Swiatzwierzat.pl > Psy > Szczeniak rottweilera dorwał się do torby z przysmakami. Zdjęcia przed i po rozkładają na łopatki
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 30.11.2022 14:11

Szczeniak rottweilera dorwał się do torby z przysmakami. Zdjęcia przed i po rozkładają na łopatki

rottweiler
facebook/I Love Veterinary Medicine

Opiekunowie 2-miesięcznego szczenięcia rasy rottweiler pojawili się w gabinecie weterynaryjnym w pilnej sprawie. Okazuje się, że brzuch ich podopiecznej przybrał gigantyczne rozmiary. Choć zdjęcie przed i po rozkłada na łopatki, diagnoza weterynarzy wyprawiła właściciela psa w osłupienie.

Kiedy ta 2-miesięczna suczka rottweilera trafiła do kliniki weterynaryjnej, wielkość jej brzuszka zaskoczyła nawet lekarzy. Opiekunowie wyznali, że masa ciała zwierzaka stała się cięższa o prawie kilogram w ciągu zaledwie jednego dnia. W czym tkwił problem?

Brzuch 2-miesięcznego rottweilera urósł w ciągu doby

Widok rottweilera z powiększonym brzuchem, który wyglądał jakby miał pęknąć w każdej chwili, poważnie zaniepokoił lekarzy weterynarii. Zważywszy na młody wiek zwierzęcia, specjaliści od razu wykluczyli możliwość zajścia w ciążę, aczkolwiek uznali, że niezwłocznie trzeba wykonać prześwietlenie części ciała, aby upewnić się, czy wewnątrz nie znajduje się ciało obce.

Prześwietlenie rozjaśniło całą sytuację. Okazało się, że mała suczka miała naprawdę ogromny apetyt i pod nieobecność opiekunów dorwała się do torby z przysmakami, po czym zjadła wszystko, nie bacząc na konsekwencję. Nikt nie mógł się spodziewać się, że piesek będzie w stanie zjeść tyle smakołyków, że jego brzuch powiększy się kilkukrotnie. Choć sunia napędziła opiekunom niezłego stracha, zupełnie nie wyglądała jakby miała wyrzuty sumienia.

Jej mały brzuszek nie był w stanie strawić sześciu opakowań przysmaków, przez co zaczęły męczyć ją wymioty. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a od teraz jej właściciele na pewno będą bardziej uważni z tym, gdzie zostawiają smakołyki. Trzeba przyznać, że ten malutki rottweiler to prawdziwy głodomor!

Jak zachować się, gdy pies zjadł za dużo?

Wiele psów się przejada i z tego powodu wymiotuje częściej niż inne zwierzęta. Nie należy się tym zbytnio przejmować, ale oczywiście lepiej w ogóle nie dopuszczać do takich sytuacji dla dobra naszego czworonożnego przyjaciela. Jeśli jednak już się wydarzy, powinniśmy starać się zachować spokój.

Najważniejsze, by w zaistniałej sytuacji zwierzę miało stały dostęp do świeżej wody. Takim okolicznościom często towarzyszą biegunka i wymioty, a więc niezwykle ważne jest, aby nawadniać organizm. Jeśli jednak stan ten utrzymuje się stosunkowo długo, niezbędna może okazać się wizyta u specjalisty. Należy mieć na uwadze, że nadmierny apetyt i obżeranie może świadczyć o różnych chorobach, również o podłożu psychicznym.

Choć zdecydowanie lepiej, by pieskowi dopisywał apetyt, niż niemiałby go mieć wcale, właściciele muszą pilnować odpowiednich porcji karmy, zwłaszcza u szczeniaków, by ich mały brzuszek nie doświadczył problemów z trawieniem.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: wamiz.de; pedigree.pl