Swiatzwierzat.pl
rottweiler

facebook/I Love Veterinary Medicine

Szczeniak rottweilera dorwał się do torby z przysmakami. Zdjęcia przed i po rozkładają na łopatki

30 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Opiekunowie 2-miesięcznego szczenięcia rasy rottweiler pojawili się w gabinecie weterynaryjnym w pilnej sprawie. Okazuje się, że brzuch ich podopiecznej przybrał gigantyczne rozmiary. Choć zdjęcie przed i po rozkłada na łopatki, diagnoza weterynarzy wyprawiła właściciela psa w osłupienie.

Kiedy ta 2-miesięczna suczka rottweilera trafiła do kliniki weterynaryjnej, wielkość jej brzuszka zaskoczyła nawet lekarzy. Opiekunowie wyznali, że masa ciała zwierzaka stała się cięższa o prawie kilogram w ciągu zaledwie jednego dnia. W czym tkwił problem?

Brzuch 2-miesięcznego rottweilera urósł w ciągu doby

Widok rottweilera z powiększonym brzuchem, który wyglądał jakby miał pęknąć w każdej chwili, poważnie zaniepokoił lekarzy weterynarii. Zważywszy na młody wiek zwierzęcia, specjaliści od razu wykluczyli możliwość zajścia w ciążę, aczkolwiek uznali, że niezwłocznie trzeba wykonać prześwietlenie części ciała, aby upewnić się, czy wewnątrz nie znajduje się ciało obce.

Prześwietlenie rozjaśniło całą sytuację. Okazało się, że mała suczka miała naprawdę ogromny apetyt i pod nieobecność opiekunów dorwała się do torby z przysmakami, po czym zjadła wszystko, nie bacząc na konsekwencję. Nikt nie mógł się spodziewać się, że piesek będzie w stanie zjeść tyle smakołyków, że jego brzuch powiększy się kilkukrotnie. Choć sunia napędziła opiekunom niezłego stracha, zupełnie nie wyglądała jakby miała wyrzuty sumienia.

Jej mały brzuszek nie był w stanie strawić sześciu opakowań przysmaków, przez co zaczęły męczyć ją wymioty. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a od teraz jej właściciele na pewno będą bardziej uważni z tym, gdzie zostawiają smakołyki. Trzeba przyznać, że ten malutki rottweiler to prawdziwy głodomor!

kot i aparat słuchowy

Kot zjadł aparat słuchowy. W odwecie właściciele zrobili zwierzęciu najgorsze świństwo

CZYTAJ DALEJ

Jak zachować się, gdy pies zjadł za dużo?

Wiele psów się przejada i z tego powodu wymiotuje częściej niż inne zwierzęta. Nie należy się tym zbytnio przejmować, ale oczywiście lepiej w ogóle nie dopuszczać do takich sytuacji dla dobra naszego czworonożnego przyjaciela. Jeśli jednak już się wydarzy, powinniśmy starać się zachować spokój.

Najważniejsze, by w zaistniałej sytuacji zwierzę miało stały dostęp do świeżej wody. Takim okolicznościom często towarzyszą biegunka i wymioty, a więc niezwykle ważne jest, aby nawadniać organizm. Jeśli jednak stan ten utrzymuje się stosunkowo długo, niezbędna może okazać się wizyta u specjalisty. Należy mieć na uwadze, że nadmierny apetyt i obżeranie może świadczyć o różnych chorobach, również o podłożu psychicznym.

Choć zdecydowanie lepiej, by pieskowi dopisywał apetyt, niż niemiałby go mieć wcale, właściciele muszą pilnować odpowiednich porcji karmy, zwłaszcza u szczeniaków, by ich mały brzuszek nie doświadczył problemów z trawieniem.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

MUNDIAL 2022. Gwiazdy reprezentacji Polski i ich zwierzaki. Poznajcie milusińskich naszych piłkarzy

Polscy piłkarze to nie tylko znakomici sportowcy, ale również miłośnicy zwierząt. Swoimi pupilami chętnie dzielą się w swoich social mediach ku uciesze fanów. To właśnie czworonożni przyjaciele są z nimi nawet wtedy, gdy wyniki meczu zawodzą ich oczekiwania. W ich towarzystwie zdecydowanie łatwiej jest się także zrelaksować po trudnym meczu i odpocząć przed kolejnymi zawodami. Trzeba przyznać, że niektóre rasy są naprawdę interesujące!

Zobacz galerię >

źródło: wamiz.de; pedigree.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Ukryła w domu kamerę, aby zobaczyć, co robi opiekunka do psów. Wkrótce zajęła się nią policja

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies zjada odchody? Powodów jest wiele. Wyjaśniamy, skąd bierze się ten problem

Czytaj więcej >

Psy

Dramat w schronisku dla zwierząt w Posadówku. Umierały z zimna i głodu, część z nich ukryto w zamrażarce

Czytaj więcej >

Psy

Dziewczynka nie może przestać przytulać rottweilera. Internauci zaniepokojeni, to już przesada?

Czytaj więcej >

Psy

Będzie licencja na posiadanie psa? Politycy mają zająć się propozycją zmian w prawie

Czytaj więcej >

Psy

Pies wzięty ze schroniska ratuje życie właścicielowi. Nie opuścił go nawet w najczarniejszej godzinie

Czytaj więcej >