Swiatzwierzat.pl
Rottweiler

pexels/Crisher P.H

Rottweiler miał bronić gangu narkotykowego. Nie wszystko poszło zgodnie z planem

31 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Brazylijscy policjanci przeprowadzili nalot na posesję należącą do gangu narkotykowego. Poza trzema mężczyznami, na terenie rancza znaleziono również psa rasy rottweiler. Chociaż czworonóg otrzymał komendę, by bronić swoich opiekunów, wybrał nieco odmienne rozwiązanie.

Rottweiler to pies, który samą swą posturą potrafi wzbudzać respekt i lęk -  w dużej mierze przez to, że znajduje się na liście psów agresywnych, co oznacza, że na posiadanie tego psa należy mieć specjalne pozwolenie. W rzeczywistości to zwierzęta zrównoważone i bardzo inteligentne.

Bądź co bądź rottweilery mają dominujący charakter, dlatego odpowiednie szkolenie i socjalizacja z innymi zwierzętami pomagają w tym, by znakomicie spisały się w roli czworonożnych przyjaciół rodziny. Niemniej jednak przywiązanie do opiekunów sprawia, że groźnie spoglądają na wszelakich intruzów, w których widzą zagrożenie. Zdarzają się jednak wyjątki od reguły.

Przestępcy wydali polecenie rottweilerowi, żeby ich bronił. Mocno się przeliczyli

W czwartek, 28 lipca w brazylijskim mieście Hortolandia w stanie Sao Paolo przeprowadzono nalot na kryjówkę przestępców. Policjanci otoczyli posesję należącą do gangu narkotykowego. Okazało się, że w domu znajduje się pies stróżujący, którego zadaniem była obrona gangsterów przed funkcjonariuszami. Ku zaskoczeniu wszystkich obecnych, rottweiler nie wywiązał się z powierzonego mu zadania.

Źrebak

Źrebak pogrążył się w rozpaczy po stracie matki. Znalazł pocieszenie u boku czworonoga

CZYTAJ DALEJ

W mediach społecznościowych opublikowano krótkie nagranie przybliżające przebieg aresztowania trzech mężczyzn odpowiedzialnych za nielegalny handel narkotykami. Widać na nim, jak przestępcy leżą na podłodze, twarzami do ziemi i rękoma skutymi kajdankami. Uwadze widzów nie umknęła reakcja "groźnego" rottweilera.

"Na ziemię, łapy za plecy!"

Jak się okazało, rottweiler zawiódł jako pies stróżujący i poszedł w ślady swoich właścicieli. Na nagraniu widać, że położył się na podłodze razem z podejrzanymi i ani myśli atakować funkcjonariuszy.

W trakcie nalotu brazylijscy gliniarze znaleźli w mieszkaniu łącznie 1176 pakunków z zakazanymi substancjami. Zabezpieczona przez nich marihuana ważyła łącznie 1,1 tony. Kryminaliści zostali przewiezieni na komisariat, skąd trafili do aresztu w pobliskiej miejscowości.

Jeśli zaś chodzi o psa, to przekazano go pod opiekę właścicielki posesji, gdzie zorganizowano tajną kryjówkę. Według mundurowych, kobieta nie była zamieszana w handel narkotykami. Nazajutrz funkcjonariusze złożyli jej wizytę, by upewnić się, czy nie potrzebuje pomocy w zajmowaniu się uwiecznionym na filmie rottweilerem oraz dwoma innymi czworonogami przebywającymi na terenie posiadłości.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Źródło: Dailymail.co.uk

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Nielegalna przechowalnia psów pod oknami urzędu gminy. Widok zwierząt poraził inspektorów

Czytaj więcej >

Psy

Bobi okrzyknięty najstarszym psem świata. Przebił konkurencję, jeszcze żaden pupil nie żył tak długo

Czytaj więcej >

Psy

Szczeniak zgubił drogę powrotną do domu, więc wpadł do kliniki. Wiedział, że może liczyć na weterynarza

Czytaj więcej >

Psy

Ukryła w domu kamerę, aby zobaczyć, co robi opiekunka do psów. Wkrótce zajęła się nią policja

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies zjada odchody? Powodów jest wiele. Wyjaśniamy, skąd bierze się ten problem

Czytaj więcej >

Psy

Dramat w schronisku dla zwierząt w Posadówku. Umierały z zimna i głodu, część z nich ukryto w zamrażarce

Czytaj więcej >