Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Rottweiler miał bronić gangu narkotykowego. Nie wszystko poszło zgodnie z planem
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 31.07.2022 13:44

Rottweiler miał bronić gangu narkotykowego. Nie wszystko poszło zgodnie z planem

Rottweiler
pexels/Crisher P.H

Brazylijscy policjanci przeprowadzili nalot na posesję należącą do gangu narkotykowego. Poza trzema mężczyznami, na terenie rancza znaleziono również psa rasy rottweiler. Chociaż czworonóg otrzymał komendę, by bronić swoich opiekunów, wybrał nieco odmienne rozwiązanie.

Rottweiler to pies, który samą swą posturą potrafi wzbudzać respekt i lęk -  w dużej mierze przez to, że znajduje się na liście psów agresywnych, co oznacza, że na posiadanie tego psa należy mieć specjalne pozwolenie. W rzeczywistości to zwierzęta zrównoważone i bardzo inteligentne.

Bądź co bądź rottweilery mają dominujący charakter, dlatego odpowiednie szkolenie i socjalizacja z innymi zwierzętami pomagają w tym, by znakomicie spisały się w roli czworonożnych przyjaciół rodziny. Niemniej jednak przywiązanie do opiekunów sprawia, że groźnie spoglądają na wszelakich intruzów, w których widzą zagrożenie. Zdarzają się jednak wyjątki od reguły.

Przestępcy wydali polecenie rottweilerowi, żeby ich bronił. Mocno się przeliczyli

W czwartek, 28 lipca w brazylijskim mieście Hortolandia w stanie Sao Paolo przeprowadzono nalot na kryjówkę przestępców. Policjanci otoczyli posesję należącą do gangu narkotykowego. Okazało się, że w domu znajduje się pies stróżujący, którego zadaniem była obrona gangsterów przed funkcjonariuszami. Ku zaskoczeniu wszystkich obecnych, rottweiler nie wywiązał się z powierzonego mu zadania.

W mediach społecznościowych opublikowano krótkie nagranie przybliżające przebieg aresztowania trzech mężczyzn odpowiedzialnych za nielegalny handel narkotykami. Widać na nim, jak przestępcy leżą na podłodze, twarzami do ziemi i rękoma skutymi kajdankami. Uwadze widzów nie umknęła reakcja "groźnego" rottweilera.

"Na ziemię, łapy za plecy!"

Jak się okazało, rottweiler zawiódł jako pies stróżujący i poszedł w ślady swoich właścicieli. Na nagraniu widać, że położył się na podłodze razem z podejrzanymi i ani myśli atakować funkcjonariuszy.

W trakcie nalotu brazylijscy gliniarze znaleźli w mieszkaniu łącznie 1176 pakunków z zakazanymi substancjami. Zabezpieczona przez nich marihuana ważyła łącznie 1,1 tony. Kryminaliści zostali przewiezieni na komisariat, skąd trafili do aresztu w pobliskiej miejscowości.

Jeśli zaś chodzi o psa, to przekazano go pod opiekę właścicielki posesji, gdzie zorganizowano tajną kryjówkę. Według mundurowych, kobieta nie była zamieszana w handel narkotykami. Nazajutrz funkcjonariusze złożyli jej wizytę, by upewnić się, czy nie potrzebuje pomocy w zajmowaniu się uwiecznionym na filmie rottweilerem oraz dwoma innymi czworonogami przebywającymi na terenie posiadłości.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Dailymail.co.uk