Swiatzwierzat.pl
Lwica

pixabay/spykerf1

Nie żyje lwica Neela. Doszło do zakażenia, u pozostałych kotów również dodatni wynik

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Lokalne portale informacyjne przekazały druzgocącą wiadomość. Nie żyje uwielbiana podopieczna ogrodu zoologicznego - lwica Neela. Zaledwie 9-letnie zwierzę przegrało walkę z groźną chorobą. Jak się okazuje, pozostałe dzikie koty również mogą podzielić los zmarłej samicy. Badania potwierdziły najgorsze przypuszczenia.

Śmierć zwierzęcia nastąpiła w czwartek o godzinie 18:15. Zmarła lwica nie wykazywała wcześniej poważnych objawów, stwierdzono u niej wyłącznie nieznaczny katar.

Epidemia w ZOO. Dzikie koty z dodatnim wynikiem na koronawirusa, jedna lwica nie żyje

Pracownicy ogrodu zoologicznego usytuowanego na obrzeżach miasta Ćennaj w Indiach przekazali, że w ostatnim czasie u pięciu dzikich kotów zaobserwowano spadek apetytu, nawracający kaszel i gorsze samopoczucie. Zlecono niezwłoczne przeprowadzenie testów na obecność wirusa SARS CoV-2.

Zespół weterynaryjny podjął natychmiastowe działania w celu zbadania i leczenia zwierząt, lecz niestety nie zdążono zapobiec tragedii.

Próbki pobrane od dziewięciu z 11 lwów wykazały wynik dodatni na obecność wirusa SARS CoV-2. Należy zaznaczyć, że wszyscy opiekunowie zwierząt i ich pomocnicy są zaszczepieni przeciwko COVID-19, dlatego jak dotąd nie ustalono, w jaki sposób lwy zostały zarażone.

Szczeniak

Szczeniak porzucony przy drodze wołał o pomoc. Ktoś zostawił go na pastwę losu

CZYTAJ DALEJ

Zwierzęta trafiły na obserwację

Władze ogrodu zoologicznego przekonują, że opiekunowie i pracownicy placówki skrupulatnie przestrzegają środków ostrożności określonych w różnych zaleceniach wydawanych w związku z epidemią koronawirusa.

Wszystkie lwy, które uzyskały dodatni wynik testu, zostały skierowane na ścisłą obserwację.
Przestrzegane są środki profilaktyczne dla kotowatych, łasicowatych, viverridów i naczelnych, jak ustalono w porozumieniu z zespołem ekspertów TANUVAS, weterynarzami z zoo w Hyderabad i zoo w Bronksie.

W komunikacie prasowym dodano, że dla każdej grupy lwów zatrudniono osobny zestaw opiekunów zwierząt. 

Neela nie jest pierwszym dzikim kotem, który zmarł wskutek zarażenia koronawirusem. Groźna choroba zbiera żniwo również w innych ogrodach zoologicznych. Wcześniej podobna tragedia miała miejsce m.in. w Pakistanie, gdzie wirus zaatakował dwa nowo narodzone białe tygrysiątka.

Zobacz zdjęcie:


Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami.Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >