Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koronawirus

Koronawirus

Koronawirus to wirus wywołujący choroby układu oddechowego, nerwowego, narządów wewnętrznych czy układu pokarmowego.

Pomchi
01.09.2022 13:52 Piesek, który perfekcyjnie symuluje chorobę. Reakcja na słowo "COVID" podbija sieć

Internauci na wiele sposobów wyrażają swój stosunek do pandemii COVID-19. Poza treściami odzwierciedlającymi złość, zmęczenie i frustrację pojawia się też wiele memów czy zabawnych filmików żartujących z koronawirusa. Bohaterem jednego z nich jest piesek, który do perfekcji opanował pewną komendę. Pandemia koronawirusa jeszcze do niedawna była głównym tematem we wszystkich europejskich i ogólnoświatowych mediach. W trakcie lockdownu wielu z nas nauczyło się piec czy robić zakupy online, niektórzy powrócili do ćwiczeń w domowym zaciszu, inni na nowo odkryli rozrywkę towarzyszącą starym hobby, np. układaniu puzzli czy czytaniu książek. Tymczasem piesek adoptowany w okresie pandemii nauczył się sztuczki, którą z dumą demonstruje na hasło "COVID". Poznajcie Beaubsie, w skrócie Bobo - czarno-białego czworonoga, któremu w krew wszedł zabawny nawyk.

gang
24.03.2022 18:57 Brytyjski gang porywa psy w całej Europie. Bezczelny lider chwali się na YouTubie

Porywacze psów są bezwzględni i diabelnie skuteczni. Liczą się dla nich tylko pieniądze. Proceder jest niezwykle opłacalny, a kary śmiesznie niskie. Macki gangów sięgają więc bardzo daleko - czy także do Polski? Portal Vice dotarł do szokujących informacji.Dziennikarze Vice'a spenetrowali środowisko brytyjskiego gangu porywaczy psów. Przejmujący wywiad w języku angielskim nie pozostawia wątpliwości: porywacze psów to ludzie zdolni do wszystkiego.

zaraza
24.03.2022 18:43 Badacze z Holandii ostrzegają: domowe pupile zarażają się koronawirusem. Jak je chronić?

Badacze z Uniwersytetu w Utrechcie (Holandia) dokonali odkrycia, które może zmienić strategie obronne przed pandemią korona wirusa na całym świecie.Naukowcy zbadali krew zwierząt domowych, których właściciele zachorowali na COVID-19. Wyniki okazały się zaskakujące.

Yulin
24.03.2022 18:42 Obrońcy praw zwierząt uwijają się jak w ukropie. Już jutro „święto" psiego mięsa w Chinach

Od przeszło miesiąca aktywiści z Humane Society International biją na alarm. Tysiące psów z całych Chin zwożone są w ciasnych klatkach na rzeź. Mają zostać ugotowane i zjedzone w ramach święta psiego mięsa w mieście Yulin.Trwają protesty i zbiórki pieniędzy, ale Chińczycy nie ustępują. Święto zaczyna się dziś i będzie trwało dziesięć dni - na oczach zaszokowanego świata.UWAGA! Artykuł porusza temat okrucieństwa wobec zwierząt i może być nieodpowiedni dla niektórych odbiorców.

indie
24.03.2022 18:42 Aktywiści z Indii chcą przemówić do rozsądku państwom G7. Czy uda się zakazać hodowli futerkowych?

Trwa kolejny szczyt przedstawicieli państw G7, czyli najsilniejszych gospodarek globu. W tle rozgrywa się batalia aktywistów, pragnących wprowadzić zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Tym razem głos w obronie zwierząt zabierają Hindusi. Twierdzą, że koronawirus zmienił wszystko.Państwa G7 naradzają się, jak podźwignąć swe gospodarki ze strat spowodowanych pandemią koronawirusa. Tymczasem aktywiści z Indii chcąc dotrzeć do przywódców najpotężniejszych państw i domagać się od nich jednego: globalnego zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

Festiwal psiego mięsa Yulin
24.03.2022 18:42 Chiny "złamały obietnicę". Znowu wystartował skandaliczny festiwal

Festiwal owoców liczi i psiego mięsa wystartował w ostatnią niedzielę na terenie miasta Yulin, na południu Chin. Tysiące zwierząt stracą życie w straszliwych męczarniach, mimo tego, że chińskie władze zapewniały wcześniej, że psy będą uznawane za zwierzęta domowe, a nie hodowane na mięso. Obrońcy zwierząt z całego świata biją na alarm i apelują do chińskiego rządu o wstrzymanie rzezi czworonogów. Nagrania porażają.

