bezdomnych kotów? To dla ich dobra

Czytaj więcej >

Koty

Czy kot lubi, gdy mówisz do niego jak do dziecka? Badanie wiele wyjaśnia

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego kot chodzi za mną do toalety? Powód ważniejszy niż sądzisz

Czytaj więcej >

Koty

Jak rozpoznać i jak leczyć koci trądzik? Poznaj szczegóły

Czytaj więcej >

Koty

Jaki żwirek można spuszczać w toalecie? Łatwo o błąd

Czytaj więcej >