Swiatzwierzat.pl

instagram/rottweiler_hammer

Dziewczynka nie może przestać przytulać rottweilera. Internauci zaniepokojeni, to już przesada?

2 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Vanessa Fernandes sfilmowała swoją córeczkę podczas czułości z psem. Wideo udostępnione w sieci, na którym widać rottweilera i przytulające go dziecko wyraźnie zaniepokoiło internautów. Większość z nich uważa, że choć to niewątpliwie uroczy widok, takie zachowanie może nieść za sobą przykre konsekwencje.

Każdy rozważny rodzic i opiekun psa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dziecko powinno mieć kontakt ze zwierzakiem tylko pod nadzorem osoby dorosłej. Choć niektóre zwierzęta domowe są bardzo wyrozumiałe, nie zawsze mają ochotę na czułości i próby zabawy ze strony najmłodszych. Bywa, że dziecko nie jest w stanie zrozumieć znaków ostrzegawczych świadczących o przekraczaniu granic.

Małe dziecko biegnie przytulić rottweilera

Olivia to ośmiomiesięczna dziewczynka, natomiast Hammer to dorosły pies rasy rottweiler . Matka dziewczynki chętnie chwali się w sieci zdjęciami zarówno dziecka, jak i pupila. Hitem w sieci okazało się nagranie, na którym widać, jak dziewczynka wtula się w siedzącego na sofie czworonoga. Część czujnych internautów twierdzi, że kobieta darzy zwierzaka zbyt duża dozą zaufania.

Ludzka siostrzyczka Hammera uwielbia czułości, a delikatny olbrzym zdaje się mieć niewyczerpane pokłady cierpliwości. Vanessa zapewnia, że pies nigdy nie był agresywny w stosunku do Olivii, co widać na poniższym nagraniu. Zwierzak nieprzesadnie zwracał uwagę na usilne próby przytulenia się do niego, a jedynie objął dziecko łapą.

- Pies lubi siedzieć przy oknie, ma osobną sofę dla siebie, a moja córka lubi się z nim bawić - tłumaczy kobieta. - Był taki opiekuńczy, upewniając się, że nie spadnie, a mój mąż właśnie to sfilmował.

Pies broni dziecka niczym własnego potomstwa

Pod filmem przedstawiającym relację między psem a dzieckiem pojawiły się komentarze wyrażające obawy o bezpieczeństwo małej Olivii. Vanessa jest jednak zdanie, że mała jest bezpieczna w towarzystwie swojego wielkiego "psiego brata". Co więcej, gdy dziewczynka zaczyna płakać, pupil natychmiast biegnie po rodziców. Ciągnąc ich za ubranie, chce zwrócić ich uwagę na potrzeby malucha. Ponadto Hammer ma pilnować, aby dziewczynka nie dotykała niebezpiecznych przedmiotów oraz broni jej, gdy domu pojawi się ktoś obcy.

- Kiedy byłam w ciąży, wszyscy mówili mi, żebym trzymała ją z dala od psa, ponieważ słyszeli wiele historii o psach, które krzywdziły dzieci z powodu zazdrości - opowiada 22-letnia Vanessa. - Nigdy nie martwiłam się o jej bezpieczeństwo. Hammer zawsze był naszym synem i na zawsze nim pozostanie. Jest posłuszny, godny zaufania, łagodny i opiekuńczy.

Większość psów nie lubi przytulania

Mimo że dla wielu opiekunów psów może być to niezrozumiałe, niektóre zwierzaki wcale nie lubią przytulania . Niezaprzeczalnie potrzebują czułości i budowania więzi emocjonalnej z człowiekiem, lecz ta czynność często jest przez nie odbierana zupełnie inaczej, niż może nam się wydawać.

Z perspektywy psów, gest przytulania jest często odbierany jako kontakt cielesny kojarzący się im z walką. Ograniczona możliwość ruchu przysparza im stresu, a często powtarzające się to uczucie może nawet wpędzić je w depresję. Jeśli zaobserwujesz, że pupil odwraca głowę, zastyga w ruchu lub przekręca gałki oczne tak, że widać ich białka, zdecydowanie należy zachować ostrożność. W ten sposób komunikuje, że czuje się zagrożony i nie chcąc przejść do ataku, unika konfliktowej sytuacji.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: swindonadvertiser.co.uk; Instagram

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

Podczas interwencji DIOZ nie tylko zwierzęta potrzebowały pomocy. Ta historia chwyta za serce
Czytaj więcej >

Psy

Corgi ma dar wyczuwania emocji innych ludzi. Gdy siada przed nieznajomym, trafia w dziesiątkę
Czytaj więcej >

Psy

Małe, wtulone w siebie szczeniaki, a wokół las. To właśnie w nim ktoś pozbył się niechcianych zwierząt
Czytaj więcej >

Psy

DIOZ ujawnia kolejny akt przemocy dziecka wobec psa. Wszystko widać na brutalnym filmie
Czytaj więcej >

Psy

Podszedł do nich pies żywcem zżerany przez świerzb. Desperacko błagał, "Zabierzcie ode mnie ten ból"
Czytaj więcej >

Psy

Miała być idealną opiekunką nad psami. Ukryta kamera obnażyła, co naprawdę robiła w pracy
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]