Dezynfekcja mieszkania
16.11.2021 01:00 Pracownik służby zdrowia zabił psa pod nieobecność właścicielki. To nie pierwszy przypadek

Mieszkanka Chin została skierowana na kwarantannę w związku z COVID-19. Poprosiła, aby pod swoją nieobecność władze przejęły opiekę nad jej psem. Kiedy sprawdziła domowe kamery, zobaczyła, jak służby sanitarne włamują się do mieszkania, a następnie zabijają jej pupila.We wschodnich Chinach wykryto kolejne ognisko koronawirusa SARS-COV-2 wywołującego chorobę COVID-19. W ramach strategii "zero COVID-19" promowanej przez Pekin część mieszkańców miasta Shangrao została skierowana na przymusową kwarantannę do hoteli.Osoby, które trafiły na kwarantanną, nie mogły zabrać ze sobą zwierząt domowych, natomiast pod ich nieobecność pracownicy służby zdrowia mieli obowiązek zdezynfekować ich mieszkania.

BeFunky-collage - 2021-10-04T091222.602
04.10.2021 02:00 Australijskie zoo opublikowało niezwykły film, ukazujący pierwsze kroki małego kangurka

Ogród zoologiczny Australian Reptile Park, zlokalizowany w Nowej Południowej Walii, opublikował na swoim Instagramie nagranie, które z miejsca zdobyło serca internautów. Ukazuje magiczny moment w życiu słodkiego małego kangurka.Oto mały kangur, nazwany przez pracowników zoo Jumping Jackiem, stawia swoje pierwsze kroki poza torbą mamy! Wideo ukazuje, jak Jack po raz pierwszy opuszcza bezpieczne schronienie i zwiedza świat.

BeFunky-collage - 2021-09-29T182711.755
29.09.2021 02:00 Trzy koty domowe zostały uśpione po tym, jak wykryto u nich koronawirusa

Liu, mieszkanka miasta Harbin w północno-wschodnich Chinach, zachorowała na koronawirusa. Po tygodniu leżenia w szpitalu otrzymała wiadomość, która niemal pozbawiła ja zmysłów. Chodziło o jej koty.Liu od sześciu lat opiekuje się trzema mądrymi, spokojnymi kotami. Zwierzaki traktuje jak członków rodziny. Nic dziwnego, że omal nie zemdlała, gdy dowiedziała się, że chiński rząd kazał uśpić jej ukochane koty.

Małpka
25.08.2021 02:00 Małpka próbuje założyć maseczkę. Niewinne zachowanie zapoczątkowało w sieci dyskusję

Na mediach społecznościowych pojawił się krótki film, którego głównym bohaterem jest niewielkich rozmiarów małpka. Zwierzę znajduje na chodniku porzuconą maseczkę. Ku zdumieniu wszystkich zebranych, inteligentny ssak postanawia naśladować otaczających ją ludzi.Trwająca pandemia koronawirusa sprawiła, że maseczka zakrywająca twarz stała się nieodłącznym akcesorium codziennego ubioru. Widok zamaskowanego człowieka prawdopodobnie nie robi wrażenia już na nikim - tyczy się to także zwierząt.

BeFunky-collage - 2021-07-19T192922.514
19.07.2021 02:00 Brytyjski rząd próbuje ustalić, czy skorupiaki czują ból. Nowe prawo może wszystko zmienić

Homary, małże, kraby i inne owoce morza to przysmaki, za którymi przepada pół świata. Homary zwyczajowo przygotowuje się, wrzucając żywcem do wrzątku. Brytyjscy politycy postanowili dowiedzieć się, czy gotowanie żywcem boli.Wszystko z powodu nowej ustawy o ochronie zwierząt, która ma zostać poddana pod głosowanie. Politycy w Londynie zastanawiają się, czy należy w niej uwzględnić skorupiaki.

BeFunky-collage - 2021-07-17T101044.807
17.07.2021 02:00 Głodzony pies będzie musiał wrócić do właścicielki? Zaskakująca polityka władz

To była jedna z dramatycznych interwencji wolontariuszy z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Działacz wszedł do wrocławskiego domu kobiety i po krótkiej rozmowie zabrał jej psa, Kaspiana. Zwierzę było wychudzone, żebra dosłownie stareczały mu spod skóry.Jak ustalili działacze DIOZ, Kaspian był niedożywiony, a weterynarza nie widzial od 2014 r. Koszmar psa jednak jeszcze się nie skończył - wszystko przez decyzje władz Wrocławia.

BeFunky-collage - 2021-07-11T121059.583
11.07.2021 02:00 Przeprowadzono badanie nad zachowaniem domowych pupili. Wyniki budzą kontrowersje

Internet zawrzał po tym, jak naukowcy z Australii opublikowali wyniki swoich badań nad zachowaniem zwierząt domowych w czasie lockdownu. Czy koty rzeczywiście nas nienawidzą?Wyniki badań szybko rozeszły się po Internecie. Niestety, tym razem nie każdy zrozumiał, o co w nich naprawdę chodzi.

psy
08.06.2021 02:00 Dramatyczna sytuacja w USA. Psy cierpiały pod nieobecność właściciela.

Wolontariusze z Towarzystwa Na Rzecz Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt z Rhode Island (RISPCA) nie mogli uwierzyć, gdy przybyli do pięknego domu w East Greenwich. Piątka psiaków błąkała się po terenie bez dostępu do wody. Upał sięgał 33 stopni Celsjusza.RISPCA zareagowała na informację dostarczoną przez przechodniów. Ludzie zauważyli psy, ledwo dyszące na upale. Poidła zdawały się być zupełnie puste, śmieci walały się przy tylnych drzwiach, dom sprawiał wrażenie opuszczonego. Tylko zwierzęta trwały na posterunku.

Lwica
04.06.2021 02:00 Nie żyje lwica Neela. Doszło do zakażenia, u pozostałych kotów również dodatni wynik

Lokalne portale informacyjne przekazały druzgocącą wiadomość. Nie żyje uwielbiana podopieczna ogrodu zoologicznego - lwica Neela. Zaledwie 9-letnie zwierzę przegrało walkę z groźną chorobą. Jak się okazuje, pozostałe dzikie koty również mogą podzielić los zmarłej samicy. Badania potwierdziły najgorsze przypuszczenia. Śmierć zwierzęcia nastąpiła w czwartek o godzinie 18:15. Zmarła lwica nie wykazywała wcześniej poważnych objawów, stwierdzono u niej wyłącznie nieznaczny katar.

PILNE
25.03.2021 01:00 Twardy lockdown w całej Polsce. Nowe obostrzenia wchodzą w życie. Czy sklepy zoologiczne będą otwarte?

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na temat nowych zasad bezpieczeństwa epidemicznego potwierdziła podejrzenia milionów Polaków. Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce znów mamy lockdown, który będzie jeszcze twardszy, niż dotychczas.

Biały tygrys
16.02.2021 01:00 Pakistan: Nie żyją dwa białe tygryski. Władze ZOO potwierdzają, zaraziły się koronawirusem

Smutna wiadomość o śmierci zaledwie 11-tygodniowych podopiecznych Lahore ZOO obiegła światowe media na początku lutego. Władze ogrodu zoologicznego wyjawiły wówczas, że nie udało się uratować dwóch przedstawicieli bardzo rzadkiego gatunku, jakim jest biały tygrys.

Dzikus
09.02.2021 01:00 9-miesięczny Dzikus pilnie potrzebuje pomocy. Tylko cenny lek jest w stanie uratować mu życie

Dzikus to 9-miesięczny kotek, który mieszka w Poznaniu wraz ze swoją opiekunką. Rozkoszny mruczek z unikatową plamką na nosie walczy o życie. W tak młodym wieku padł ofiarą kociego koronawirusa, nabawiając się zakaźnego zapalenia otrzewnej.

Golden retriever
03.02.2021 01:00 71-letnia sąsiadka została uwięziona na kwarantannie. Golden retriever pomógł jej w piękny sposób

W amerykańskim stanie Kolorado mieszka niesamowity pies nazywany Sundance, który mógłby zostać okrzyknięty przez sąsiadów czworonożnym bohaterem. Golden retriever znalazł pracę dorywczą w okresie pandemii i został doręczycielem przesyłek.

gołąb na barierce
15.01.2021 01:00 Gołąb przeleciał ponad 12 tys. kilometrów. Chcą go zabić, ponieważ mógł być nosicielem

Gołąb wylądował w jednym z ogródków, na tyłach domu na przedmieściach Melbourne. Był wyczerpany. KevinCelli-Bird, właściciel posesji złapał go i zaczął dokarmiać kawałkami suchych ciastek. Ptak powoli odzyskiwał siły. Informacje odczytane z plakietki na jego łapce pozwoliły ustalić, że zwierzę 29 października brało udział w wyścigu w Stanach Zjednoczony.

Pies w domu
13.01.2021 01:00 Jak przygotować psa na powrót do pracy? "Nagłe wyeliminowanie psa z aktywności może dla niego oznaczać zagrożenie"

Sytuacja, która wywróciła do góry nogami życie wszystkich ludzi na świecie, jednym przyniosła korzyści, innym zaś wielkie straty. Jeśli mowa o czworonogach, te z pewnością na tym skorzystały. Jednak wiele zawodów już powróciło do biur, a wkrótce coraz więcej placówek zacznie działać jak za dawnych czasów. O tym, w jaki sposób przygotować psa na powrót do pracy, odpowiada Katarzyna Wawryniuk, doktorantka z Instytutu Biologii Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego. Naukowo zajmuje się badaniem zachowań zwierząt, a zawodowo prowadzi konsultacje behawioralne psów i kotów oraz szkolenia dla opiekunów zwierząt.

pies w domu
07.01.2021 01:00 Setki psów jest porzucanych przez właścicieli. Adoptowali je podczas pandemii

Pandemia koronawirusa uwięziła miliony osób w swoich domach. Z początku należało ograniczyć kontakty towarzyskie przez tydzień, później miesiąc, a już wkrótce minie rok od rozprzestrzenienia się wirusa po świecie. Kiedy domy zamieniły się w biura, a wyjścia na dwór w niektórych państwach były mocno ograniczone, wiele osób decydowało się na adopcję pupila. Kot, pies czy inne stworzenie wspierało w trudnych momentach samotności. Z psem można było również wyjść na spacer, aby pooddychać świeżym powietrzem.

Kot
02.01.2021 01:00 Czy należy szczepić zwierzęta na COVID-19? Naukowcy rozwiewają wszelkie wątpliwości

Koronawirus wywołujący ostrą chorobę zakaźną układu oddechowego określaną jako COVID-19 stanowi potencjalne niebezpieczeństwo nie tylko dla ludzi. Jak tłumaczą eksperci z Centrum Regulacji Genomicznej w Barcelonie, niektóre gatunki zwierząt są szczególnie podatne na zakażenie.

Mandat
30.12.2020 01:00 "Nie wyprowadzę psa, bo boję się mandatu". Właściciele zwierzaków o sylwestrowych obostrzeniach

Sylwester 2020 będzie różnił się od noworocznych zabaw, do których większość Polaków zdążyła przywyknąć. Wszystko za sprawą nałożonych obostrzeń zakazujących między innymi bezpodstawnego przemieszczania się w ciągu sylwestrowej nocy. Nie stosowanie się do restrykcji może skutkować nałożeniem na nas mandatu karnego. Czy istnieją wyjątkowe przypadki zwolnione od przestrzegania zakazu?

Pies z człowiekiem i ludzie w tle
23.12.2020 01:00 Psy nauczą się wykrywać koronawirusa. Grupa zwierzaków przejdzie szkolenie

Psy w Rzymie już niedługo rozpoczną szkolenie, dzięki któremu będą umiały wykrywać przy pomocy węchu osoby zarażone COVID-19. Ten psi zmysł jest najsilniej rozwinięty u czworonożnego gatunku, dlatego zwierzęta posiadają doskonałe predyspozycje do wykonywania ów zadania.

Lampart śnieżny
12.12.2020 01:00 Pilne: Szósty potwierdzony przypadek zwierzęcia zarażonego koronawirusem. Lampart śnieżny z pozytywnym wynikiem

Lampart śnieżny mieszkający w amerykańskim ZOO przeszedł testy na obecność koronawirusa. Służba Inspekcji Zdrowia Zwierząt i Roślin Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych.potwierdziła informację o uzyskaniu pozytywnego wyniku u zwierzęcia.

Człowiek i zwierzę
10.12.2020 01:00 Czy właściciele zwierząt inaczej przeżywają pandemię? Nowe badania nie pozostawiają wątpliwości

Tego, co wydarzyło się w 2020 roku, nie będzie się dało zapomnieć. Dawno świat nie poniósł tak ogromnych strat materialnych oraz emocjonalnych. Kryzys gospodarczy, izolacja, narastający strach - to wszystko jest jak niekończący się koszmar, z którego nie można się obudzić. Każdy przechodzi ten czas nieco odmiennie. Na twarzach ludzi malują się różne emocje, które często są ciężkie do odczytania. Ale okazuje się, że niektórym osobom łatwiej jest przetrwać ciężkie chwile. Wszystko przez zwierzaki, które posiadają. Dlaczego?

lwy w zoo
08.12.2020 01:00 Pilne: Cztery lwy z zoo w Barcelonie z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Dwójka opiekunów lwów także otrzymała pozytywne wyniki testów. Jak do tej pory zachorowały 3 samice, o imionach Zala, Nima i Run Run i jeden samiec Kiumbe. Trwają badania pozostałych zwierząt zamieszkujących ten ogród, choć zdaniem władz szanse na wykrycie kolejnych przypadków są niewielkie. Kwestią priorytetową jest ustalenie, jak patogen przeniósł się na drapieżniki.

  • 1
  • 2